"Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
ivanovod
Reactions:
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2014 22:45

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от ivanovod » 26 ное 2014 17:27

http://olx.bg/wostok-18k-raboti-i58112946" onclick="window.open(this.href);return false;
Тоя ми звучи като "Нигерийско писмо"

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 26 ное 2014 18:12

Не виждам нищо странно в обявата,освен може би ,че часовника е МИР ,но то все е Восток,нормално описание.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

ivanovod
Reactions:
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2014 22:45

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от ivanovod » 26 ное 2014 21:08

"Много, много рядък колекционерски Восток! Позлатен. Безупречно запазен корпус! Циферблат с леки забележки! Много тънък и елегантен! Работи добре! Имам и още часовници!"
Проблемът е в четвъртото и шестото излечение. Леки забележки и работи добре. Ако прегледаш по-внимателно снимките ще забележиш че, часовата стрелка е направила кръг от задиране върху седефа. Особено ясно личи между 3 и 9 часа. Това значи че, нещо с машинката не е наред или не е оригинална или часовникът е много "болен". Освен това, на някои снимки се вижда че минутната стрелка е изкривена навътре. Следват петната от износване които напомнят корозия а, не равномерно потъмняване и т.н. С една дума някой се е опитвал да чисти нещо по циферблата и в подножията на изпъкналите части нещо не се е старал толкова много(на 11, 4 и 7 часа). И какво излиза? Лъснат корпус набутан някакъв определено много кахърен, механизъм вътре , неграмотно написана и съвсем неточна(лъжа) обява и всичко е наред!

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от plamenhar » 26 ное 2014 21:20

Не съм му адвокат на колегата,въпреки,че го познавам и съм купувал от него.
Обява,като обява-с нормалната украса на стоката.
Още повече,че цената от 35лв.не е стряскаща.
Горе долу толкова искат за позлатата.
Освен това колегата е склонен и на договаряне.
Знам,че не се опитва да ремонтира часовниците,които продава.
Така ги е получил.
Ако се позагледаме в други обяви ще се видят доста по шокиращи цени и състояния.
Просто трябва да се гледа и съпоставя.
Последна промяна 1 на plamenhar, променена общо 26 пъти

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6236
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от atanweb » 26 ное 2014 21:24

Тук в тази обява ценен е корпуса. Рядко излизат такива. Ако ще го вземе някой, то ще му сложи вътре един Мир който е чакал за части поради претопена вече каса или изяден хром.
Дори и да няма друг цифер и този е приемлив.
Това е лично мнение и го споделям просто ей така за да си беседваме.
Изображение

ivanovod
Reactions:
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2014 22:45

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от ivanovod » 26 ное 2014 21:34

Точно това е проблема. Ако сложи обява за корпус и стъкло които наистина изглежда добре и другото както дойде нещата ще са си съвсем наред (Както направи Венцислав Колаксъзов преди известно време) И двамата търгуват, но Колаксъзов е доста по-коректен. За това я отбелязах като подвеждаща, неточна и определено човека буди съмнение. По-страшното от откровената лъжа е полуистината-

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Pavlin » 26 ное 2014 22:23

Принципно имаш право, но тъй като почти всяка обява е подвеждаща и пресилена, може би вече сме придобили перманентна търпимост към такива описания.
Иначе и аз съм имал вземане-даване с продавача и съм останал с добри впечатления.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 27 ное 2014 02:19

Колега ivanovod,това да не е нещо лично към продавача? Дан'би да ви е отказал отстъпка и сега да се опитвате да го омаскарите? На фона на стотиците нагли и безпардонни обяви,тази е като един образец на една стандартна обява.Кой е този ,който като продава ,не засилва с някой и друг епитет силните страни на своята стока,а недостатъците гледа да тушира,в крайна сметка ,човекът е показал и снимки,всеки може сам да прецени кое -как е,а и да пита за подробности.Това ,че е "Много-много "рядък може и да не е съвсем така,но си е и рядък,като цяло касата му е най-доброто което се продава в момента,поне в двата сайта и както каза колегата по-горе,само касата му струва горе-долу толкова.Има полезна секундна стрелка,става и за Волна, а не знам защо решихте ,че механизмът не работи добре,надрасканото от часовата стрелка си е за туй,че е опирала в един момент в циферблата,достатъчно са само няколко дена. Циферблата макар и да му липсва логото и да има охлузвания, е пак в пъти по-добър от други дето пък въобще нищо не се вижда. Такъв циферблат в отлично състояние е по-добре да се забрави,че може да се намери,освен по някаква случайност,или от вън.По едно и също време са правени и МИР и Восток прецизен и Волна и Алмаз и всички те страдат точно от некачествени циферблати с едно тестено му викам аз покритие,което много бързо сдава багажа,има и сребърни разбира се ,но като цяло ,слабата страна на Чистополци, са именно циферите и в по-късни модели.
Не го познавам човека,но не виждам и нищо неграмотно,това ,че се изразява в телеграфен стил е нормално,максимум информация в минимум обем,какво да кажем за такива,които нищо не пишат,или едно "работи",а и по правило такива часовници се купуват от хора които разбират,след 2-3г. такива каси ще са само в спомените на някои "златари" Да не забравяме,че в такава каса има и Восток,а не само МИР,а цифера е почти идентичен с един модел на Алмаз.Така,че който обича да готви,ще му намери колая. :D Часовникът е като прасето,нищо не се хвърля.

Все пак има полза от поста ви,защото тъкмо се сетих (че иначе забравям) ,че търся от доста време такава каса и взех ,че си го купих гадюхата (ам) :lol: Има една инерция у нашего брата, де е свикнал да купува хем евтино ,хем да е супер,свърши тя,след няколко години и на украинците ще им свършат часовниците и само от залива ще пазарим арни саати,или тук на Дракона и на Цвета ръждетата.Точно касите са проблем,да не говорим за позлатените и проблема ще става все по-голям. Амин.

П.П. Ето това например ,което се отнася за почти същото, е доста по-отчайващо :mrgreen:
http://olx.bg/chasovnik-vostok-i47556483" onclick="window.open(this.href);return false;
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

ivanovod
Reactions:
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2014 22:45

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от ivanovod » 27 ное 2014 08:23

Добро утро. Нищо лично. Не съм купил нищо от този търговец. Може би, ако нещо ми "хване окото" ще купя. Мнението ми е въпрос на принципи. Щом си купил часовника , добре. Ако ми трябваше добра каса също щях да купя. Имам молба към теб. Като го отвориш преди да "разхвърляш" машината щракни едно кадро и ми го прати на лични. Хубав ден. Успех.
ПП. За правописа. Виж препинателните значи. Толкова много удивителни. Какво иска да каже?

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от varban » 27 ное 2014 10:20

Абе ти купувай от него саати, или не купувай :)
Освен ако не се разберете за 1000 думи диктовка: една грешка - един лев надолу от цената :D :D :D

ivanovod
Reactions:
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2014 22:45

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от ivanovod » 27 ное 2014 12:24

:b

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от beria » 28 ное 2014 16:07

http://olx.bg/prodavam-chasovnik-i63839576" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от rosen_er » 28 ное 2014 16:57

Е, Breguet.Или поне това ,което е останало от него n_sad

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от plamenhar » 28 ное 2014 17:03

Интересен механизъм.
Няма да се учудя,ако е на стотина години.

blight
Напреднал
Reactions:
Мнения: 240
Регистриран: 17 окт 2013 17:48

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от blight » 03 дек 2014 12:15

Как точно се получава такова чудовище?
http://auction.bg/A1335040-%D0%9C%D0%9E ... 0%98%D0%AF" onclick="window.open(this.href);return false;
Циферблата няма да коментирам, но се попилях от смях.
Майсторът се е провалил повече пъти, отколкото начинаещия е опитал.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”