Плексигласът не обича водата???

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
kochtrela
Reactions:
Мнения: 20
Регистриран: 28 фев 2018 20:57
Местоположение: Плевен

Плексигласът не обича водата???

Мнение от kochtrela » 14 авг 2018 15:12

Здравейте колеги! Преди малко си получих ето този красавец:
https://meranom.com/ru/komandirskie-cla ... 50852.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Занесох го при познат майстор часовникар да си каже мнението. Относно механизма всичко е ок. Но нещото което ме озадачи доста беше изказването му че заради плексигласовото "стъкло" въобще да не си помислям да плувам с него в басейн или морето. Обяснението му беше, че заради резките температурни амплитуди на които ще го подложа /както е нагрят от слънцето изведнъж рязко охлаждане във водата/ след много малко време плексигласът ще започне стареейки да се отлепя и отдръпва от касата и водата щяла да влезе от там. От завинтващите се корона и заден капак естествено че няма как да стане. А го водят с водонепроницаемост 20 АТМ. Какво мислите?
Последна промяна 1 на kochtrela, променена общо 15 пъти
Meine Ehre heißt Treue

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Плексигласът не обича водата???

Мнение от atanweb » 14 авг 2018 18:44

Честито, свежоооо
Та не знам как са новите им прозиводства и скакъв плексиглас са, но за мен това изказване не е достатъчно обосновано. 30-40 годишни амфибий ползвани по много години нямат проблем с плексигласа. Това е най здраво монтираното съветско "стъкло" което аз съм виждал. От вътрешната страна има пръстен който при увеличаване на налягането на стъклото пръстенът пък бута отвътре плексигласа и обира още по силно връзката му с касата.
Много е ключова думата "отлепя". Ами то въобще не е лепено?! за да почне да се отлепя. чУвек... карай си часовника и бъди спокоен.
https://www.youtube.com/watch?v=iQBEBtMKftM" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=N_O2yVyx51k" onclick="window.open(this.href);return false;

Ако след време започне да има проблеми описани от часовникарят, то ще бъде видно, вероятно ще има леко изпотяване от вътрешната страна на плексигласа на новата амфибия, но това не би трябвало да те плаши. след развиване на коронката и поставяне на слънце влагата ще изчезне и след това ще го занесеш да му подсигурят стъклото с ново или друго което си избере часовникарят които ще го прави. Това го слагам в почти невъзможна ситуация... чисто хипотетично.
Ще се радвам и други да изкажат мнението си, тъй като аз както казах в началото не съм запознат с новите модели.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Плексигласът не обича водата???

Мнение от Seikosha » 14 авг 2018 19:39

Напълно съм съгласен със Сашо и мисля ,че този "часовникар" направо е измислен :D и въпросът е по скоро за застраховка от нов любител на тик-так :) Плексигласа е в пъти по як от стъклото. Разбира се това не е обикновен плексиглас, а тестван полимер за нуждите които ще се използва и въобще плексигласа,или акрила,който се ползва за часовникарски нужди,си е специална разработка,та дори и стъклата при по-старите джобни часовници например,не са баш "стъкло"
При горе долу 3мм. дебелина на плексигласа натоварването не може да му нанесе никакви поражения при нормално,че и екстремно използване. Това за слънцето и студеното е ала-бала,дори илюминаторите на батискафите и подводниците се правят от по 10см. дебел полимер. Сапфирът,минералните стъкла,та и обикновеното са по-устойчиви на надраскване,но заради кристалната си решетка са по уязвими на удар, нещо много подобно се забелязва и при стоманите с техните свойства.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kochtrela
Reactions:
Мнения: 20
Регистриран: 28 фев 2018 20:57
Местоположение: Плевен

Re: Плексигласът не обича водата???

Мнение от kochtrela » 14 авг 2018 20:25

Благодаря Ви Колеги за успокоителните мнения. Живот и здраве на 15 септември ще го "топна" в плитки води :D пък да го видим "Руснака" какъв гмуркач е. Като се завърна ще пиша. Отново благодаря и бъдете здрави!
Meine Ehre heißt Treue

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”