Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 8 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: Питане за Молния
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2019 10:11 

Здравейте.В последно време нещо пощръклях по руските часовници.Последната ми придобивка е Восток Амфибия Снайпер.Но тази Молния страшно много ме грабна.Понеже се нагледах на цени и коментари из другите форуми реших да попитам вас,хората,които наистина сте в час с цените и състоянията на руските часовници дали си струва самият часовник,сумата която иска продавача ниска ли е или висока и какви трябва да са потенциалните опасности,за които трябва да съм подготвен.Благодаря на всички отговорили предварително...
https://www.olx.bg/ad/dreskot-rachen-ch ... e39242b27f

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2019 10:25 
Аватар

Наясно си, предполагам, че това е преправен от джобен на ръчен часовник. Според мен качеството на доработката е много добро и часовника изглежда чудесно. Механизма е железен, "бавно оборотен" и ако е поддържан добре ще изкара много дълги години. А и евентуалните ремонти не са проблем, защото все още се намират доста читави екземпляри от тази Молния, на ниски цени. В тази връзка, като ти омръзне този циферблат, можеш да го смениш за минути с друг от марката, че и бярабар с механизма. Точността му е относително понятие - това трябва да се разбереш с продавача. Цената си я преценяваш ти. Само имай предвид размера на часовника - диаметъра и височината му, никак не са малки :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2019 10:45 

Аз по принцип съм с голяма ръка и малките часовници ми стоят доста смешно на ръката.Не съм наясно с руските часовници много много.Досега се рових в нета и не успях да открия такъв модел.Затова и се допитах до вас...Благодаря все пак...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2019 11:15 
Аватар

Ето тук го има същия -
https://chronometrica.ru/molnija-3602/
А тук можеш да видиш други доработки от джобен в ръчен Молния -

https://www.google.com/search?q=%D0%A7% ... 36&bih=760

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2019 13:04 
Moderator
Аватар

Виждал съм подобни сетове за продажба. За лъговете става въпрос. Човек с един свободен ден може да си направи сам джобният в ръчен часовник., ноооо.
Да вземем самият часовник. Той е от големите джобни Мълния които са с малко по висока цена. Но това е относително. Ако ти попадне от някой съсед или приятел тогава по добре. Задължително обаче профилактика, че такива са седели по +30 години без да са работели.Поръчка на такъв сет който по спомен беше към 20 долара. + доставка и занимавки. Тук имаме и прозрачен заден капак. Или е готов или си го правиш.
До тук минахме 100 лв. от тук почва майсторството. и времето което ще се отдели. Човекът който го е направил се е потрудил - вижда, се и на мен ми харесва. Не на последно място има и каишка с катарамка тип пеперуда. Каишката е ръчно правена от качествени материали. Изглежда страхотно и само тя би струвала 50-70лв. Има още една натовка, но това е дребно. Така, че стигнахме до близо 170 лв. без майсторлъка. вложен в часовника.
Аз смятам, че човекът го продава на относително добра цена и няма да спечели много от продажбата му. т.е. не е тръгнал да лъже или да прави голяма далавера. С нормалното за едина такава обява интелигентен коментар на цената ще си струва определено 250та лева.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2019 13:15 
Аватар

Да, колегата е направил разбивката, а тук можеш да сравниш цените навън -
https://www.ebay.com/b/Molnija-Stainles ... n_80619354

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2019 13:28 
Moderator
Аватар

И да добавя нещо което забравих.
Описанието в обявата е добро, но има грешка. Циферблатът не е порцеланов. Пластмасов е. Но това е предимство, тъй като белият му цвят не е боя. Това е самият материал. Затова и няма олюпили се Молния по циферблатите. Дори и да е имало влага тя не е агресивна към фона. Понякога стрелките ръждясват и оставят следи от ръжда по циферблата. Стари модели Молния *от първите" са с метални циферблати.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2019 14:15 

Много благодаря за компетентните отговори.Наистина се чудя за часовника.Не ми е ОК,че преправян,но се замислям.Все пак имам време да го измисля до понеделник когато отваря Еконта,така,че...Поздрави и Благодаря още веднъж...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 8 мнения ]