Какво очаквате да пристигне?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от omegaqq » 27 апр 2021 10:36

Sony str-de135
Срам ме е да го снимам, щото е много грозен, но за сметка на това, звука е невероятен.

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от Lyubo_sr » 27 апр 2021 11:49

И какви са колоните?
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от omegaqq » 27 апр 2021 12:23

Sony трилентови, дървени 60(демек около 20 истински) вата по DIN. Точният модел не го помня.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 27 апр 2021 17:04

Kакто казваше Въргала вземи си седма серия , ще вземеш 315 , комшията ще си вземе 515 и ще се ядосваш.
Сурова снимка както си стои в склада , като го забърша и намажа със зехтин ще хълцате , голямото копче за волумето със червен светодиод , връткаш го от дистанционното и махалата полудява като пуснеш Весна или Драгана.
Изображение
Изображение
Старост нерадост модел 135 съм го видял като 315 , или съм го видял добре ама докато го напиша в търсачката са се разместили цифрите .
Да не се чудите като почна да показвам Радо например и да обяснявам колко хубава Ракета съм намерил. n_sad
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 04 май 2021 19:10

Сейко за части
Изображение
Изображение
Още два от електричките
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Поздрави :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от Seikosha » 04 май 2021 19:21

Изображение
:b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 04 май 2021 20:59

Изпаднах в дълбоко объркване след като видях поста на Мишо и реших да погледна по колко за лев вървят малките германчета в България.
Тоя хубавец в момента е 200 лева и след като Мишо го слага в графата вече е мой и го чакам , значи е сложил автоматичен бид 1500 за всеки случай и просто чака да мине времето..
Честито и дай боже всекиму .
Поздрави на Варна и сините вълни.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от Seikosha » 04 май 2021 22:40

Тц. Часовникът го купих за 120 лв, твърда цена и изглежда доста добре, в работно състояние. https://bazar.bg/obiava-32060042/jungha ... onicЛошото е ,че преди това го виидях в друг сайт на търг от 1ст. и вече е стигнал 45лв. а има още 3 дни. Сега остава да видя кой ще бъде прецакан в случая. Що за хора и продавачи - не знам. :o Сега се очаква, понеже не може да спре търга, да си го"купи" и да ми го изпрати на мен,а по-лошият вариант е ,ако цената скочи над 120, да се полакоми и да ми бие дузпата с някакво извинение. Колкото и да го попържам после, файда йок.

П.П. Сега гледам ,че от 44.50лв. някакъв Aazoo с нула рейтинг е сложил 200 тате лв. изведнъж :mrgreen: ма има и някакъв Иван и той с нула рейтинг дет е качил с 1лв. Ебаси цирковете и пирпетите за един часовник. To be continued
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Хаджията
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 12 фев 2021 00:35

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от Хаджията » 08 май 2021 18:33

Днес пристигна, постнах го и в друга тема но мога да се похваля и тук.
Изображение

Изображение

Изображение

Хаджията
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 12 фев 2021 00:35

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от Хаджията » 08 май 2021 18:43

Между другото целта ми е да имам по един часовник от всичките бивши соц-държави.
Може би е носталгия по младостта, не знам.
Е без СССР- там е необятност.
Търся Румънски OREX, работя със стотици румънци но които и да попитам вдига рамене и казва че не е чувал за такъв часовник.
Така, че искам да помоля ако някои може да помогне с информация от къде мога да го намеря- да помага.
И ако някои има информация кои соц- страни правеха часовници. Моля да я сподели.
Благодаря.

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от Lyubo_sr » 08 май 2021 20:03

Хаджията написа:
08 май 2021 18:43
Търся Румънски OREX...
https://bazar.bg/obiava-31083926/riadak ... ovnik-orex
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от rosen_er » 09 май 2021 07:01

Поляците - отначало с 2408 на 1 МЧЗ ,малко по-късно0 с техно производство на същия калибър:
https://zegarkiipasja.pl/artykul/19570- ... o386ox9Py0
Изображение Изображение

Orex са произвеждани освен със съветски и с китайски механизми:
https://www.watchuseek.com/threads/orex ... ia.171255/

Монтирали са механизъм 2428 на Слава.А един мой се оказа с китайския SB-1:
Изображение Изображение Изображение

Правили са и кварцови ,но не ми се рови в момента да видя с каква машина :
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от agrozev » 09 май 2021 07:57

Имам с китайски механизми - мъжки и дамски SB5Z (17 zuan) и един дамски с ST6.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
За "Orex" има тема в другия форум:
https://www.strelki.info/viewtopic.php? ... rex#p10495
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от Seikosha » 13 май 2021 10:17

До довърша трагикомичната история за показаният по-горе Юнгханс електрик който чаках и така не дочаках. След като сключихме сделката с търгаша и дори ми писа,че ще го изпрати с право на оглед и тест. Ми радост кво толкова :yahoo
На другият ден сабалем към 9ч. таман приключих трудовата дейност и се канех да поема към някоя друга паралелна вселена, ми звъни телефона - Продавача (с главно П)
-Здрасти.
-Здрасти.
-Кво правиш?
- :o Ми нищо вече, му казвам.
--Аз съм оня с Юнгханса.
-Аааа,ясно, а аз съм този без него.
-Исках да те чуя, да ми кажеш нещо за себе си.
- :o Биографията си ли да напиша?
-Не ,ама за 80лв. ми виси неприбрана стока в Еконт и сега трябва да плащам за да ми я върнат.
-С мен няма да имате такъв проблем. Колеционирам такива часовници и за това дори не се и пазарих, а веднага ви
писах,че го купувам. Пратете го и веднага ще изпратя човек да го вземе от Еконт (тия уверения продължават пол
час)
-Добре ще го пратя днес.
Минават два дни, известие от Еконт нема. Звъня на другаря търгашев.
-Ало.. аз съм този без Юнгханса...изпратихте ли го както се бяхме разбрали?
- Нее и няма да ви го пратя
- :o и що така
- защото ми изглеждате несериозен, дори няма да отидете сам да го вземете, ами ще пращате някакъв човек там, да
го вземел, а и гласът ви е един такъв - лъжлив lol2 Пуснал съм го в Аукциона и там едни много сериозни хора ще
го купят :D
- А що пускате едно и също нещо на две места, а и правите сделка, а тя излиза фалшива. Нещо за достойнство да ми
кажете?
- Часовника е мой и ще правя каквото искам с него.
- Ясно,обаче аз ще напиша където мога мнението си за вас господин вехтошар.
- То е мойто,то е мойто бе...
- Ми дръжте си го,що правите хората на маймуни Щрак.

Всъщност за първи път ми се случва точно таквози нещо,място не си намерих от омерзение, не заради пропуснатия часовник,морета и океани има от тях, а заради човешката глупост, от алчността погазваща всякакво лично достойнство.
Забравих за момент, но вчера се сетих и проверих в Аукциона как е завършила сделката. От 201лв. дето и Тошко е видял (скок от 44лв. директно на 200) сделката е завършила на 60.50лв. :o Как става този номер -не знам, освен, ако са се усетили в сайта ,че има нещо нередно и са направили корекция,особено ,ако е втори,трети акаунт, както се виждаше тези "мераклии" нямаха и една сделка. Толкова тъпо и прозрачно. Толкова конспирации и галимации, накрая да излъжеш и себе си от алчност. Не знам дали линка е актуален,но при мен все още се отваря,мога да снимам и от дисплея.
https://balkan.auction/bg/auction/5839627
Не можах да се въздържа и му написах едно лично, като го поздравих за успеха и загубата на 50% от "безценното ми" :D и му написах само една древна китайска поговорка от ДАО ,нищо ,че е на повече от 3000г.
" На глупака не можеш да дадеш, от него можеш само да вземеш" :) Интересното е ,че в едната от трите основни китайски азбуки, в една от по-старите, йероглифа за "глупак" е еднакъв с този на "беден" Така ,че ако спрегнем нещата, аз съм много,много беден, за да вярвам още ,че глупостта може да се лекува с годините. Тц. nono До живот е :lol:

Все забравям ,че нямаме опция за "скрит текст" ,така,че спам, не спам, (макар ,че що да е спам)си остава така.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 13 май 2021 11:28

Жалко , механизма е интересен .Цената която си му предложил е мечта за повечето продавачи тук , марката не е толкова позната и цени над 50 евро са рядкост.
Моя го взех като подарък към една Хелветия която дойде и си работи перфектно , само и липсва секундна стрелка , трябва да я отворя да видя да не е под цифера.Ама както писах тук и еспанците много се зарадваха , кой ти гледа секунди в Андалусия , те часовете много не гледат , маняна и товае.
Малкия Хансчо се опитва да тръгне , но се оказа че има малък проблем който даже се вижда на снимката на продавача , ама ако много се вгледаш , а тя е доста тъмна , може би случайно.
Ще ви я сложа уголемена в темата за шегите.
Двата ги взех за 41 евро което е прилична според мен цена само за Хелветия .
Отдавна съм забелязал че поради микроскопичния си обем пазара на часовници в България е доста изкривен , да не кажа извратен .Като почна да продавам ще си взема отпуска и ще дойда с два куфара , за купувачите от Варна и крайбрежието ще има специална примоция лично предаване и черпене с бира , като гаранцията е докато бирата излезе.
Поздрави и весела седмица
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”