Кой е произвел тази старица?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
Skyler
Напреднал
Reactions:
Мнения: 249
Регистриран: 28 мар 2012 12:51
Местоположение: София, кв. "Хаджи Димитър"

Кой е произвел тази старица?

Мнение от Skyler » 11 фев 2013 20:25

Купих го от любопитство - дамски джобен /цилиндър/, даже тръгна. Но се чудя как е изглеждал като нов - с циферблат?
Изображение

Изображение

Много прилича на този:
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... 2uswk&1003" onclick="window.open(this.href);return false;
но е по-малък - 10.5 линии /23 мм/

Ще съм благодарен, ако някой е наясно, както и да даде съвет относно липсващите 2 зъбни колела - май им викат часови. Преводното отношение е ясно - 12:1, кухия пиньон е с 8 зъба, може би от някой руски да станат.
Възстановяването е хоби предизвикателство, макар че часовникът едва ли е стойностен.
Ама хоби - не се лекува!
Благодаря на отзовалите се!

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Кой е произвел тази старица?

Мнение от kapkan » 11 фев 2013 20:59

За съжаление не мога да отговоря,мен много ме радват тези дамски джобни имам една Рула и един швейцарски ма забравих каква му беше марката.Ако и касата ти е добра го стегни,интересен.Циферблати се намират.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Кой е произвел тази старица?

Мнение от kapkan » 12 фев 2013 17:23

ето два циферблата
http://auction.bg/item.php?id=843248" onclick="window.open(this.href);return false;

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Кой е произвел тази старица?

Мнение от nevenbekriev » 12 фев 2013 22:19

Всеки стар часовник заслужава уважение, дори и да е цилиндър. Вероятно е швейцарски, но нищо повече не мога да кажа.
И аз в момента правя един на който му липсват тези колела (според руската терминология са векселно и часово). Налага се да ги изработя, защото не пасват от нищо което намерих и пробвах.

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Кой е произвел тази старица?

Мнение от Fenna » 02 мар 2013 21:18

Ако не се лъжа аз имам същия механизъм, ама е сложен на една ръчна голяма докса...
ама е повреден и не е докса определено :)

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”