Ракета

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Maton
Reactions:
Мнения: 72
Регистриран: 22 яну 2016 21:43

Re: Ракета

Мнение от Maton » 28 яну 2016 18:55

Разбрах късно че ще трябва да почна със закопуването на инструмент. И сега чакам дата за да взема и със каквото имам под ръка. До тук освен един болт други щети от мен няма но като цяло е обречен :)
Изображение

Maton
Reactions:
Мнения: 72
Регистриран: 22 яну 2016 21:43

Re: Ракета

Мнение от Maton » 28 яну 2016 20:01

Така, спирам до тук! Ще чакам инструмента. Малката дама си свърши работата, показа ми ясно че така е безмислено. Сипвам една малка ракиика и сядам да чета, толкова много има за четене тук в този уникален сайт. Отново благодаря хора :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6231
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ракета

Мнение от atanweb » 28 яну 2016 21:17

Така сме почнали да шарим темата, че направо да става темата на Maton - Митко.
Вече съм сложил малко Леврентиус (масло) в плика за изпращане. Върбане да не тръгнеш и ти да слагаш да не направим дубъл. Сложил съм по нещо за тренировка. на точно този механизъм с който започна тази тема.
Утре надявам се да успея да пусна пратката.
Изображение

Maton
Reactions:
Мнения: 72
Регистриран: 22 яну 2016 21:43

Re: Ракета

Мнение от Maton » 29 яну 2016 17:41

Във временното класиране Raketa води пред Sekonda! Остава да се прибера и да видя Raketa ( джобен) и Победа до къде са я докарали. :) 36 часа и 39 минути за Raketa а Sekonda 36 часа и 25 минути.

Maton
Reactions:
Мнения: 72
Регистриран: 22 яну 2016 21:43

Re: Ракета

Мнение от Maton » 29 яну 2016 17:58

Станах за майтап на работа. Колега гледа опулен а другият казва гледай го със два часовника. Опуления.... ама ти постоянно ли си така? При които казвам , не просто следя как работи . Сега кои къде ме види и ме пита колко е часът :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ракета

Мнение от varban » 29 яну 2016 19:13

atanweb написа:Така сме почнали да шарим темата, че направо да става темата на Maton - Митко.
А така :yahoo
atanweb написа: Вече съм сложил малко Леврентиус (масло) в плика за изпращане. Върбане да не тръгнеш и ти да слагаш да не направим дубъл. Сложил съм по нещо за тренировка. на точно този механизъм с който започна тази тема.
Утре надявам се да успея да пусна пратката.
Точно се готвех да му пиша на лични, ама те прочетох преди да пиша.

Ми добре си направил! Още един в геджурата :)

Тогава аз хващам колегата с кварцетата :) За бобинка има да чака, и за буренце и ремонтоар, ама всичко останало за 2350 е от мен :)

А наздраве по този случай!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ракета

Мнение от varban » 29 яну 2016 19:29

Maton написа:Разбрах късно че ще трябва да почна със закопуването на инструмент.
Изображение
То и оптиката е инструмент, така че почни с нея!
Такава лупа не става за работа, само за гледане. Лупата трябва да е закрепена за канчето :)
Мое мнение де. Владимир Иванович от руския форум с такова бачка.

Как си със зрението? Очила носиш ли и ако да, какви?

Прпбвал ли си с часовникарска лупа на едното око? Ако си свикнал, може и да пробваш с такава.
Ама ако не си, направо отнасяй от някой магазин обръч с две лупи, за двете очи.
Гледай на малките увешичения.Работното трябва да е 2...3 пъти. Пет е много и трябва за по-тънки работи. Обикновено ги има всичките, примерно четири сдвоени лупи 1.2х, 1.5х, 2.5 и 3.5. И настолна лампа си вземи, с мека и приятна светлина, аз си светя с луминесцентна крушка от 11 вата. Поне не грее :)

Подставката за начало е добра :) Не бях се сетил на времето. Но за сглобяване постели с нещо дунапрена, че ще цапа. И трябва да има кладенче за оста на централното колело.
Може да вземеш твърдо дървено трупче и да му пробиеш една дупка за тази ос. Сума майстори така работят.

Maton
Reactions:
Мнения: 72
Регистриран: 22 яну 2016 21:43

Re: Ракета

Мнение от Maton » 29 яну 2016 23:31

Поне у едно съм сигурен.....забавлявам!:) :) :) Сега за очилата, само слънчеви и за безопастност. А канчето е празно, но готово за пълнене;)До този момент всичко е във резултат на еуфорията , но пък е гот. А! Какво е гаьжурата?

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ракета

Мнение от varban » 29 яну 2016 23:58

Различни работи :) Казанлъшко значение:
— Гледам те, думам, като идеш пазарен ден в града, спираш каруцата пред тяхната порта и ръг-брък — у тях, шушу-мушу — двамата, ама ще те опетлее в някоя геджура, та не можеш се измъкна.
// https://chitanka.info/text/14524-premez ... op-grigora" onclick="window.open(this.href);return false;

Maton
Reactions:
Мнения: 72
Регистриран: 22 яну 2016 21:43

Re: Ракета

Мнение от Maton » 30 яну 2016 09:28

Ракета (джобен) излезе на първо място 36 часа и 58 минути, на последно място Победа (ЗиМ) 32 часа и 34 минути.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6231
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ракета

Мнение от atanweb » 30 яну 2016 09:50

Това са променливи величини, Основно има значение преди колко време е профилактиран, как е профилактиран, молко са се уморили материалите (пружини, втулки, отвори и т.н.) Не обръщай внимание на рекордите. В старите механики това не е от голямо значение. Гледа се хубава амплитуда, чист механизъм и хубав външен вид. След време ще разбереш сам кои модели са по интересни и защо.
Изображение

Maton
Reactions:
Мнения: 72
Регистриран: 22 яну 2016 21:43

Re: Ракета

Мнение от Maton » 30 яну 2016 09:55

Просто от интерес го направих. :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ракета

Мнение от varban » 30 яну 2016 10:01

Амплитуда научи ли се да определяш на очо?
Оттук трябва да се почва, от метода на пеперудката.
Аз не обръщах внимание отначало на това, и правех часовниците да цъкат, а не да вървят.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ракета

Мнение от varban » 30 яну 2016 10:02

Maton написа:Просто от интерес го направих. :)
Правилно, правилно :)
Както Сашо каза, това са променливи. Таман ще ги сравниш преди и след профилактика.

Maton
Reactions:
Мнения: 72
Регистриран: 22 яну 2016 21:43

Re: Ракета

Мнение от Maton » 30 яну 2016 10:05

Открих тези инструменти. Как ви се струват ? Поне като за начало.
http://olx.bg/i2/ad/chasovnikarski-inst ... e4ad372ec0" onclick="window.open(this.href);return false;

http://shop.bateriabg.com/index.php?pag ... &Itemid=64" onclick="window.open(this.href);return false;

http://olx.bg/i2/ad/chasovnikarski-ochi ... 03eca2187c" onclick="window.open(this.href);return false;

Амплитудата днес смятам да пробвам, само да намеря поста и да го прочета по внимателно.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”