Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3065
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 25 авг 2020 23:41

Seikosha написа:
25 авг 2020 20:00
Като марка Роамера е фаворит, като не броя Белматика на Сейко като колекционерска стойност. Въобще всички са добри и като си спомням Тодоря кви ги купуваше преди 5г. има качествено израстване,количественото си остава непроменено, на килограми :b
:o Добра дума от Мишо е като похвална стататия на първа страница на Работническо дело :D , с продължение на две вътршни страници , да четеш и да пееш интернационала подпийвайки загорка светло. :b
Радвам се че ти харесват .Още не съм отворил кварца , да видя какво има вътре щото другите знам че са добре откъм машинария.
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 687
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 29 авг 2020 23:51

Бях си обещал да намаля купуването на часовници и да го огранича само до по-стойностни такива, като намаля бройката купувани всевъзможни часовници. Не би! Удържах положението няколко седмици, но тази седмица изпуснах нещата от контрол … Част от нещата не са за снимане даже, но ето някои които имат по-голямо значение за мен:
1. Една "Победа" на 2МЧЗ от 1958 година.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
2. Една много красива дамска "Заря", позлатена, калибър 2014.А, 22 камъка. Циферблатът е посветен на олимпиадата в Москва през 1980 година. Направо се влюбих в нея!
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
3. Един кичозен часовник "Карди Восток". Калибър 2414.А. Вече имах един "Карди Восток" калибър 2409.А и ми хареса, представителен дрес часовник, стилен. Реших да си взема още един. Само че в този малко са "пресолили манджата", така да се каже, та бие на кич, поне за моя вкус. Може би е трябвало да вкарат още един тон във визията му, да не е всичко тъмно златисто. На живо не ми допадна. А и не можах да му намеря подходяща каишка. А и тези стрелки, бяха клеясали, чистих ги, шкурих ги леко, не посмях повече, и пак не се изчистиха напълно! Както и да е, нали казват че всеки опит е полезен. Поне го взех евтино. Поне да ми мине мерака за "Карди Восток", може би повече няма да взема такъв часовник … nono
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6240
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 30 авг 2020 11:51

Поздравления! Часовниците са хубави, а всъщност всички сме като Мечо Пух! Нали знаеш... "колкото повече, толкова повече!"
п.п. За Победата завиждам. Не съм държал в ръжете си хубава победа от години! А за зарята мога да уверя, че магнит за дамското внимание!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3065
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 31 авг 2020 14:04

Днес съм портиер , вися в къщи и чакам пакетчета , едното дойде , ама другото от България през Германия и Барселона (забравете за Спиди и международни пратки , посредници които намират евтина фирма умножават по 2 и са толкова умни че даже не могат да препишат адреса който им даваш , поставят на пакета тяхна версия , която изумява тукашните полузаспали куриери , нещо от рода на мястото на улицата има Перник София софия перник , а пакета е за радомир)
и подозирам второ връщане , после ще трябва да избера техен партньор да го оставят там .

Но живота е хубав като отвориш кутийка от немско и вътре хубавини.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Весела седмица
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6240
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 31 авг 2020 17:16

Часовниците са супер! Всички! Това го казвам защото за кратко бяха при мен и успях да се убедя в добрата изработка и страхотният дизайн на всеки един от тях! Опредлено са звезди от колекцията на Тодор.
Поздравления!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3065
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 31 авг 2020 19:23

Дойде и втория пакет , толкова етикети на една малка кутийка не се вижда картона.

Замазания е еко гражданин с пресъхнал кондензатор (като моето гърло в тая жега), а рисуваната Рула и трябва история за руски казак който с една ръка гърми по прескачащи стената немски баби , а с другата рисува цифри .
останалите са ясни горе долу
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

С това почти приключихме сезон пролет лято 2020 , има няколко в Англия , вчера изтървах едно гражданче , досвидяха ми няколко еврейчета , но може да е за добро че днес видях един модел на малкия Ханс който ме остави дълбоко замислен , ама и цената няколко пъти над лимита ми.
Значи или продавам нещо от което имам по няколко или отварям фондация помогнете на малкия Тошко който е болен от тежка болест и само лекарство от Германия ще го стабилизира за кратко , ясно че няма да се излекува но поне да не страда толкова горкия.
Поздрави и весела седмица
:b :b
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от rosen_er » 01 сеп 2020 08:01

Шеста снимка -"звънчок" кюфте.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3065
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 01 сеп 2020 08:57

Да форумна рецепта , малко е недоизпечено , не му работи сверяването на алармата , останалото е ок , ако свикнеш да ставаш в 6.20 си е напълно функционален.
Нищо не показваш и в София ли не работи пазара , тук остана един който ми е доста далеч и ходя веднъж в месеца.
Затова пък в залива бях пуснал повече мрежи отколкото съм пускал едно време в Казичанското езеро .
Поздрави и дано септември ви донесе радост
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3065
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 01 сеп 2020 16:33

Купих си малко резервни чаркалъци за Пуф 2502 ,1002
Това е снимка на продавача , не ми се качва снимка на това което дойде .
Както вече повето знаете в електромеханичните механизми има няколко в случая 3 яки магнита , когато отделенията на тази кутийка ги покриеш с малко парче тоалетна хартия и я пуснеш по пощата , като пристигне ти се изяснява силата на магнитното поле , всички винтчета пластинки и ... се бяха забили добре навсякъде около балансите , в спиралите и т.н. , човека спестил 3 найлонови кесийки и аз имам миш маш от 3 4 механизма .
Изображение
Много тъпотия и тотален отказ да се мисли има по тоя свят.
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 687
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 04 сеп 2020 15:11

Успях да се класирам и аз за нещо по-запазено, направо ново! Една "Ракета", която никога не е носена, с кутийка и документи. На това май му викаха състояние "MINT"!
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 04 сеп 2020 17:38

По-точно NOS Честито!
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 687
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 05 сеп 2020 20:50

Вчера ми пристигнаха и две нови кутии за часовници с каишки или верижки, с възглавнички. Поставям в тях часовниците ми за носене, както и сбирките ми с по-големи Востоци и Ракети, също и кварцовите.
Само че чаках 3 месеца да дойдат тези кутии от Петрич до Плевен, по причина на странните търговски практики на продавача! Не може да изложиш нещо за продажба и някой клиент (като мене) да го поръча и плати, и едва тогава да ги внасяш от Китай! nono Но това е положението! Поне си заслужаваше, защото взех две и поради по-ниските цени и това че спестих от транспорта като ги поръчах заедно, по-малката кутия на практика ми излезе безплатно, отколкото ако ги бях купувал от другаде в България.
Жалко че докато дойдат, вече ги заех и отново ми трябват нови! icon_crazy
Изображение
Изображение
И пак Ракети!
Една с много добър външен вид, поне отгоре. Драскотините по механизма този път не са от мене! nono
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
И другата - по захабена, но пък голяма, а аз имам афинитет към такива.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 05 сеп 2020 21:27

Аз купувам такива същите от БГ с 10 гнезда за 31лв. и с 12 за 35лв. за 5бр. съм плащал около 7-8лв.транспорт и идват на другият ден. Другите дървени с 12 гнезда и червен китайски лак са по 48лв. Дето ще чакам 3м. не могат да ми платят нервите и притеснението.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 687
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 05 сеп 2020 23:21

Двете кутии ми излязоха 56 лева с транспорта включително. То ако знаех че ще чакам 3 месеца, нямаше да ги купувам въобще. Никъде не пишеше че ще се чака толкова. Предните пъти идваха в рамките на 1 или 2 седмици. Добре че не е имало притеснения и главоболия, просто в един момент забравих за тях, докато от Спиди не ми пратиха известие … :lol:
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3065
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 05 сеп 2020 23:40

Не искам да ви притеснявам ама вече го обсъждахме , 12 гнезда е 10 евро и идва на другия ден в еспана , и вероятно в цяла европа от Амазон , сигурно ги има и другаде , големи хора сте , говорите английски и пазарувате от посредници които са учили само умножаване.
Всъщност както ви харесва , всеки си има различни приоритети , аз ако си купя кутии за половината часовници , пак няма да имам Брайтлинг.
Весел край на седмицата и умната
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”