Нови придобивки

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Нови придобивки

Мнение от DHM » 11 фев 2013 17:15

sheretudis написа:супер часовници си докопал Таман за акцион вг са тези и с паричките, като тези от другата темичка В другата ти темичка Кретенчето е хубаво НМ 1560 машинка фелса може 17 или 25 камъчета, слабост ми са тези механизми, и другите са хубави
50% не ти разбирам писаниците :D но пък ме разсниваш задължително :thumbup: :lol:
.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Нови придобивки

Мнение от sheretudis » 11 фев 2013 17:44

какво има толкова за разбиране Продай баласта по горе сниманите и си вземи като ония в другата тема бе това ти казвам За малко и аз да се обидя от ,,,дърт мръсник "" :D Можеше по средата им да сложиш - голям --поне а то така само мръсник Мръсниче някакво си :oops: Както и да е ,сега гледам да съм в отлични отношения с теб, докато си получа отвертките, пък после ще му мисля :D

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки

Мнение от atanweb » 11 фев 2013 21:17

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Нови придобивки

Мнение от clockwiser » 11 фев 2013 23:04

kapkan написа:Не само той,нали аз живея в Правец :D селските часовници са ми това :thumbup:
Миналата седмица пих кафе с началник цеха дето са ги събирали,интересен разговор беше
Ей, това е нечовешко! Разпитай човека за историята на тези часовници, кога са ги започнали, колко модела, колко бройки са продали...това си струва да се запази за историята. Вече знаем много за компютрите и елките от БГ, но за часовниците - почти нищо. Струва си усилието.

Основен въпрос е дали са ползвали съветски матрици от Електроника-1 или собствено копие (кражба на техническото разузнаване) на Пулсар.

P.S. Благодарение на колегата DHM добих Електроника-1 в много приличен вид и дори след два дни гнявене една цифра му светна :clap:

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Нови придобивки

Мнение от DHM » 12 фев 2013 08:21

sheretudis написа:какво има толкова за разбиране Продай баласта по горе сниманите и си вземи като ония в другата тема бе това ти казвам За малко и аз да се обидя от ,,,дърт мръсник "" :D Можеше по средата им да сложиш - голям --поне а то така само мръсник Мръсниче някакво си :oops: Както и да е ,сега гледам да съм в отлични отношения с теб, докато си получа отвертките, пък после ще му мисля :D
Е сега вече стана ГОООООЛЯЯЯЯААААААМ дърт мръсник :lol: :lol: :lol:
Вярвам, че приемаш думите ми със същия шеговит тон, с който са и изречени!!! :thumbup:
А за отверките не съм забравил!!! както за теб, така и за още двама колеги :wink:
Поздрави!
.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Нови придобивки

Мнение от sheretudis » 12 фев 2013 13:28

DHM, Пред дърт можеш да сложиш-много а пред мръсник - голям И става--- много дърт голям мръсник ---Нямам вечни врагове- имам вечни интереси :wink: Необиждан ставам срещу голяма отверткина примоция от порядъка на 50-60 проца :D но точно колко ще я уточним на лични :wink: да не дразним останалите На ушенце между двамката- исиемме-както казват италианците ШЕГУВАМ СЕ ДА НЕ СЕ ВПРЕГНЕШ :D то така се измайтапих с жената и 23 години си нося кръста :)

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Нови придобивки

Мнение от DHM » 12 фев 2013 13:38

Мноу мъ радвъш кът мъ дупълвъш тъй цвьетну :thumbup:
Не се притеснявай и грам приятелю!!! Габровец съм, което ще рече, че не съм си затиснал чувството за хумор с Д...то :lol: :lol: :lol: А това че съм габровец пък идва да те наведе на мисълта каква съм пинтия и как давам, че и на пазарлъци кънтя :wink: :lol: :lol: :lol:
Бъди здрав!!! И кокошчицата и тя :wink: :thumbup: онази с десетте часовника на седмица :shh: да не помислиш, че говоря за онази дето си я метнал преди двайсетина години :wink: :lol:
.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Нови придобивки

Мнение от sheretudis » 12 фев 2013 13:59

АУУУУУ ударих на камък - ще се плащат 28 цели лева :D

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Нови придобивки

Мнение от DHM » 12 фев 2013 14:38

Шеретуди само да упеят да ми намерят ще се разберем :thumbup: Даже мога да предложа бартер с доплащане от моя страна :wink: :lol: за някое Де Луксче например :lol: :lol: :lol: да видиш че не съм стиснат де :wink:

clockwiser : пожелавам и другите да светнат!!! Даден е от сърце!!!
.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Нови придобивки

Мнение от sheretudis » 12 фев 2013 16:26

виж ся когато има бартер единият винаги е партер Предпочитам кешовеца

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Нови придобивки

Мнение от DHM » 12 фев 2013 16:32

sheretudis написа:виж ся когато има бартер единият винаги е партер Предпочитам кешовеца
Гоуем си ми обръс :wink: :thumbup: :D
Кешувицъ, крушувицъ,джанкувицъ сичку пийм!!!
.

crysis
Напреднал
Reactions:
Мнения: 109
Регистриран: 08 сеп 2012 09:50

Re: Нови придобивки

Мнение от crysis » 12 фев 2013 18:24

Здравейте, преди няколко дена направих покупка и сега ви е показвам. Въпреки, че позлатата е поизносена часовници ми харесват много. Не се срещат много позлатени часовници кама и за това като ми изпадне взимам. Направи ми впечатление, че на единия часовник позлатата пада на люспи, а на другия позлатата е много малко. Това означава, че в различните периоди на производство на часовници кама са слагали различни микрони позлата. Поздрави!
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Нови придобивки

Мнение от Pavlin » 12 фев 2013 18:31

Честито!
Нямам точна информация, но Кама не са произвеждани в голям период от време. След това всичко става Восток. Люспенето според мен е от не добра обработка на корпуса преди позлатяването.

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Нови придобивки

Мнение от cerasimi » 12 фев 2013 18:38

Това , което аз съм чувал и чел , е че и начините на позлатяване са били различни. При по-старите часовници се получава и люспене на касите от разлика в температурите.

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Нови придобивки

Мнение от мераклия » 12 фев 2013 19:08

Сега прегледах каталога от 60г от 17различни оформления на Кама не видях с позлатен корпус.

Заключена

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”