Рисувани циферблати.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от kapkan » 08 май 2012 19:58

Ракетата ако се почисти ще светне :)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от Pavlin » 08 май 2012 20:00

Как ги чистите не знам. Аз пробвах веднъж два пъти и изчистих дори и надписите. От тогава не пипам :)

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от kapkan » 08 май 2012 20:03

lol2 с шкурка
прати един да ти го почистя :D

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от мitakaaa » 08 май 2012 20:48

3017 написа:Как ги чистите не знам. Аз пробвах веднъж два пъти и изчистих дори и надписите. От тогава не пипам :)
ПОЧТИ НЕ Е ВЪЗМОЖНО, БЕЗ ДА ПОСТРАДА НАДПИСА. САМО ЛЕКО МОЖЕ ДА СЕ ОСВЕЖИ НО НЕ И ДА СТАНЕ КАТО НОВ. ДОРИ НА ВОСТОК ОТ 70 ТЕ ГОДИНИ ЦИФЕРБЛАТИТЕ СА КАТО ЛАКИРАНИ И СТАВАТ ЛЕПКАВИ С ГОДИНИТЕ. С ТЯХ ПЪК НИЩО НЕ СТАВА.
Изображение
Последна промяна 1 на мitakaaa, променена общо 8 пъти

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от Pavlin » 08 май 2012 20:56

Те не са "като" ами направо са си лакирани. Някои си мислят че черното е някаква мръсотия, а то просто е изпечен от времето и слънцето лак, който не се чисти. Единствено може да се махне, но след това трябва да се нанесе друг. В магазин Слънчоглед продават лак на акрилна основа, но не съм пробвал какъв ще е резултата.

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от мitakaaa » 08 май 2012 20:58

3017 написа:Те не са "като" ами направо са си лакирани. Някои си мислят че черното е някаква мръсотия, а то просто е изпечен от времето и слънцето лак, който не се чисти. Единствено може да се махне, но след това трябва да се нанесе друг. В магазин Слънчоглед продават лак на акрилна основа, но не съм пробвал какъв ще е резултата.
НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА
Изображение

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от sheretudis » 12 май 2012 18:45

На моите Ивс им чистих циферите с лек разтвор на амонячна вода С тампони за уши и въртеливо и търпеливо действие става но само напукания лак да се отстрани си е хуйня и треперене

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от Pavlin » 12 май 2012 18:47

Само лака, кислола го оправя.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от sheretudis » 12 май 2012 18:56

Именно - той е на амонячна основа В ТПК-та навремето са имали перални за часовници и с такава вода също така са чистили и машини Аз го ползвам все още и за корпуси и верижки Понеже съм мързелив топвам разклащам и готово Светват като нови

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от Fenna » 17 фев 2013 18:35

С кислол почистват ли се позлатени корпуси или само бели?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от Seikosha » 18 фев 2013 14:49

3017 написа:Те не са "като" ами направо са си лакирани. Някои си мислят че черното е някаква мръсотия, а то просто е изпечен от времето и слънцето лак, който не се чисти. Единствено може да се махне, но след това трябва да се нанесе друг. В магазин Слънчоглед продават лак на акрилна основа, но не съм пробвал какъв ще е резултата.

Ето един такъв лак от Слънчоглед,той е краен лак за акварел и аз си го ползвам по предназначение и е добър,но за циферблати съм резервиран.Вече успях да оакам един хубав цифер от Слава с него. Проблемът е,че лакът е много гъст,бързо съхне и прави дебел слой върху повърхността.Ако се нанася с четка,почва много бързо да лепне и затлачва,започва да дърпа и четката бързо се слепва.Проблемът идва от това,че не може да се разрежда,ако се смеси с вода,се пресича и заприличва на полусварен белтък.Не се продава и разредител. Преди години имах един френски Буржой,който обаче се разреждаше с вода.Може да се използва заливка,но ще стане много дебела, груба.Трябва да се има предвид и ,че ако цифера е с релефни маркери,после не могат да се почистят от лака.Веднъж нанесен този лак .няма сваляне,само стъргане.Сещам се и за друг вариант,но засега не съм го изпробвал.Същият такъв лак акрилен се продаваше и във флакони пулверизатор,той е в пъти по рядък за да може да минава горе през капсулата.Ползвал съм такъв за импрегниране на акварел и рисунки с въглен,но как ще се държи към циферблатите,не знам,но пръснат от далече целият циферблат,навярно ще се покрие със съвсем тънък слой лак,който ще може да се махне по маркерите с фина шкурка.Всичко опира до проба и заносване на цифери :lol:


Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от kapkan » 18 фев 2013 14:55

3017 написа:Много яко! Жалко, че не е в по добро състояние!
Може да направим конкурс за мис циферблат :lol:
Кога е конкурса?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от Seikosha » 18 фев 2013 14:58

Само да добавя,за нещо което се сетих в последният момент. Има едни акрилни лакове за дърво на чешката фирма COSMOS Купувал съм от бояджийски магазини.В кутии са по 650гр. като тези от боя.В различни разцветки е и е много качествен,имаше макар и рядко,безцветен.Този лак също се разреждаше с вода.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от Pavlin » 18 фев 2013 15:02

Пак в Слънчогледа има и един лак на водна основа, който се разрежда с вода. Мислех да си купя ама ми се досвидяха 7лв за съвсем малко шишенце и то без да знам дали ще върши работа.
Виждам че си от Варна, значи сме градски. Ако искаш мога да ти дам колкото искаш циферблати за проби. Ако са успешни, отивам и си купувам лака.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Рисувани циферблати.

Мнение от Seikosha » 18 фев 2013 15:08

Циферблати у меня бол :) ама нямам от този на водна основа,пратих човек да ми купува от Слънчогледа акрилен,като писах и на бележка,да е на водна основа и онези му бутнали този и зеносах цифера. Ако наистина има на водна основа,ще купувам и от него и като пробвам ще пиша отзиви.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”