сравнение ЕТА - Ронда - AS - PUW

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

сравнение ЕТА - Ронда - AS - PUW

Мнение от storyteller » 18 фев 2012 23:02

Колеги, помагайте

започнах да се заглеждам в часовниците от 70-те години, но не мога да преценя механизмите. Някой може ли да сподели впечатления, да ги сравни едни с други? Интересува ме най-вече доколко са здрави (сравнени например с познатите ми руснаци) и дали за тях има резервни части, ако нещо се повреди.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: сравнение ЕТА - Ронда - AS - PUW

Мнение от omegaqq » 19 фев 2012 14:07

Риск при покупка на часовници "втора ръка" винаги има, независимо от марката. Ето тук съм се постарал да напиша някои общи съвети по въпроса:
viewtopic.php?f=39&t=15" onclick="window.open(this.href);return false;
ETA и AS са сравнително здрави, гледай баланса да е с противоударно, че да имаш по-малко ядове. И двата производителя са сравнително реномирани и механизмите им са добре направени. В повечето случаи потдържани часовници с такива машини влизат отново в строя само с едно почистване. Ronda са производители в ниския клас. Само при тях ще видиш механизъм със 17 камъка и същия само с един. Абе бегай далече от тях. PUW са реномиран производител, с не голям дял от производството по онова време. Часовниците им се котират добре и днес.
Работата с резервните части е малко на късмет. За ETA и Ronda като че ли има най-много, но аз много дълго време търсих такива за ETA1120 и со гулем зор и малко помощ от един съфорумец :lol: (той си знае кой е) най-накрая намерих. Абе търсенето на резервни части си е голямо приключение, но това като че ли е най-забавната част от нещата и кефа, че най-накрая (обикновено след няколко години) си успял да вкараш някой "пенсионер" в строя е неописуем.
Това са моите най-общи впечатления. Ако си си набелязал нещо конкретно - питай.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: сравнение ЕТА - Ронда - AS - PUW

Мнение от sheretudis » 29 фев 2012 10:59

За първи път като се престраших да чопля автомат се случи АС2065 и от два работещи се получиха един не работещ и един за скраб :( От тогава ги намразих 19 серия ми харесва също 16 но 20 - ташак Претруфени под циферблата в излишък Етерната я чоплиш и като завършиш, поставяйки баланса на мястото му, някакси имам вътрешното убеждение че веднага ще хукне и то рядко ме подвежда Друг е въпроса че с еднакви мостове на баланса имат различни по бързина баланси и ако не внимаваш от кой куп вземаш баланса може да вземе един час за 2 и обратното :)

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”