HARLEY DAVIDSON

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
mars63
Reactions:
Мнения: 73
Регистриран: 22 юли 2012 22:42
Местоположение: Хасково

HARLEY DAVIDSON

Мнение от mars63 » 12 мар 2013 08:54

1234567890
Последна промяна 1 на mars63, променена общо 3 пъти

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: HARLEY DAVIDSON

Мнение от Seikosha » 12 мар 2013 11:41

Може и да се разочароваш от думите ми,но това нещо,да е от лимитирана серия от 110 бр.е просто абсурдно.Ще кажа и защо мисля така.
Няма часовникарска марка Харли Дейвидсън
Почти съм убеден,че това нещо е направено някъде по долното течение на Ян Дзъ или някъде там, в района на Жълто море.
Не е посочен производителят.Касата не е стоманена,както си писал,а Стейнлис стийл бак което е написано от заде на капака,казва,че капака е от неръждаема стомана,в случая е от тънко тенеке.Единият лъг е отчупен и едва ли ,ако е от такава масивна стомана,може да се случи лесно.Най-вероятно е от някаква крехка,не много тежка,евтина сплав.Капака трудно се сваля защото както подозирам,не е предназначен и за сваляне.Това си е часовник според мен за еднократна употреба,като свърши батерията и го хвърляш.Имам една такава Рухла със същото тенеке от заде,на него дори си личат две вдлъбнатини,където е капсулован.
Стъклото доколкото мога да преценя е плексиглас.Машината Цитизен/Мийота е масов механизъм,макар и с не лоши качества и цената му при единична бр.е около 15$ Ако сложим и 5-10$ за бедният китайски народ,излиза не повече от 20-25$,а най-вероятно е по-малко.
Е,как при това положение да се прави матрица само за 110 бр.
Лимитирана серия,предполага,висшо качество,скъпи материали,най-доброто което може да извади един производител.Това са произведения на изкуството и се смятат за уникат,обикновено включват ръчна изработка.Само за сравнение ще дам пример с графичните отпечатъци на един художник.След като се гравира мет.плоча се отпечатват от нея определен брой копия,колкото копията са по-малко,толкова и екземплярите са по-скъпи.По правило първият е най-скъп.След което металният оригинал се заличава.Поне така трябва да бъде.
Дори и да има връзка с 110г.-ната на Харли,най-вероятно е подаръчен часовник и ,ако въобще е поръчан от тях,логиката води към хиляди и хиляди бройки.
Сега виждам,че си го пуснал за продажба на доста сериозна цена,което си е твое право ,разбира се.Би ли споделил как си ценообразувал?Може би е купуван от някъде за доста пари и всичките ми разсъждения да отидат на вятъра...ама не ми се вярва. 8)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”