CENTIA of Switzerland PRESIDENT alarm quartz

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
mars63
Reactions:
Мнения: 73
Регистриран: 22 юли 2012 22:42
Местоположение: Хасково

CENTIA of Switzerland PRESIDENT alarm quartz

Мнение от mars63 » 14 мар 2013 16:00

Здравейте, отскоро имам този часовник, който е енигма за мен.
Много приятен размер - 38мм. без коронката, пасна идеално на верижката на Кандино - то ми, интересно задаване на алармата - върти се наобратно на сверяване на датника, писука "свежо", вътре е ЕТА - без камъни, отзад е капак на винт с надпис "50 мeter waserdicht * stahlboden swiss made" .
Не се вижда маркировка за позлатата - доста поизтрита, вероятно слаба.
Моля, някой ако се е сблъсквал с тази марка да сподели!
Поздрави!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: CENTIA of Switzerland PRESIDENT alarm quartz

Мнение от Seikosha » 16 мар 2013 17:24

Има много малка вероятност,часовника да е изцяло швейцарски,но има и малък процент да е. Несъществуваща часовникарска марка,най-вероятно е поръчков ,рекламен ,подаръчен екземпляр. Има такава фирма за софтуерни продукти,административни услуги,консулт и др. базирана в Сингапур и най-вероятно логото е на фирмата и часовника е произведен някъде там - Нонг Конг,Малайзия. В един немски продавалник мярнах такъв за 25 Евро,но там тариката го сложил в кутийка с гаранционна карта на EDEN което е съвсем друго нещо.
Препоръчвам ти да погледнеш добре механизма за наличните надписи по него,нищо чудно да се окаже(най-вероятно)партньорски. Азиатеца купува механизъм от швейцареца и не знам по какви търговски закони придобива правото да сложи едно Swiss made на него.За да илюстрирам това което казвам,виж снимките по-долу на един мой от торбичката с кварцови евтинджоси,макар,че в случая JOVIAL е доста стара швейцарска марка, положението е подобно
Изображение

Изображение

Изображение
Както ще видиш на последната снимка,механизмът е Harley/Ronda,горе пише Swiss parts,което значи,че е направен с швейцарски части.Дали се има предвид,че целият механизъм е Ронда и часовника съответно е с швейцарски механизъм или самият механизъм е с швейцарски части,но сглобяван другаде,не мога да бъда сигурен.И което трябва да се забележи още е,че под Swiss parts с много малки буквички е гравирано Hong Kong assbly Това assbly ,не можах да си го преведа,не излиза нищо и на преводача,ако разделя думата на две като ass bly,ми излиза превод - Задникът на БлайИзображение но най вероятно има за смисъл за "сглобено" "направено" "събрано" нещо такова.
Така,че мойто мнение е за нескъп сбирищайн(не менте)с хубав механизъм(ако е оригинален), ноу-хау продакшън,един от стотици хилядите дето се правят на ден за различни цели.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: CENTIA of Switzerland PRESIDENT alarm quartz

Мнение от kapkan » 16 мар 2013 19:42

Сори за спама,днес видях един ТСМ на механизма има емблемата на ЕТА а си пише ЧАЙНА под него ... не знам какво е това :shock:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: CENTIA of Switzerland PRESIDENT alarm quartz

Мнение от Seikosha » 16 мар 2013 20:28

Ми нещо подобно на горният Jovial,лицензионно производство,ако искаха да е менте,китайците нямаше да изписват China,a щяха да оставят само Ета. В момента се продават и много модели на Касио например,също официално произведени в Китай.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”