Enicar-ски влияния

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Enicar-ски влияния

Мнение от storyteller » 29 фев 2012 07:50

Часком, един от модераторите на ВУС, който вероятно знае най-много за китайските часовници, беше писал преди време, че Еникар са били много популярни в Китай. Според него този механизъм (http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... nicar_1009" onclick="window.open(this.href);return false;) прилича като кинематика доста на китайския Стандарт или поне има същата философия. Разните колекционери пишат, че Еникар са се стремяли да правят по-скоро здрави и надеждни, отколкото точни часовници и това сигурно се е харесвало в соцдържавите. На мен чисто визуално ми прилича малко и на Ракета 2609 Н. Омегакуку, колеги, бихте ли разгледали тези механизми на Еникар по-внимателно? Ще ми е интересно вашето мнение.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Enicar-ски влияния

Мнение от omegaqq » 29 фев 2012 19:12

Е ако сложиш едно огледало до механизма и погледнеш огледалото деиствително механизма прилича на ракета. Иначе като кинематична схема са еднакви ама по тая логика сигурно ще се намерят още една камара механизми със същата кинематична схема. Когато за пръв път видях механизма на Еникар и аз без малко да го сбъркам с китайския - действително много си приличат.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Enicar-ски влияния

Мнение от Pavlin » 01 мар 2012 16:19

Тази тема ми идва с 2 дни закъснение. В едно магазинче за часовникарски части в Китай видях 4 модела на Enicar, само каси с верижка и циферблат. Не им обърнах внимание, защото помислих че са ментаци. Но сега като прочетох думите ти, си мисля дали не може да са били някои NOS, защото на местата с имитации никъде нямаше Enicar!?

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Enicar-ски влияния

Мнение от storyteller » 01 мар 2012 18:59

Знае ли човек. Имаш ли някакви китайски трофеи?

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Enicar-ски влияния

Мнение от Pavlin » 01 мар 2012 19:08

За съжаление нямам. Не попаднах на нищо истинско Китайско, само на ментаци. Само за жената взех един Louis Vuitton , керамичен, наистина направен както трябва. И още 4-5 керамични де, ама тях не ги броя :)

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”