Препечатка на циферблат за Ракета

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от rosen_er » 08 апр 2013 12:33

Ще започна с един виц ,който е подпис на колега в Watch ru:
-Иване, с какъв часовник си днес?
-Бреге !
-А защо пише Ракета на него?
-Препечатка !!!

Та за какво става дума.Направи ми впечатление страхотното качество на циферблата на "съботната" Ракета.Ясно се вижда от снимките,следите от старите маркери.
Изображение
Циферблатът най-вероятно е бил от този или подобен вид
Изображение
Правят впечатление детайлността на логото(вижте само каква ракетка :crazy: ),точността на маркерите,идеалните цифри.Моето мнение е,че ако не по-прецизен то е поне на едно ниво с фабричен циферблат.Лично аз мисля,че по-добър :thumbup: И при явното майсторство и технически възможности на този ,който е направил препечатката възникват поне два въпроса:
1.Защо надписът е "17 камней" ?Едва ли е случайна грешка, още по-малко е вероятността за заблуда.А може би е закачка?
2.Каква е финансовата изгода на подобен проект?Цената на тези часовници е сравнително невисока,а такова качество изисква и определени инвестиции най-вероятно.
Прочел съм мненията на storyteller в други форуми ,но ще ми бъде интересно да се включи отново.А...,още един въпрос:дали легендата за пловдивския арменски майстор е истина или само мит.
След всичко написано по-горе искам да кажа,че този дизайн на циферблат за мен един от най-красивите за Ракета 2603 и много се радвам,че притежавам един от тях.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от Pavlin » 08 апр 2013 12:48

По принцип много лесно може да се напечата с такова качество, дори без скъпа техника. За мен най любопитното е с какви мастила е печатано защото са издръжливи на какви ли не условия. Относно малките надписи, според мен са били различни видове печатчета и са шляпали каквото има падне.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от rosen_er » 08 апр 2013 12:59

3017 написа:По принцип много лесно може да се напечата с такова качество, дори без скъпа техника.
Дали?А малките печатчета - според мен написът Ракета + ракетката + 17 камней са много прецизни и поставени като един печат,грешката е някак нелогична.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от Pavlin » 08 апр 2013 13:10

Да, изглежда да са един печат.
Другото странно е, как така на никой досега не му е попадал такъв печат!? И дали е бил само един майстор?!

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от cerasimi » 08 апр 2013 15:57

И този циферблат е дело на Пловдивската школа :lol: Разгледайте всичко известно от този автор и ще видите, че има във творчеството си много подобни закачки от сорта на Волна- 1 МЧЗ и други подобни. Но винаги съм се възхищавал от качеството на циферблатите . Много добро качество и много лесни за поддръжка. Легендите за този арменец от Пловдив мълвят, че той е имал и технология за възстановяване на емайлирани циферблати. Жалко, че не е завещал на никой своя занаят :D

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от мераклия » 08 апр 2013 17:56

cerasimi написа:И този циферблат е дело на Пловдивската школа :lol: Разгледайте всичко известно от този автор и ще видите, че има във творчеството си много подобни закачки от сорта на Волна- 1 МЧЗ и други подобни. Но винаги съм се възхищавал от качеството на циферблатите . Много добро качество и много лесни за поддръжка. Легендите за този арменец от Пловдив мълвят, че той е имал и технология за възстановяване на емайлирани циферблати. Жалко, че не е завещал на никой своя занаят :D
Къде може да се разгледа всичко от този майстор.

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от cerasimi » 08 апр 2013 18:22

Мислех, че тези циферблати могат да се срещнат вече само по стари часовници, но много се учудих, когато преди около 2 седмици ми предложиха една малка кутия / видимо около 40-50 броя/ ,завити в хартия отделно един от друг. Мога само да кажа, че изглеждаха много добре!!!! :lol:

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от rosen_er » 08 апр 2013 18:41

Взе ли нещо от тях?Само за такава ракета ли бяха или имаше и други?Волна -1Мчз съм виждал,но качеството не беше такова.
Ето за това говоря:
http://auction.bg/item.php?id=776409" onclick="window.open(this.href);return false;

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от cerasimi » 08 апр 2013 18:46

Имаше най-различни, но нищо не взех.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от kapkan » 08 апр 2013 20:47

Качеството на изработка е Супер,мих го с обезмаслител,с гореща вода,не мръдна.Аз преди писах,че са по-качествени от оригинанала

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от DHM » 08 апр 2013 21:33

Имам такъв Восток....Няма нещо, което да не е издържал :crazy: луда работа :D Понеже е прецакан съм си правил какви ли не експерименти с него и не мърда :lol: Вярно, както каза 3017 ако не греша изглежда катокапачка от бира :lol: н :lol: о истината е че не мърда :thumbup:
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от Seikosha » 10 апр 2013 04:17

Ето и моята СС 20 Купувал съм я в зората на крастата,когато като видех "им КИРОВА" и се изплезвах.Кой да ти каже.Що събирищаци изкупих :D

Изображение

Изображение
Не знам на колегата Росен защо му харесва,но за мене тва е пълна гнус.Като визия и дизайн не е зле,изчистена работа,но всичко което виждам под 20 кратно увеличение ме докарва до паника,може и да е професионално изкривяване.Туй нещо е неописуемо и пълна енигма за мене.Не са правени на ситопечат,то и върху тази заоблена повърхност,трудна работа определено и друг печат не е,няма тези характеристики,абе минутните маркери няма един с друг да са еднакви.По буквите и цифрите има влизания и излизания,неточности,различни дебелини,фото и комп техника,не е използвана,логото на Росеновата и моята се различават тотално в детайли,стигам до лудата мисъл,че всичко тва е праскано на ръка,тези криви букви и неточности,няма как да станат,ако се използва техника,дори и от преди 30 год. Боята може да е всякаква и PVC,че и блажна,толкова е дебел слоят,че няма как един обезмаслител да и действа,дори и не много агресивен разтворител,ако се действа по-бързо,няма да и навреди.
По-долу показвам и една друга,която ми изпадна от един лот части и я щракнах сега,че темата ме подсети за нея,как и се пулех,като я видях :shock: и нейният надпис долу е различен от двете показани горе,на Росен и моята.Тъй че не вярвам някой да вземе да прави за всеки часовник поотделно печат.Нямам друга база за сравнение,а на подобни в Аукциона,снимките не стават за голямо увеличение,но за мене това го правят или правили,часовникари,не са художници.Може да е един или няколко,пак всеки часовник ще има разлики. Сега може вече да има да правят с високо качество на отпечатък(не съм виждал отблизо),но не и тези.От друга страна,такава точност при разполагането на елементите и спазване геометрията на шрифта,особено на цифрите ме озадачава и пак ме връща към някакъв вид печат :think: ,ама тогава защо пък са различни... :crazy: е как да не полудееш.Утре ще я отворя тази долу и ще и направя пълна дисекция.


Изображение


Тази е направо трепач.Касата е от Победа или Зим,страхотен набор от стрелки,но механизмът е 2609Б 21к. и ще влезе в употреба.Тази е по-зле графично и от горните.Само вижте дебелината на 3 и после 4 или 5.Маркерите са още по груби.Долният надпис хем не е центриран,хем е на инчики. Въобще мъкаааа....
П.П. М/у другото съм мяркал и не руски такива,едни криви Shock protected ,Incabloc,абе мани...
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от rosen_er » 10 апр 2013 10:20

Погледнах снимката с голямо увеличение(повече от 20Х) - продължавам да мисля,че е много добре направена препечатката.Ако имаше долният надпис ,като на твоя, може би щях да споделям твоето мнение в по- мек вариант :гнус чак не.Така изпълнен като моя много ми допада.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от Seikosha » 10 апр 2013 12:28

rosen_er написа:Погледнах снимката с голямо увеличение(повече от 20Х) - продължавам да мисля,че е много добре направена препечатката.Ако имаше долният надпис ,като на твоя, може би щях да споделям твоето мнение в по- мек вариант :гнус чак не.Така изпълнен като моя много ми допада.
Под увеличение съм гледал моите два и говоря за тях. Твоят може да е правен от някой художникочасовникар , с по-фина изработка е определено. Мен ме дразни ментосването на нещата и то непрофесионално.Едно е да го правиш за себе си като хоби freehend,друго е да предлагаш на пазара непрофесионализъм,тука липсва уникалност като пейзажните цифери например.Гледал съм и много стари руснаци - будилници,стенни,ръчни и при тях има изпълнения като дялани с брадва,ама са автентични,туй им е готиното,там харизмата е друго нещо.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от Prisadov » 10 апр 2013 13:09

Преди около седмица попаднах на такъв циферблат Волна,но найстина изглждаше все едно е направен в завода на каменица....сега като се замисля трябше да го взема.Ей така просто да го имам :D

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”