Препечатка на циферблат за Ракета

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от rosen_er » 10 апр 2013 14:49

Преди повече от година и половина,още съвсем начинаещ(то не ,че сега съм нещо друго, но...) пред Александър Невски ми попадна Восток 2809 с този тип надпис:
Изображение
Беше в "бяла" каса в състояние като това:
Изображение
(дори споделих с Cerazimi,мнението си за каса от стомана)
Единствено видът и качеството на надписите ме отказа ,за което сега много съжалявам.После прочетох на доста места ,за това че има циферблат с това лого - class беше написано с 1 вместо "L" . Различна история,просто исках да я дам като илюстрация за различното качество на изпълнението на надписите.
Seikosha, представи си един напълно "коректен" цифер - с правилните надписи ,лого и т.н. Би ли те издразнила подобна препечатка?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от Seikosha » 10 апр 2013 19:34

rosen_er написа:Преди повече от година и половина,още съвсем начинаещ(то не ,че сега съм нещо друго, но...) пред Александър Невски ми попадна Восток 2809 с този тип надпис:
Изображение
Беше в "бяла" каса в състояние като това:
Изображение
(дори споделих с Cerazimi,мнението си за каса от стомана)
Единствено видът и качеството на надписите ме отказа ,за което сега много съжалявам.После прочетох на доста места ,за това че има циферблат с това лого - class беше написано с 1 вместо "L" . Различна история,просто исках да я дам като илюстрация за различното качество на изпълнението на надписите.
Seikosha, представи си един напълно "коректен" цифер - с правилните надписи ,лого и т.н. Би ли те издразнила подобна препечатка?
Става въпрос за това,че качеството е лошо :thumbdown: и е чисто спекулативно,с всичките му там внушения,като Ракета от 1МЧЗ и т.н. Ако един отпечатък е коректен и е с необходимото качество,той ще е неразличим от оригинала.Все пак говорим за масови руски часовници,а не за Омега или Ролекс.Въпросът е,кому е нужно да хвърля толкова труд,да имитира доста нескопосано все пак, не скъпи масови модели,че и измислени(може би тук е уловката)просто не е рентабилно.А иначе като човек който е близо до сферата на изкуството,мога да ти кажа,че на световните аукциони,се продават официални копия на известни картини и колкто и парадоксално да звучи,в някои случаи,копието е по-скъпо от оригинала.Е,има значение разбира се и кой го е правил.Лично то ми мнение,че тези често срещани рисувани(или отпечатани) цифери,са доста стари.
Погледнете и Сатурна който ALFA в момента продава във форума,става въпрос за левият на снимката.Почти съм убеден,че е от същият тертип.
chasove.com/viewtopic.php?f=13&t=1422
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от cerasimi » 10 апр 2013 19:43

Подобен на циферблата на жълтия Прецизен съм виждал :

https://picasaweb.google.com/1130982390 ... 7931391442" onclick="window.open(this.href);return false;

Белия ми стой доста силно ЧАЙНАТАУН.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от Pavlin » 10 апр 2013 19:57

Белия е новодел почти 100%.
В началото на моето встъпване в цвета на часовниците, изобщо не обръщах внимание за тези циферблати, точно заради неправилните надписи и измислици. Сега обаче ми харесват. По него време на много хора не им е пукало какво точно пише на циферблата, а важното е да виждат колко е часа(то за някои и в днешно време важи де) и със сигурност този който ги е печатал, го е правил от любов към спорта. В смисъл че не е целял имитация или фабрични детайли.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от rosen_er » 10 апр 2013 20:01

Толкова думи изписах,а ти каза това ,което мисля точно и ясно :clap:

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от cerasimi » 10 апр 2013 20:23

И можете ли да си помислите, че един човек е задоволявал нуждите на цяла БЪЛГАРИЯ и все още може да се намерят кутии с циферблати , правени от него. :crazy:

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от plamenhar » 10 апр 2013 20:40

Дай да ги видим тези циферблати.
Аз съм склонен да взема няколко.
Ако има и други може да се кооперираме.

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от cerasimi » 10 апр 2013 20:46

Аз не ги взех, защото не ми трябваха.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от Pavlin » 10 апр 2013 20:50

И аз съм попадал няколко пъти на такива. Едните с мръсно бяла основа и едни със синя.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от Pavlin » 13 апр 2013 18:23

Ето един и от мен:

Изображение
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от rosen_er » 13 апр 2013 18:42

Прави ми впечатление,че шрифта на "сите" Ракети препечатка е един и същ.Маѝ случаят е довел при мен работата на малко по-прецизен "маѝстор".Ето в малко по-едър план:
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от DHM » 13 апр 2013 18:50

Макар и не по темата, но искам да споделя едно инфо. Скоро разбрах от познат часовникар, че някакъв мъж на име Стефан от Котел му е предлагал преди време много нови руски циферблати, но той не е взел. Ако някой има познати или приятели може да поразпита там, аз никого не познавам. До колкото разбрах мъжът е бил женен за ръскиня и на времето е работил в 1МЧЗ, но може и да не е така.
.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от rosen_er » 14 апр 2013 09:07

Ето една Волна ,която предизвиква коментари Watch ru,а си е "наша" :wink:
http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-SOVIET- ... 3f23bda90c" onclick="window.open(this.href);return false;

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от Pavlin » 27 апр 2013 16:51

Представям ви едно лотче, придобито вчера. Много пъти съм попадал на такива циферблати, но тук има неща които никога не бях виждал. Някои от тях дори с формата на оригиналното лого, като Спортивния например. Не съм ги оглеждал обстойно и не мога да преценя дали са дело на един "майстор":

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Препечатка на циферблат за Ракета

Мнение от cerasimi » 27 апр 2013 16:54

Това са циферблатите, за които Ви казвах, че ги видях. Кога успя да стигне кутийката до Варна :crazy:

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”