Херметизиране на часовник

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от atanweb » 14 юли 2013 09:21

Амфибия-та и Командирските имат метален тънък пръстен от вътрешната страна на стъклото. Той е огледален и като гледаш чавника отпред този пръстен е като огледален и отразява леко циферблата и стрелките. Същия този диск е предназначен да избутва стъклото навън така, че да е максимално уплътнено към корпуса. Понякога е много трудно да бъде сложено стъклото с този пръстен и има вероятност този пръстен да е премахнат за да не пречи ако стъклото не е оригинал или да е застанал накриво някъде от където да има пролука. Може би часовникарят е намалил (изтъргал) външният диаметър на стъклото за да влезе по лесно в корпуса. Стъклото на Aмфибия-та е малко над 3мм дебело, а на командирските е около 2 и 1/2мм дебело.
Изображение
Според мен е добре корпусът да бъде опразнен и да бъде тестван в буркан с вода (още по добре топла) и да се види от къде е проблемът.
Изображение

dr.zlobul
Напреднал
Reactions:
Мнения: 139
Регистриран: 26 юни 2012 18:30

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от dr.zlobul » 14 юли 2013 11:54

Първо бурканЯ после проверка за пръстена. Стъклото наистина не е оригинално. Направено е по модел на предишното. Благодаря за инфото, Наздраве.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от nevenbekriev » 14 юли 2013 12:43

Изпотяването на руски часовник, който не е мокрен, има стандартна проста причина. Уплътнението на капака се е свило и поради по-малкия си диаметър изобщо не уплътнява. Или не е сложено. Потта от ръката се изпарява и парата влиза в часовника.

dr.zlobul
Напреднал
Reactions:
Мнения: 139
Регистриран: 26 юни 2012 18:30

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от dr.zlobul » 24 юли 2013 13:47

Тъп въпрос но все пак.... Скоро карах колелот и кат ме зачатка един дъжд ...мокра кокошка....носих едно сейко ииии здрав конденз. Та въпроса е следния. Мога ли да си закупя обикновени О пръстен и трябва ли да има някаква смазка /тънко масло или/ Щото май пропусна от ремонтуара.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от nevenbekriev » 24 юли 2013 15:59

Няма нужда от смазка. Може да се използва все пак от тази, с която се смазват пластмасовите зъбни колела на касетофоните (от магазините за електронни компоненти) когато пръстенът е дебел и влиза стегнато. На Сейко пръстенчетата на ремонтуара са много малки и са на шийката на коронката.

danailhristov
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 14 авг 2013 09:21

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от danailhristov » 14 авг 2013 09:44

нов съм тука ама да кажа малко опит като си сложих кадетския вариант на командирския на ръката и от горещината от мен голямо изпотяване на стъклото като спя с него същата работа като изляза от магазин с климатик навън на горещото отново изпотено стъкло : развих задния капак и обърнах уплътнението наобратно и всичко спря с изпотяването.

stoyan_5
Reactions:
Мнения: 3
Регистриран: 15 май 2018 17:22

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от stoyan_5 » 15 май 2018 17:29

Ролекс - няма уплътнение на заден капак.
Това нормално ли е?
Много плътно се навива, но влиза влага при миене и къпане под душ.
Трябва ли да поставя уплътнение или някакъв херметизиращ агент и от къде да намеря?

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от atanweb » 15 май 2018 17:39

Добре дошъл във форума. Задаваш интересен и провокиращ въпрос.
Както и да го въртим все ще стигнем до въпроси какъв е моделът? Дали е оригинален? Отварян ли е преди това? Последна профилактика? и т.н. Колкото повече отговори на тези въпроси има толкова по-точно ще може да се отговори на въпросът. А с информацията до тук има два варианта.
Не е нормално това разбира се - часовникът или е с липсващ уплътняващ ринг или е неоригинален и въпреки поставянето на такъв има вероятност пак да не уплътнява добре. Още един вариант..... може и да е комбинация от неоригинален часовник на който пък му липсва ринга за уплътнение.... но понеже не смея да твърдя това без да съм сигурен и би било обидно спрямо питащият затова слагаме тази вероятност като несериозна и по скоро забавна.
Още варианти има и в уплътнение на коронката и/или пък стъклото. Моделите на Ролекс с хелиева клапа добавят още една дупка в корпуса от където е почти невероятно да се получи фал. Но до тогава само ще гадаем за възможните отговори на въпросите по горе.
Хубава вечер на всички!
Изображение

stoyan_5
Reactions:
Мнения: 3
Регистриран: 15 май 2018 17:22

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от stoyan_5 » 15 май 2018 19:42

atanweb написа:Добре дошъл във форума. Задаваш интересен и провокиращ въпрос.
Както и да го въртим все ще стигнем до въпроси какъв е моделът? Дали е оригинален? Отварян ли е преди това? Последна профилактика? и т.н. Колкото повече отговори на тези въпроси има толкова по-точно ще може да се отговори на въпросът. А с информацията до тук има два варианта.
Не е нормално това разбира се - часовникът или е с липсващ уплътняващ ринг или е неоригинален и въпреки поставянето на такъв има вероятност пак да не уплътнява добре. Още един вариант..... може и да е комбинация от неоригинален часовник на който пък му липсва ринга за уплътнение.... но понеже не смея да твърдя това без да съм сигурен и би било обидно спрямо питащият затова слагаме тази вероятност като несериозна и по скоро забавна.
Още варианти има и в уплътнение на коронката и/или пък стъклото. Моделите на Ролекс с хелиева клапа добавят още една дупка в корпуса от където е почти невероятно да се получи фал. Но до тогава само ще гадаем за възможните отговори на въпросите по горе.
Хубава вечер на всички!
Благодаря, за приемането ми във форума!
Наистина не съм дал подробности.
Часовника не е оригинален.
Механизма е Winner, китайска направа - кварц. Цепи секундата.
Часовника е копиран и изпълнен почти перфектно.
Незапознат би се заблудил, но производителя коректно е написал, че това е реплика на капака.
Кефи ме дизайна. Имам истински часовници, но този ме кефи и го нося на този етап.
Коронката е уплътнена.
Ще направя теста с топлата вода, да видя от къде излизат мехурчета.
Зачудих се, че няма уплътнение на капака.
Стори ми се редно, като копират толково детайли, да поставят и уплътнение, но ...
Снимката е преди да махна найлона на люнета и верижката. В действителност изглежда доста по-добре.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от atanweb » 15 май 2018 19:55

На задният капак или в корпуса има ли празен канал където би могло да е липсващото уплътнение.
На всички корпуси с капак на винт съм виждал да има място за уплътнение. Ако и при теб е така значи просто трябва да си вземеш подходящото по размер. Можеш да измериш сам това с шублер или проста линийка.
Но ако няма да го поръчваш от нета, по изгодно ще ти излезе да го занесеш на някой който има повече уплътнения - в повечето случай на тези хора им викат часовникари, макар, че не всички заслужават тази титла, а пък има много истински такива които не го изстъкват, а пък умеят повече..... ххаха отклоних се.
Или ако имаш някой стар часовник който не ти трябва пробвай да ползваш неговото уплътнение, понякога си приличат и става замяната.
Изображение

stoyan_5
Reactions:
Мнения: 3
Регистриран: 15 май 2018 17:22

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от stoyan_5 » 15 май 2018 21:11

Няма канал за уплътнение.
Учудващо добре прилепва.
Ще използвам от друг часовник уплътнение.
Благодая!

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Херметизиране на часовник

Мнение от stepona555 » 15 май 2018 22:20

Не всички часовници са водоустойчиви .
На тези на които пише 3 бар обясняват че трябва да внимаваш и когато си миеш ръцете.
Вашия случай е особен , че каквото и да пише отзад на имитацията не може да се приема за вярно , след като отпред са написали Ролекс , а не Парнис което е същото.
Ако няма канал и сложите уплътнение може да се влошат нещата да повдигне капака и вярно да протече като лейка.
Може би с някой от продуктите за уплътняване на водопроводни съединения ще имате успех , ама как ще измерите водоустойчивостта не ми стана ясно.
Поздрави и късмет
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”