Нови придобивки

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Нови придобивки

Мнение от cerasimi » 12 фев 2013 19:11

За съжаление, голяма част от каталозите са безвъзвратно загубени и не може изцяло да се осланяме на тях.

crysis
Напреднал
Reactions:
Мнения: 109
Регистриран: 08 сеп 2012 09:50

Re: Нови придобивки

Мнение от crysis » 12 фев 2013 20:54

Благодаря ви момчета, че ми разяснихте за позлатяването. Много пъти съм се чудил как така пада на люспи позлатата. Мераклия аз съм виждал само три позлатени ками до сега. Мисля, че и iivetsa има една, но с бял циферблат. Търсил съм много информация за позлатените кама, но нищо не съм намирал до сега. Само знам, че касата е еднаква с тази на позлатените сатурт. Забелязвам, че на позлатените ками на механизма пише, че са от 2-59 година. Мисля, че може би само през 59г. са произвеждани позлатени. Може и да греша! Поздрави!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки

Мнение от Seikosha » 13 фев 2013 20:36

Айде и аз дошъл-недошъл да почна да се бутам в разни теми и понеже тази е за нови придобивки,показвам една част от пристигналото днес по Еконт. Не ми се смейте на покупката,аз такива купувам 8) рядко вземам минтовки,да има да няма десетина да съм купил,което си е 2-3% от цялото.Не ми е интересно,събирачеството ми е плод на хобито ми да реставрирам старинки (не само саати)и да им вдъхвам божи дух :D за нов живот,а не обратното.

Ето първо един Кортеберт дето прецапах,замина веднага при джипито да го оправя,че е получил инфаркт и не му тупка сърчицето. Стара бракма,около 50-55 на капака пише отвътре 1953г надраскано,ама аз не им вярвам много на драсканиците,дрскат продавачите да зарибяват,а всъщност може и да е по-стар. Калибър 679 голяма каса 15камъка оригинална машина. Касата е с лъгове тип "Паяк" и са в ужасно състояние,дупчени са от всякъде,понеже са изтънели и патентите са ги изравяли.Или ще търся каса или ще пада голямо моделиране с "Бизона" цифера е без наранявания,ще го пипна и него.Стъклото ,лесна работа.Ако мине успешно сърдечната операция,го мятам веднага,че ме сърбят ръцете.

Изображение

Изображение

Изображение

На второ място се появява нещо което би трябвало да Ви е познато. Преди няколко месеца се обсъжда в темата за Аукцион.бг мисля,че беше,че му е изтрит надписа.Същият е! Пазя и старата снимка в Пикасата. Тогава го продаваше един за 5лв. а днес изпадна от една торба с джаджи дет получих от друг продавач.Неведоми са пътищата божии :) Не знам кво да го правя,машина 2214 имам ще му туря,ама е много зле хайванчето.Ще го туря на тезгяха и като правя кофетайм от другата работа ще пускам по един пръст.Може и за месец нещо да се получи.



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Следва една ретро находка която много ме зарадва. Будилник Сейко Корона от началото на 60-те е,вътре си пише Seikosha (чопнъл ми е ника :D ) Че туй чудо на японското часовникарство,е падало май от Айфеловата кула,задната му пластмасова част от кутията е напълно строшена и половината я няма въобще. Лостът за сверяване беше изкочил от леглото си и зъбчатката и е огънат на 45градуса,хем стомана. И представете си,когато отворих пратката,това часово чудовище най-нагло и невъзмутимо си цъкаше и окото ми моментално се изсипа в мандахерцащият се баланс,щот той си беше и разголен без задната фуста. Ей за туй я ача тази марка. Забравих да го снимам прди да отиде пруи джипито и пускам нещастните снимки от продавача.Като го оправя ще снимам и ще показвам.Туй в полукръга дето се вижда под центъра е секундарник с цифри.Абе кеф :clap:

Изображение

Изображение


Изображение




И накрая нещо което търсих отдавна да лапна.Излезе ми бая кинти,ама щяха да ми го измъкнат под носа и се договорих на лични с продавачът.
Един чудесен Seiko bell matic калибър 4006 модел 6031 17 камъка,автоматик с аларма.Много добре запазен,бих казаъл дори отлично всичко му функционира с оригиналната за модела верижка.От 9-10ч. от как го навих,не виждам да е мръднал и секунда напред или назад.Май удари кьоравото. Няма да го пипам много,само ще го оближа от тук и там,че целият е в косми и Ви го показвам със свестни снимки в другата тема дето ще пусна.Решението за алармата е мнг прост(за тези които не знаят)Ремонтоарът има три функции.При неизтеглен ремонтуар,когато го въртиш по посока обратно на часовниковата стрелка,се върти ринга с червеното деление и стрелка .С него си нагласяш за колк часа искаш да го псуваш като те стресне и замърмори,че е време примерно за папкане :D Втората функция е при навиване ,пак без изтегляне,но по посока на часовниковата стрелка,се навива пружината за алармата.И третото е като го изтеглиш,да го свериш,то без туй не може. Бутонът отгоре е с две функции,едната е за бърза смяна на датата,а при изтегляне и оставен в това положение,става стопер на алармата,че като почне да вибрира,ако искаш да го натиснеш да спре,че някои получават и ерекция като им вибрира ръката :D Това е,прекрасна машина,да ми е честит.Като гледам колко се продава в Ебея,тази нощ ще спя като къпан.Снимките са правени на прима виста,колкото да го зърнете.Ще го покажа скоро в целият му блясък.




Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Нови придобивки

Мнение от kapkan » 13 фев 2013 20:50

Добре дошъл,пусни тема за японците ще се включа и аз :D
Звънчето много добро :clap:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки

Мнение от atanweb » 13 фев 2013 20:50

Сейко-то е много функционално. Всичко си има, а и е красив.
Поздравления и за другите попадения.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки

Мнение от Seikosha » 13 фев 2013 21:24

Специална тема за японците едва ли ще пусна,то нямам и много,търся само Винтиж модели и за година има няма към 25бр. да са. По-рано преди години,кат не бях луд,ги продавах,а сега като подлудях,ги купувам :D
Ще показвам туй онуй в ревютата,ама понеже смятам темата ми да е по-така,с някой описания,споделен опит по реставриране,полиране,циферблати и мимоходом ще показвам и разни дермени дет са ми минали през ръцете. Ще има и японци,разбира се :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Нови придобивки

Мнение от cerasimi » 13 фев 2013 21:34

Това, което си решил да споделиш с нас за реставрацията на часовници ,е нещо много хубаво. Ще чакаме с интерес .

Потребителски аватар
iivetsa
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 05 юли 2012 22:21

Re: Нови придобивки

Мнение от iivetsa » 13 фев 2013 22:47

Само при мен явно е суша :D
http://iivetsa.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bladeforum.bg/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
kama collector 88

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Нови придобивки

Мнение от kapkan » 13 фев 2013 22:51

не само при теб :think:

Потребителски аватар
iivetsa
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 05 юли 2012 22:21

Re: Нови придобивки

Мнение от iivetsa » 13 фев 2013 22:53

Е а дано скоро запишем по нещо :wink:
http://iivetsa.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bladeforum.bg/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
kama collector 88

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Нови придобивки

Мнение от DHM » 14 фев 2013 12:45

iivetsa написа:Е а дано скоро запишем по нещо :wink:
Имаш нови Ками :shh: че и една Нева :wink: работеща :D не се прави на умряла буболечка :lol: :lol: :lol:
.

Потребителски аватар
iivetsa
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 05 юли 2012 22:21

Re: Нови придобивки

Мнение от iivetsa » 14 фев 2013 14:59

DHM написа:
iivetsa написа:Е а дано скоро запишем по нещо :wink:
Имаш нови Ками :shh: че и една Нева :wink: работеща :D не се прави на умряла буболечка :lol: :lol: :lol:
Те са при майстора,затова още не съм ги обявил за нови :wink: !Като ги взема ще ги покажа разбира се,заедно с невата че ме мързи да снимам всеки часовник по отделно :D !Както се казва,моята фирма бачка само на едро :D !
http://iivetsa.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bladeforum.bg/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
kama collector 88

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Нови придобивки

Мнение от DHM » 14 фев 2013 16:19

:thumbup: :clap: радвам се, че попаднаха в добри ръце!!!
Поздрави!
.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Нови придобивки

Мнение от kapkan » 14 фев 2013 17:01

Ивец,тука некви разузнавачи те следят,ще се чуе и твоята :D

Потребителски аватар
iivetsa
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 05 юли 2012 22:21

Re: Нови придобивки

Мнение от iivetsa » 14 фев 2013 17:18

kapkan написа:Ивец,тука некви разузнавачи те следят,ще се чуе и твоята :D
Мани, прихванат съм отвсякъде :D!Важното е,че от наши хора изтича информацията :wink:
http://iivetsa.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bladeforum.bg/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
kama collector 88

Заключена

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”