Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 104 от 107   [ 2139 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 10:20 
Moderator
Аватар

Слава 21 j - без дата.
http://www.ebay.de/itm/Slava-Russische- ... Sw3v5YoX-S

и една интересна Sekonda
http://www.ebay.de/itm/Sehr-alte-USSR-U ... SwdGFYoYXu

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 12:19 
Специалист

Sekonda-та с тези маркировки на механизма и особено с надписите на кирилица на капака ми е силно съмнителна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 12:57 
Moderator
Аватар

Да не се връзва особено, но циферблата изглежда чудесно и като, че не е правен допълнително. Ако е от друг модел щеше да е по голям, а не съм виждал подобен до сега. Боята и лаковоро покритие е като на Восток 22ХХ бил е ярко син, но в последствие става кафеникав под лака. И тук така. т.е. за да стигне фаза на бордо или друг подобен цвят значи са минали доста години.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 15:13 
Специалист

Може и така да е,но щом коментираме циферблата ....ето какво ме смущава в него:
Изображение
Принципно идеята на "орязаната" шестица е да не навлиза в орбитата на секундите.Какъв е смисълът да се "отреже" половината от цифрата и въпреки това да навлиза с почти цялата си останала част в "кратерчето" на секундите?
Моето усещане е за препечатан циферблат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 16:35 
Аватар

rosen_er написа:
Може и така да е,но щом коментираме циферблата ....ето какво ме смущава в него:
Изображение
Принципно идеята на "орязаната" шестица е да не навлиза в орбитата на секундите.Какъв е смисълът да се "отреже" половината от цифрата и въпреки това да навлиза с почти цялата си останала част в "кратерчето" на секундите?
Моето усещане е за препечатан циферблат.

А 'de luxe' връзва ли ти се с този модел lol2

Очевидна препечатка.

Поздрави.

Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2017 09:05 
Специалист

Миро,има официално продуцирани Sekonda De luxe,които под "родния" си бранд никога не са правили делуксови модели.Тъй,че там няма 100% сигурност(макар да мисля,че имаш право).Ето един такъв Восток -Sekonda de luxe съвсем оригинално изпълнение:
Изображение
Това не променя с нищо мнението за препечатан циферблат.

П.П. Бях объркал фотото :redface

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2017 13:29 
Напреднал
Аватар

Лично в мен този циферблат предизвиква смях, а той пък и "де лукс" в тази каса и с тази машина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2017 18:18 
Аватар

http://board.german242.com/viewtopic.ph ... d2a9df99a1 :o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2017 20:27 
Аватар

мераклия написа:
http://board.german242.com/viewtopic.php?f=14&t=43525&sid=07e50d697ae2bc4e723118d2a9df99a1 :o

:o :o :o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2017 08:35 
Специалист

Вече има заявка със 100 000 рубли.Това са над 1700 долара.Дали заслужава тази цена...Зависи от мерака и портфейла на човек.Рядък часовник си е.
Преди доста време ми попадна чисто нов циферблат за такъв часовник.Продавача вика - "Не стават крачетата за никой механизъм ,все извъртян стои циферблата " :mrgreen: Та го придобих като "дефектен" :redface .
Да се чуди човек какво търси в БГ нещо подобно???
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2017 12:39 
Moderator
Аватар

Хм. и сега този ти циферблат е по-скъп от теглото си в злато.
Ти нали го ползва в една Ориентова каса.. по спомен. Мисля, че това беше много успешен франкен.
Аз не виждам нищо странно в това цената на горепосоченият часовник да надмине с още много сегашната.
Не доумявам как може хората да разграничават толкова много швейцарските часовници от останалите... Значи ако някой похарчи 5000 евро за стар Ролекс или Омега, всичко ще е ОК и хората ще му пляскат, а за други да не може и се учудваме дори. Е аз мисля, че механизмът в "скъпите" ( говоря за винтидж манията ) не е в пъти по лош от други който се ценят от хора които наистина се съобразяват със собственото си мнение, а не това което е всеобщо във форумите. Аз казвам хвала на хора който са готови да вземат нещо наистина рядко и готино за много пари, па макар, че в някой интернационален форум само 1- 2 ма човека ще знаят за какво иде реч и ще го поздравят. Пфу... от доста време съм отвратен от нашумелите марки. Гледам ги тук по витрините.. новите им лъскави модели. Не могат да задържат вниманието ми за повече от 10 секунди. Толкова са безлични, и машинно направени, че са си изгубили излъчването което са имали някога. Само цената респектира хората в момента. Касио и компания отдавна са достигнали същото ниво при външно оформление.
Накрая да обобщя, ако се абстрахирам от далаверата която може да се направи с "респектиращите" марки
Ако мога да избера ще взема този Восток пред Ролекс за 5 000 евро например.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2017 14:53 
Аватар

Часовникът се продаде по "блиц" цената 160 000 руб. (~ 2600 EUR) :yahoo

Имайки предвид за колко се предлагаше Ракета 3031 (~ 8000 USD), направо евтинийка :lol:

Мисля, че за един колекционер с възможности и познания, цената въобще не е плашеща.

Поздрави, Миро.

Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2017 15:17 
Специалист

Сашо,ето това не го разбрах
atanweb написа:
Е аз мисля, че механизмът в "скъпите" ( говоря за винтидж манията ) не е в пъти по лош от други който се ценят от хора които наистина се съобразяват със собственото си мнение, а не това което е всеобщо във форумите.

Не познавам часовниците на Ролекс,познавам малко съветските и мисля,че механизмът е последното нещо ,което определя разликата в "магазинната" цена и цената след години при подобни аукциони.
Всъщност тази в компресора не се различава от предлаганата и до момента от Мераном за 2000 рубли.
Други са факторите,които катерят цените.Различните стандарти,например.Затова в някои колекции на западни колекционери ,могат да се видят много интересни съветски часовници(и не само).Но при сериозните колекционери пък едва ли е фактор.

П.П. Мисля,че ако има Ролекс сравним като рядкост с "двуглавата" Амфибия......ще трябват още нули към цената ,която цитираш.И нещата отново стават различни и трудно съизмерими.

atanweb написа:
.... който се ценят от хора които наистина се съобразяват със собственото си мнение, а не това което е всеобщо във форумите. Аз казвам хвала на хора който са готови да вземат нещо наистина рядко и готино за много пари, па макар, че в някой интернационален форум само 1- 2 ма човека ще знаят за какво иде реч и ще го поздравят

Отново ще си позволя да те цитирам :) Ако ги няма подобни форуми и мненията на участниците в тях ,в повечето случаи дори да срещнеш нещо подобно няма да знаеш какво точно е,колко е рядко,търсено ли и може ли въобще се намери.Собственото мнение е хубаво,но .... може да те докара до това да "налееш" една торба пари за нещо ,което не си виждал и те "грабне" в момента, а след това да го видиш (същото това "нещо) три пъти за една седмица и да ти го предложат за много по-ниска цена.По някога за да имаш собствено мнение е нужно да знаеш и може би да се съобразиш с "всеобщото"
П.П.П. Докато пиша тези неща ,часовникът се продал :mrgreen:
Лично аз не мога да преценя дали цената е справедлива.
Но и Миро правилно го е написал:"един колекционер с възможности и познания, цената въобще не е плашеща."
Като имаш пари и мерак за нещо -купуваш!
Ако имаш само мерак......гледаш и преглъщаш! :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2017 19:43 

Не е часовник,но е интересно
https://auction.bg/Auction/3342730/%D0% ... 0%BC%D0%B5

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2017 20:07 
Moderator
Аватар

rosen_er написа:
Сашо,ето това не го разбрах
atanweb написа:
Е аз мисля, че механизмът в "скъпите" ( говоря за винтидж манията ) не е в пъти по лош от други който се ценят от хора които наистина се съобразяват със собственото си мнение, а не това което е всеобщо във форумите.

Мдааа ... не е в пъти по добър... това трябваше да е, ама трудно се разказва една дълбоко скрита мисъл.

rosen_er написа:
П.П. Мисля,че ако има Ролекс сравним като рядкост с "двуглавата" Амфибия......ще трябват още нули към цената ,която цитираш.И нещата отново стават различни и трудно съизмерими.

Да така е и това точно потвърждава думите ми. Защо редкия Ролекс ще е безумно по скъп от рядък друг доказан часовник. Пуста му мания по-по-най! То има и вина за 70 000 долара бутилката които не стават за пиене и отдавна съдържанието в бутилката не може да се нарече вино Щото е на 70-80 , че и повече години.

rosen_er написа:
Отново ще си позволя да те цитирам :) Ако ги няма подобни форуми и мненията на участниците в тях ,в повечето случаи дори да срещнеш нещо подобно няма да знаеш какво точно е,колко е рядко,търсено ли и може ли въобще се намери.....

Да но е ясно, че форумите диктуват мода. Много от по незапознати и отскоро регистрирани ще се подведът по модата диктувана от снимка на деня и т.н. Да хората още не са запознати и не знят, че има много други интересни и уникални неща които биха им допаднали, но понякога трябва усърдно търсене и ровене за да се стигне до подобно заключение, а повечето посетители на тези форуми са просто зяпачи. Каквото се купува, купуват и те.

rosen_er написа:
Като имаш пари и мерак за нещо -купуваш!
Ако имаш само мерак......гледаш и преглъщаш! :D

и последно да допълня, че напират чувства, а думите трудно се подреждат.
Да, ако човек разбере какво е суета и че страда от нея като всяко човешко същество и ако успее поне за малко да се пребори с нея, дори и да има пари меракът му може да е насочен другаде в нещо по разумно което да успее да го зарадва също толкова колкото и скъпото, че дори и повече, защото няма да е гузен пред себе си.
Това си е за бира..... очи в очи както си му е редът. Така сме недоразбрани, а и с опасност да досадя някому.
Поздрави!
:b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2017 09:04 
Специалист

atanweb написа:
Това си е за бира..... очи в очи както си му е редът. Така сме недоразбрани, а и с опасност да досадя някому.
Поздрави!
:b

Тъй,тъй!Ама различни бири пием вече n_sad Аз Ариана ,ти сигурно - Krombasher pils :wink:
Като започнахме да коментираме този "двуглав" Восток,да взема да кажа ,че има един според мен още по-рядък подобен( с две коронки),че и нещо като като вечен календар:
https://get.google.com/albumarchive/113 ... 1jxGZsXD0I
https://get.google.com/albumarchive/113 ... 47Fkj7Upg3
Май не съм срещал някой да се е похвалил с подобен часовник.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2017 20:41 
Напреднал
Аватар

По важно е мезето , бира всякаква из хладилника

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2017 21:13 
Напреднал
Аватар

Не е аукцион , но в тая тема може да го види някой заинтересован.
Ако искате часовника от подписа ми , по долу е обяснено как става , знам че е нов и не е съветски , но някой може да прояви интерес и към новото производство , без шега завода продаде на зелено излишните бройки за нула време , с ненадписан заден капак доколкото видях .
http://strelki.info/viewtopic.php?f=4&t=32915

:b :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2017 15:08 
Аватар

https://auction.bg/Auction/3344483/SEIK ... %97-%D0%A6 Интересно icon_clap

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2017 08:41 
Аватар

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%B8%D0%BA