Интересни часовници от аукциони.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Seikosha » 09 юли 2020 01:34

Постигането на такава продажна цена е само индеректно доказателство за автентичност. На мене би ми било интересно кой е наддавал и кой го е спечелил. Балъците не се въдят само в БГ, колкото повече народ, толкова повече и балъци.
Аз бих си задал няколко индеректни и директни въпроса обаче, които смущават неспокойната ми душа.
1. Защо аджеба една такава рядкост, ще се появи изведнъж в аукцион от 1р.? Ами едно такова нещо,отдавна щеше да си
лежи кротко в колекцията на някой от маститите колекционери и дори да се хвали с него. Не сме видели.
2. Има ли го някъде в каталог, рекламна дипляна,или ,или като произведен сероен модел някъде. Няма.
3. Защо циферблата не отговаря на тогаващната традиция с арелефни минутни маркери на подобни модели на
Космос,Орбита,Вимпел, Кировски,Полет и др.
4. Защо никъде няма такъв луксозен модел с боядисан циферблат, освен със сребърен, какъвто е явно по
спацификация.
5. Защо качеството на отпечатъка на един толкова престижен модел, трябва да търпи толкова критики и да се различава
по качество от другите, ако е серийно производство.

Има и още въпроси които човек може да си зададе, чисто и логически, но ще продължа само с още няколко снимки на продаденият вече часовник от друг ракурс. Много би ми се искало да имам софтуера за възстановяване на пиксели, а не ми се занимават разни познати, за да видите какво ще излезе при увеличение на фокус а определени детайли, които са несъвместими с качеството и на най-долният произведен в Индия циферблат в заводски условия.
Вижте сами назъбванията, несъвършенствата, корекциите, излишното мастило, дебелината на маркерите, нескопосаното "А" в края на Кирова, раздалеченото "Й" в камней Всичко това говори за сурогатщина.
Че е правен наверно в заводски условия, е най-вероятно, но защо трябва непременно да е в часовникарският завод?
Я со представете ,че някой Андрей е имал Космос, където му е осрал цифера и има приятел Артьом ,който работи в печатница. "Дай да направим нещо" Аз за това и писах ,че как точно е изработен, е вече трудно да се установи, заради най-различните техники които могат да се комбинират. Никой не знае в една печатница например как може да се имитира еднократно тампонен печат, матрица чрез ецване се прави за един час по фотоначин, както и сито ,пак с фото емулсия. Точно за това и отпечатъка няма качеството на серийно производство, със съответните машини и контрол.
Колкото до това ,че може да е бил прототип - може, не е невъзможна тази версия, доколкото и ония Ками с палми и голи девици.
Все пак бих помолил Росен ,като редовно бродещ из форумите на братята освободители, ако има време ,да пробва с някой въпрос по темата, не ,че и от там отговорите биха били съвсем меродавни.



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Pavlin » 09 юли 2020 09:09

miroman написа:
08 юли 2020 20:45
Ами явно е бил оригинален циферблат. Никой няма да даде 45000 рубли за кюфте.
Каква е гаранцията, че който е дал толкова пари има нужните познания?
Според мен не е заводски...

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от miroman » 09 юли 2020 13:30

Като чукнеш на "Кто делал ставки", се вижда, че са наддавали:

№4 (с 1018 отзива) е с максимална сума 21 500
№3 (23) е с 36018.40
№2 (13) е с 43500
и победителят (186) е с 45675

Въпреки, че имената се скриват, това W...M ми напомни за един от watch.ru: WoosterM - http://forum.watch.ru/member.php?u=72338
Участник е и във форума на Герман.
В Мешок е със същия ник: https://meshok.net/info/283133, а рейтингът му е точно 186.
В watch.ru е от 2012, не знам защо (и не ми се рови), но съм останал с впечатление, че рядко пише, но компетентно.

Така че по-скоро приемам, че има нужните познания. Естествено, няма 100% сигурност в нищо...

Поздрави.
Pavlin написа:
09 юли 2020 09:09
miroman написа:
08 юли 2020 20:45
Ами явно е бил оригинален циферблат. Никой няма да даде 45000 рубли за кюфте.
Каква е гаранцията, че който е дал толкова пари има нужните познания?
Според мен не е заводски...
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от atanweb » 09 юли 2020 16:50

Това, че може да го купи всеки е вярно с познания или без, но помислете за всичките си познати в нашето хоби. Кой би наддавал за нещо което не познава. Аз продължавам да съм на мнение, че часовникът е някаква серия излязла от завода в например само няколко бройки поръчана по случай някакво събитие в бившата Съветска Космическа Програма.
За екперимент отворете която и да е снимка на Полет от тези години и увеличавайта. Ще видите същите недостатъци на печата. Просто който гледа много и ще намери... навсякъде и при всички.
Не стават така тези работи с Андрей и Артьом.... Че те да не са глупави да не направят още. Я виж какъв успех пожъна този.
Това е само моето мнение, не ангажирам никой, само си бъбрим тука.
Поживьом - увидим !
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от miroman » 09 юли 2020 18:33

Абсолютно!

Ех, да можех да намеря 4-5 такива циферблата, да си спретна "кюфтенца" и да си ги продавам по €600 :b
atanweb написа:
09 юли 2020 16:50
... Я виж какъв успех пожъна този...
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от stepona555 » 15 юли 2020 00:01

https://www.ebay.de/itm/OLD-Slava-Trans ... o#shpCntId
Ето още един за 500 евро , интересно че не изпраща в Русия украйна и разни острови в тихия океан.
Изображение

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 67
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от tzetz » 15 юли 2020 21:37

https://meshok.net/item/200862305_%D1%8 ... 0%BB%D1%8F
Голям красавец, но надмина 10 000 рубли...
Онзи му искаше и още 700 за доставка до България, та се отказах от наддването като видях накъде отиват нещата (което е и обяснимо де...особено в това състояние и с най-рядката златна каса). Но продавачът никъде не написа работи ли въобще или не. И ако да, как...Не ми отговори като го попитах за хода, освен за цената на пратката до България.
Но като като му гледам как лостчето за настройка на хода е макс на минус, тоз механизъм ще се нуждае от ремонт за да си оправи хода, или най-вероятно от нов баланс, което е напрво мисия невъзможна...
Та тез близо триста лева са само да кажеш "А"-то. После, да е моят енциклопедичен и надарен с майсторски талант приятел - Мишо Сейкоша, все ще му вдъхне, ако трябва "с нокти и зъби" нов живот... както се казва ще каже и Б. Ама аз има да си го гледакам само за красота... :)
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от stepona555 » 15 юли 2020 23:57

Здравей,
Тоя търг е бил свършил когато любезно ни информираш за него , не разбирам смисъла на поста ти , тази тема е за обратното , да покажеш нещо което все още може да се купи , но теб не те интересува като модел или цена.
И трябва да е интересно като модел и цена , поне в момента на публикуване , как ще завърши един търг никой не знае.

Не съм пазарувал от там , но в украинския му вариант преди години , научих по трудния начин че ако пише нов , почти нов и други глупости , но не пише изрично че работи и поддържа точно време , не трябва да очакваш нещо различно от скрап.

А иначе жалко че моя приятел МИшо няма да има радоста да разглоби и оправи нещо толкова интересно.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 67
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от tzetz » 16 юли 2020 05:10

Ами аз го видях този търг сутринта, но на работа и не можах да го споделя защото нямам достъп до форума - дава ми грешка 404 от служебния комп. А тогава бе на ниво 4000 Рубли последната ставка. Така или иначе, като се прибрах, все пка реших да го споделя в темата, по скоро да поискам мнение от пазарувалите там относно описанието и съмненията ми... или по-скоро вълненията ми покрай този аукцион. Да потърся мнение как да се подхожда раазумно към такива обяви.
Както казваш, щом не пише че работи, нищо хубаво не трябва да се очаква...
Малко излязох от идеята на темата наистина, надявам се други интересен търг който открия да успея да го публикувам навреме.
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от rosen_er » 17 юли 2020 18:00

Има ли официално издаден модел Спутник в позлатена каса?!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Seikosha » 17 юли 2020 20:06

Той Мишо вече няколко месеца се мъчи с два такива :D Да върви ще стане, но да върви като свят ще е само ,ако е седял в кутийка в някое чекмедже. Нещо което е работило десетилетия им викам "уморени коне" те са си пенсионери като мен, да кретат колкото могат, важното е да са живи, защото мъртвият часовник е като мъртъв човек, не радва никого и се превръща във един артефакт, макар и красив да е.
Позлатени Спутник не знам да има, сигурно е и по-труден за ремонт :) Ако махнем касата която може да се реставрира до такова ниво,макар и не с 20микр. позлата и един механизъм втора ръка макс 10лв. ,остават едни 250лв. за един циферблат и стрелки,макар ,че секундната си държи цена. Както кава Бай Ганьо "Имал си бол пари- платил си" макар ,че за всеки влак си има пътници. :wink: В Мешока се продават много кюфтета, не ,че в другите платформи е различно, затова и знанието е сила и защита на "джобните" интереси :)
Не му скачайте много на Цецо Врачански, много арно "момче" е и сигур малко се притеснява в новият форум. Тръгнал е по нашите пътеки, има хъс,учи се и бързо ще се ориентира. Вече има първоначалните знания, но е много емоциален и импулсивен. Ще улегне като всите нас, няма къде да иде. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 67
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от tzetz » 18 юли 2020 12:53

https://balkan.auction/bg/auction/53720 ... gines-dres
Ей един който ми направи впечатление (макар, че си му трябва майстора) и има още 4 дни до края.
Дано съм полезен на някой...
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от stepona555 » 18 юли 2020 14:51

Интересен наистина , дано Никола вземе добра цена.А пък Диран ще го оправи и го получаваш перфектен.
Късмет с продажбите мой ако влизаш да гледаш тук.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от atanweb » 29 юли 2020 19:38

https://www.ebay.de/itm/a45r32-Suchzent ... 3644392113
Дали предлаганото устройство е часовник майка за какъвто сме писали и друг път.
1000 евро!!!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от stepona555 » 29 юли 2020 20:23

Трябва да се потърси из немския форум , да даде някой 1000 за нещо дето прилича на регулатор за лампа , тая телефонна розетка и тя , да не е нещо за пощите .
Това което липсва при нас е радиопредавател , това определено не е или поне има още блокове.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”