Колекциониране на руски механични часовници

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от rosen_er » 28 мар 2012 07:11

:oops: Цитирах без лично да проверя.За мен нямаше никакво значение от коя година е часовника.Веднага поправям датата.Оспамихме темата на колегата ,за което се извинявам.
Omegaqq,благодаря-винаги има какво да науча от теб.

morqk
Reactions:
Мнения: 31
Регистриран: 21 мар 2012 23:34

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от morqk » 28 мар 2012 16:20

Като погледна разбрах, че темата се е развила доста добре ама разбира се нахалния аз имам пак въпроси.Аз съм от Кърджали и в нашия битак засичам много добри екземпляри от руските часовници днеска примерно видях една Победа беше в добър козметичен вид и е стар екземпляр но за съжаление не работеше и му липсваше стрелки забелязах, че това е съдбата на повечето руски часовници у нас.Някъде бях чел, че профилактиката и ремонта на руските часовници са много скъпи и е струвал колкото да купиш такъв нов.Въпроса ми е колко ще ми струва да възстановя тази Победа ? И ако може малко информация за реконструкция на руските часовници.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от omegaqq » 28 мар 2012 17:58

Ами щом от битака си купил тази, следващия път гледай да купиш друга и така от 2 часовника да събереш един. Естествено при покупката на втория гледаш да има частите, които липсват при първата. Другия вариант е да идеш при часовникар. Е искат пари за работата ама нали и те хляб ядът - няма как да работят без пари.
rosen_er написа::oops: Цитирах без лично да проверя.За мен нямаше никакво значение от коя година е часовника.Веднага поправям датата.Оспамихме темата на колегата ,за което се извинявам.
Omegaqq,благодаря-винаги има какво да науча от теб.
Питайте бе хора. Аз най-много се радвам, когато хората ми задават смислени въпроси особено за стари часовници. И съответно много мразя въпросите от рода на: "Тази или онази дрънкулка (разбирай нов часовник) да си купя". Е ти ако не можеш да прецениш нещо дали ти харесва на дали ще се намери някой друг ...

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от rosen_er » 28 мар 2012 18:12

E ,Omega.Винаги съм търсил услугите ти.А в конкретния случаѝ казах:този часовник е свързан с готини спомени от детството ми.Нищо няма да се промени за мен от това дали е тази или онази година на производство.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от Pavlin » 28 мар 2012 19:08

И аз имам няколко подарени и като знам на кого са били никога не бих ги продал. По скоро бих ги подарил.
За колекциониране моя съвет е да се купува всичко евтино, особено ако е със запазен корпус и циферблат, машините се правят после. Така след време, с не много наляти пари човек се ориентира какво точно да събира. Някои ги влече история, други външен вид, трети събират само заради механиката като разновидности.
Аз си признавам че повечето ми часовници не работят. За парите които ще дам за профилактика и ремонт си купувам още един.

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от Pavlin2 » 18 окт 2014 17:03

Колеги, как ви се струва сега положението с руските часовници? Според вас има ли скок в цените, или са същите, но по трудно се намират? Някои вече се пренасочиха към японски и швейцарски. Според мен ще стане така, че вместо 10 руски, ще си купуваме по един швейцарски от други държави.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от rosen_er » 18 окт 2014 17:24

То е малко относително,защото много рядко можеше да попаднеш на един и същ (като тип) пазар на два еднотипни часовника в сходно състояние ,през определен период от време ,за да направиш такова сравнение.Руските часовници все появяват по-рядко ,май.Преди като ми дотрябва някоя машина ,отивам в събота на битак и си я купувам-имаше кутии със механизми . Сега вече не е така.Има ,но в много по-малки количества.Но ми се струва,че при някои може би надценени в определен момент модели се забелязва дори спад в цените-Де лукс например.При тях забелязвам падане на цената ,поне на софийския битак (всъщност всичко ,което казвам се отнася за този пазар.На другите може да е различно).Може пък да съм станал и по-капризен,което е неминуемо като се понасъберат часовници,защото забелязвам,че часовник който преди време бих взел с радост сега не задържа вниманието ми.Сега очаквам бурно падане на цените на Ракета 2209-ще се досетите защо :D ,че едно приятелче ми вика преди няколко дни:"Да бе, редки.Я отвори "часовете" да видиш ,че е пълно с такива !"

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от Pavlin2 » 18 окт 2014 18:38

Според мен се очаква падане на цените, след голямата еуфория по намирането и продаване на часовници. Циганите се накупуваха, търговците се напродаваха. Дойде време когато никой не купува хилядите бройки. Ще са търсени определени модели, в добро състояние, за попълване на липсващите в колекциите на колекционерите.
Понякога като ми показват разни часовници, аз ги отказвам и те ме питат: -Ами, какво искаш тогава, за 1лев ли? Казвам им, не, искам да си купя скъп но хубав часовник. А такива вече няма. Само боклуци :)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от miroman » 18 окт 2014 22:08

rosen_er написа: ...Сега очаквам бурно падане на цените на Ракета 2209-ще се досетите защо :D ,че едно приятелче ми вика преди няколко дни:"Да бе, редки.Я отвори "часовете" да видиш ,че е пълно с такива !"
Ако някой има за продаване 2209, може да избегне загубата от "падането на цените", и да ми направи оферта, ще я обсъдим :D

Поздрави.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от miroman » 28 окт 2014 19:29

Колеги, имам странен въпрос, и се нуждая от сравнително бърз отговор. Предлагат ми "Щурманские", продавачът е сериозен, досега съм купувал 3 пъти от него и са все добри неща, например втората Полет Амфибия. Но по отношение на Щурманские е писано много за ментета и оригинали. Аз все още съм си начинаещ при руските, а пък за Щуманские абсолютно не съм в час. Искат ми 200$, което не е малко, за да си купя котлет :).

Ето снимките, които ми прати продавачът:

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение

Цената мисля, че не мога да я сваля. Тъй като купих от човека четири часовника (вкл. една 23 камъкова Ракета "50-години" и един стоманен "Вимпел" ;) ) и предстои да ми ги изпрати, на практика транспортът за Щурманские ще е без пари. Той затова и попита вероятно, за да комбинира в една пратка.

Та въпросът ми е - оригинален ли е според вас? И в момемта струва ли си 200$?

Благодаря предварително за всяко едно мнение или препоръка.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от Seikosha » 28 окт 2014 19:53

За мене всичко е оригинално,но питай продавача дали има хак функция,иначе и на Победа са същите механизми,но без хак.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от Pavlin » 28 окт 2014 20:17

Оригинален е! Не е евтин, но за емблематичен часовник е нормално.
Питай наистина за хака.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от varban » 28 окт 2014 20:35

Казва ли ти някой :-)
Ако е сбирщайн, то правилен.
15 камъков механизъм (ако е с хак, трябва да е), датиран 3 тримесечие 57 година, закрепен с винтове (в твоя случай - с един винт), цифер - май оргиналдъ, стрелки батон със светомаса, коронка - каквато трябва, корпус и щракащ капак. Разправят, че такива са били ранните Штурманские:
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=107659" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако са сменяни чаркове, то с аналогични. Кутийката - тя е за антураж, не бива да се смята за аргумент :-)
Не знам, дали барабанното колело е такова - в 17 камъковия механизъм е с надпис.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от varban » 28 окт 2014 20:47

Щях да дигам аларма, ама годината е 52. Всичко си пасва:

Изображение

http://forum.watch.ru/showpost.php?p=80 ... stcount=14" onclick="window.open(this.href);return false;

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекциониране на руски механични часовници

Мнение от rosen_er » 29 окт 2014 08:58

Само дето мостовете не са от един и същ часовник :wink: По "вълните" се вижда .Не че има много голямо значение ,но ....
Щом си хвърлил мерак виж и този.Доста по евтин,в по-добро състояние и май автентичен:
https://www.avito.ru/sankt-peterburg/ch ... _424697554" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”