Часовници Parnis?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
oleg
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 20 фев 2014 16:41

Часовници Parnis?

Мнение от oleg » 19 мар 2014 00:15

Здравейте,

Чудих се някои дали е чувал за марка часовници parnis? Има ли някакви отзиви, дали си заслужава? Ето линк на един който съм харесал. http://www.ebay.com/itm/Parnis-43mm-bla ... 5afd7db594" onclick="window.open(this.href);return false;
Благодаря предварително.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовници Parnis?

Мнение от Seikosha » 19 мар 2014 01:14

Китайски,дори не е реплика,а нещо като хомидж.Зависи какво търсите,красив е,но те и блондинките са красиви :)
Няма снимки на механизма,но едва ли е с качествените китайски механизми от рода на Seagul иначе щеше да струва доста повече. От същият производител е и Марина Милитари.Самата марка ПАрнис много мяза на ПАнерай и може би за това и половината им модели са откровено заимствани от тях.
Вижте в тази тема,има доста луднали по тази марка и може нещо да ви посъветват
viewtopic.php?f=72&t=2556" onclick="window.open(this.href);return false;

,от мене е,че по-добре да си закупите такъв от магазин с гаранция,почти на същата цена е.
http://www.parniswatch.com/product.asp? ... ame=PARNIS" onclick="window.open(this.href);return false;
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовници Parnis?

Мнение от atanweb » 19 мар 2014 07:48

Бих искал да надградя предходното мнение и да внеса нещичко и от мен.
В Parnis се влагат механизми с прилично качество производство на seagull които пък се водят доста добри,но понеже не е точно тяхната марка не се знае дали качеството е запазено както в часовниците Seagull. Искам да кажа, че е възможно различно качество,но може и да е същото. Разбира се механизми с повече функции- компликации са по податливи на повреди, какъвто е и посочения в линка.
Наистина хубави и стабилни са механизмите копие unitas голям калибър без автоматик само със сек стрелка.
Затова са и много феновете на parnis marina militare
По въпроса за гаранцията бих добавил,че и в залива има търговци на нови часовници които покриват гаранция.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовници Parnis?

Мнение от Seikosha » 19 мар 2014 15:06

Забравих,че ти си купи такъв преди време :) и е съвсем нормално да имаш преки наблюдения. Може би прозвучах малко скептично,но все още изпитвам недоверие към усложнените "китайци",а и като чета за перипетиите на някои колеги в други теми,е нормално. Иначе китайците вървят с доста бързи крачки напред и тепърва има да показват още много неща,стига да наблегнат и на качеството на материалите с които работят. Това е силата на Сейко например и другите звездни фирми.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

oleg
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 20 фев 2014 16:41

Re: Часовници Parnis?

Мнение от oleg » 19 мар 2014 16:49

Благодаря за отзивите, ще го помисля и ще поразгледам още малко. Като конкуренция на Parnisa съм харесал и няколко модела на Orient. примерно: http://www.ebay.com/itm/Brand-New-EV0S0 ... 3cde1be52b" onclick="window.open(this.href);return false; и http://www.ebay.com/itm/EM7J00BB-FEM7J0 ... 540162b807" onclick="window.open(this.href);return false;. Може би ще заложа на позната за мен марка :) А има и seiko на прилични цени, особено военните модели.

Поздрави.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1387
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Часовници Parnis?

Мнение от omegaqq » 19 мар 2014 18:01

Ориента е по-добрия избор и няма да сгрешиш, но те съветвам да го купиш от тук:
http://www.orientuhren.de/orient-automa ... p-591.html" onclick="window.open(this.href);return false;
От европейския съюз нама мито и ДДС, а сайта е проверен и надежден. Освен това веригата е по-добрия избор от каишката, а ако размислиш винаги може да смениш верижка с каишка, обратното е доста по-сложно и скъпо.

oleg
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 20 фев 2014 16:41

Re: Часовници Parnis?

Мнение от oleg » 19 мар 2014 19:30

Благодаря за насоките, мисля да се вслушам в съвета за марката и модела:)

Поздрави.

oleg
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 20 фев 2014 16:41

Re: Часовници Parnis?

Мнение от oleg » 21 апр 2014 12:16

Здравейте отново,

Часовника пристигна преди 12 дена, та реших да пусна снимки, да се похваля и да питам 1-2 неща. В крайна сметк го взех от ebay, защото цената е 2 пъти надоло от други сайтове а бюджета беше свит:) Надявам се да не е някое менте, има книжка и гаранция уж?


Изображение

Изображение


Рових из нета и май май, този модел е с механизъм 46Е40, но нещо не намирам никаква информация за него?? Като напиша в google 46Е40 излизат сайтове за продажба на часовници, ама нищо за механизмите. Ако някой знае нещо, моля споделете.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовници Parnis?

Мнение от atanweb » 21 апр 2014 13:53

Чудесен избор, дизайна е много елегантен и функционален с чудесна детаилност.
Аз не мога да споделя нищо за механизма, но те поздрвявам за новият ти часовник.
Дано дълго време да те радва.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовници Parnis?

Мнение от Seikosha » 21 апр 2014 16:13

И на мене ми харесва n_thumbsup Хубав,изчистен дизайн. За механизма,няма кой знае какво да се каже нещо специално,може би колегата Омега ще знае повече, аз бих казал,че това е калибър 46 и е една от многото модификации на легендарният 469 от 1971г.доколкото ми е известно,създаден на базата на Сейко 7005 Вече над 40г. се произвежда и се влага в Ориент. И най-съвременните модели са с такъв Буквата "Е" показва типа на модификацията,в случая на календара. Има много други модификации,всички са 46 калибър с различен префикс,почти цялата латинска азбука :) в зависимост от функциите на модела,малки субдиали, показване на резерв на пружината и т.н. Много здрав и точен механизъм. Стандарти 21 камъка и 21600 колебания/час.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1387
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Часовници Parnis?

Мнение от omegaqq » 21 апр 2014 20:12

Единственото, което мога да добава, е дълго да те радваи да го носиш със здраве. За механизма не се притеснявай - добър е. Едниствено не свервай бързо деня и датата (коронка издърпана на първа позиция) в интервала 21 - 03 часа. С други думи не сменяй бързо деня и датата в интервала когато самия часовник го прави.

oleg
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 20 фев 2014 16:41

Re: Часовници Parnis?

Мнение от oleg » 21 апр 2014 20:49

Благодря за коментарите и инфото за сверяване на датника :) Радва ме мшинката нося го и когато съм си в нас :) До тук върви и много точно, ще видим когато се разработи, дали ще има нужда от корекция. По книжка дават, че тези механизми (46) работят +25 -15 сек. за 24 часа, при мен минутите не са мръднали за тези 12 дена, секунди не съм засичал. Предполагам Orient се се презастраховат с поне 10 сек. в посока, но ще видим като се разработи след 1-2 месеца.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”