"Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от miroman » 26 юни 2016 17:08

"Дружба"-та е коментирана няколко пъти във форума.

Според този каталог:

Изображение

съгласно ГОСТ от 58-ма, механизмът е с противоударно. В този каталог са показани само моделите с флагове. На капака е написано не само "пылевлагозащищеные", но и "противоударные".
Моделът без флагове мисля, че е без противоударно, съответно и на капака има само "пылевлагозащищеные".

Моят в ЕБей е точно такъв, но пък е с неоригинални стрелки, да не говорим за състоянието му като цяло. То затова и не се продава вече сигурно една година. lol2

Поздрави, Миро.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 26 юни 2016 17:57

Точно като другият ти,който вече си е пълна енигма и задният капак е от 2605 :lol: Няма лошо и аз правя понякога компромиси със съвестта си,ма да го дуат краварите,а като знам какво нещо си събрал от тази марка,няма да им харизаш минтовките я. Но наистина явно при едните модели механизмите са едни,а при други - други,освен ,ако в каталога няма техническа грешка,което хич няма да е учудващо. В тия години и Кама,Уран,Сатурн и от първите Востоци без дата са точно с този механизъм и си мисля,че тези 2603 би трябвало да са пък без накладни камъни на анкера. Най -лесно е да бръкна някъде и да проверя,ма в тези жеги,ръцете са ми залепнали за едни бирени бутилки и няма начин статуквото да се промени в близките 2 месеца :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от sheretudis » 26 юни 2016 18:29

на капака пише само пылевлагозащитные Демек от влага и прах макар че от влагата как точно е изолиран не ми е ясно Всичко опира до критерии Ся начи -американска кола тестват за херметизация като я потапят в басейн с вода и ако салона е сух всичко е олрайт Руска кола се тества за херметизация като в салона пускат котка и потапят колата в басейна Ако на другия ден котката е удавена а не избягала всичко е хорошо Свят голям хора разни-изобщо не ми дреме кой какво мисли за мен а и моя съгражданин и поет Пеньо Пенев има едно стихотворение ,,,,,Когато цъфнат теменугите @би им мамата на другите и гледай ти да си добре,,,,, Обявата я пуснах както и тази с новата Ракета в кутийката за да я покажа а не да я продам Но,,,,като има човек с парите я давам Отнесох много подигравки и за Ракетата и за Сейкото хронографа но си ги продадох точно за толкова колкото искам За по малко-витрината ми е бездънна ВИНАГИ ИМА МЯСТО ЗА ОЩЕ ЕДИН

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от sheretudis » 26 юни 2016 18:32

Seikosha написа:Точно като другият ти,който вече си е пълна енигма и задният капак е от 2605 :lol: Няма лошо и аз правя понякога компромиси със съвестта си,ма да го дуат краварите,а като знам какво нещо си събрал от тази марка,няма да им харизаш минтовките я. Но наистина явно при едните модели механизмите са едни,а при други - други,освен ,ако в каталога няма техническа грешка,което хич няма да е учудващо. В тия години и Кама,Уран,Сатурн и от първите Востоци без дата са точно с този механизъм и си мисля,че тези 2603 би трябвало да са пък без накладни камъни на анкера. Най -лесно е да бръкна някъде и да проверя,ма в тези жеги,ръцете са ми залепнали за едни бирени бутилки и няма начин статуквото да се промени в близките 2 месеца :b
не се заяждай с човека бе Дъртьоо Бизнес прави -не пречи

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от miroman » 26 юни 2016 18:41

Seikosha написа:Точно като другият ти,който вече си е пълна енигма и задният капак е от 2605 :lol: Няма лошо и аз правя понякога компромиси със съвестта си,ма да го дуат краварите,а като знам какво нещо си събрал от тази марка,няма да им харизаш минтовките я. Но наистина явно при едните модели механизмите са едни,а при други - други,освен ,ако в каталога няма техническа грешка,което хич няма да е учудващо. В тия години и Кама,Уран,Сатурн и от първите Востоци без дата са точно с този механизъм и си мисля,че тези 2603 би трябвало да са пък без накладни камъни на анкера. Най -лесно е да бръкна някъде и да проверя,ма в тези жеги,ръцете са ми залепнали за едни бирени бутилки и няма начин статуквото да се промени в близките 2 месеца :b
Хи-хи, към ЕБей скрупули нямам. Сигурно една трета от часовниците ми там са франкени. Но никого не лъжа, никъде не пиша "ORIGINAL", "GENUINE", "AUTHENTIC" и т.н. Снимам всичко, който знае какво да гледа, да гледа.
Като се сетя каква Дружба в позлатена Восточна каса продадох lol2 , и то достатъчно скъпо...

Да са живи и здрави, с кеф да си носят франкените :b
Изображение

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от sheretudis » 26 юни 2016 18:42

miroman написа:Колеги, донякъде сте прави. Нямам спомен дали съм купувал нещо от Шеретудито, но описанията на часовниците му са развлекателни и самобитни, просто не може да се сбъркат icon_clap

Обаче самият часовник е колекционерски, не вярвам някой да го купува ей-така, защото го е харесъл на външен вид :lol: А Ангел знае какви са важните елементи на колекционерския часовник.
Затова освен очевидно неподходящата коронка, липсата на снимка на задния капак води до предположение, че не е байонет, а е на винт. Сигурен съм, че колегата the collector е имал точно това предвид, като е искал снимка отзад.
Да не говорим, че и самият механизъм следва да отговаря на някои "изисквания", за да мине за колекционерски. Например надписът "ЧЧЗ", маркировката с годината, наличието на противоударно и т.н.
Може би и затова този часовник не е обявен за продажба тук. Вероятно след опита в БГ, ще го засили към залива, там с този отличен външен вид ще има доста по-голям шанс да го продаде.

Поздрави, Миро.
Колегата КОЛЕКТОР можеше да каже вълшебната дума,,, КУПУВАМ,,НО ПОКАЖИ МАШИНАТА И КАПАКА -мигом правя снимки всякакви без оглед на място, времеи час Само да подуша парите и ставам пъргав и работлив а така за чесане на език и мъди не ща да се озорвам Зер съм в напреднала възраст и преди ме вълнуваха много неща като коли жени и пари а сега останаха само жените и парите

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 26 юни 2016 19:11

Абе папардак,кви коли ,кви жени :lol: Имаш един трактор и една жена,която на всичкото отгоре е и твоя :D Остават мъните, ма и те са имагинерна величина,току като при мен. Пий си Астиката и не се занимавай с неща като часовници,от които нищо не разбираш,особено ,ако не е Ландерон или някое важно Валжу :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от atanweb » 27 юни 2016 07:38

Поувлякохме се в оценката на личности и изместихме фокуса от часовниците. Оставих полезните мнения за часовника Восток - Дружба. Останалото незасягащо тематиката на форума е преместено.
Моля за извинение и се надявам да ме разберете защото винаги аз отнасям сръдните.
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от the collector » 27 юни 2016 10:08

Отново с няколко аршина мерим! Моите постове не са на място, а "мъди" и подобни простотии са на място!
Евала!!!!!!!!!!
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от sheretudis » 27 юни 2016 10:38

atanweb написа:Поувлякохме се в оценката на личности и изместихме фокуса от часовниците. Оставих полезните мнения за часовника Восток - Дружба. Останалото незасягащо тематиката на форума е преместено.
Моля за извинение и се надявам да ме разберете защото винаги аз отнасям сръдните.
може ли администратора да замени ,,,мъди ,,,с,,,гениталии,,,за да не дразним нежния изискан речник на колегата

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от the collector » 27 юни 2016 10:41

Именно в тази тема се предполага, че ще бъдат коментирани повече хората, а не часовниците. Бисерите са смешните писания на някой човек, "ментаците" и "пази се", предполагат недобросъвестен продавач, който се опитва да мами.
Е, къде са часовниците тук?
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от sheretudis » 27 юни 2016 11:33

the collector написа:Именно в тази тема се предполага, че ще бъдат коментирани повече хората, а не часовниците. Бисерите са смешните писания на някой човек, "ментаците" и "пази се", предполагат недобросъвестен продавач, който се опитва да мами.
Е, къде са часовниците тук?
малко търпение- само до утре колегата ще каже дали е измамен Престани да ме обиждаш бе Не може да наричаш измамник някого защото не му харесваш словореда Напълни с нещо празния обем в купола си За мозък не се надявам-късно е ,ама поне с някое чипче по читаво се сдобий че тоя дава фира

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от the collector » 27 юни 2016 11:39

sheretudis написа:
the collector написа:Именно в тази тема се предполага, че ще бъдат коментирани повече хората, а не часовниците. Бисерите са смешните писания на някой човек, "ментаците" и "пази се", предполагат недобросъвестен продавач, който се опитва да мами.
Е, къде са часовниците тук?
малко търпение- само до утре колегата ще каже дали е измамен Престани да ме обиждаш бе Не може да наричаш измамник някого защото не му харесваш словореда Напълни с нещо празния обем в купола си За мозък не се надявам-късно е ,ама поне с някое чипче по читаво се сдобий че тоя дава фира
Ти нормален ли си? Къде в моят пост видя да визирам или обиждам теб?
Защо ти обиждаш мен, неграмотен неандерталецо?
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от sheretudis » 27 юни 2016 11:44

the collector написа:
sheretudis написа:
the collector написа:Именно в тази тема се предполага, че ще бъдат коментирани повече хората, а не часовниците. Бисерите са смешните писания на някой човек, "ментаците" и "пази се", предполагат недобросъвестен продавач, който се опитва да мами.
Е, къде са часовниците тук?
малко търпение- само до утре колегата ще каже дали е измамен Престани да ме обиждаш бе Не може да наричаш измамник някого защото не му харесваш словореда Напълни с нещо празния обем в купола си За мозък не се надявам-късно е ,ама поне с някое чипче по читаво се сдобий че тоя дава фира
Ти нормален ли си? Къде в моят пост видя да визирам или обиждам теб?
Защо ти обиждаш мен, неграмотен неандерталецо?
ти си медицински случай а аз нямам нужното образование за да те лекувам чадо мое Приключих с теб защото наподобява да се търкаляш в локва кал със свиня На свинята е хубаво -тоест на теб а на мен не е

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от the collector » 27 юни 2016 12:17

От обявите ти е видно, че си някакъв страхотен палячо, а от отговорите и постовете ти, че си много прост човек!
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”