"Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 27 юни 2016 12:44

Работата няма да се оправи така. Предлагам дежурният модератор който е на смяна, да изтрие напълно тази излишност, а полезните обсъждания за Дружбата да влязат в тема "Восток - Дружба"
Не съм търсил дали има такава,но ако няма нека да отворим една такава,че покрай чесането на разни анатомии ми стана интересно и за самият часовник. Имам и някои хрумвания и питания, където се надявам най-вече Миро да помогне. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от nevenbekriev » 27 юни 2016 15:00

the collector написа:От обявите ти е видно, че си някакъв страхотен палячо, а от отговорите и постовете ти, че си много прост човек!
:mrgreen: Хубаво е човек да е наясно с кого може да се заяжда и с кого не бива. Нито е прост човекът, нито е палячо. Тук повечето го познаваме добре и автоматично ще вземем неговата страна, защото го познаваме с хубаво - един от най -готините стари членове на форума.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от the collector » 27 юни 2016 17:19

nevenbekriev написа:
the collector написа:От обявите ти е видно, че си някакъв страхотен палячо, а от отговорите и постовете ти, че си много прост човек!
:mrgreen: Хубаво е човек да е наясно с кого може да се заяжда и с кого не бива. Нито е прост човекът, нито е палячо. Тук повечето го познаваме добре и автоматично ще вземем неговата страна, защото го познаваме с хубаво - един от най -готините стари членове на форума.
Не знаех, че тук си играем на това кой чия страна ще вземе, а и не ме вълнува. Това, че имаш някакви близки отношения с някой, не значи, че неговите лоши страни не са факт.
И отново ще кажа, че за мен този човек е ПАЛЯЧО И ПРОСТАК, а за вас какъв е си е ваш въпрос.

omegaqq : Още един такъв пост и се сдобиваш с бан завинаги!
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 27 юни 2016 18:00

Айде спри се бе чоджум. Не е нужно да правя превод, но НВНБ искаше да каже,че колкото и лайна да изсипеш в/у някой който хората познават,няма да им измениш мнението за този човек,само защото ти мислиш по друг начин. Твое право си е,но не го развявай чак толкова много из публичното пространство,тургаш си грях на душата, по този начин обиждаш и хората които са на друго мнение. Ангеля е много,много възрастен човек,направо старец :D има и сърцебиене кат пие Астика и за туй му е терсене в тия жеги, ма продължава с унука си ,малкият Ачо, да убива риби по Марица и най-паче шаран. Цялата маала като го види с джипа да тръгва за риба (10-тина дни) изпада в тих ужас,защото като се върне с 50-60 кила шарани, започва да ги раздава из квартала и народа има чувството,че живее в един постоянен Никулден :lol: Арен човек е Ангиля,благ и на мравката път прави (дори чувам,че вчера и на един триметров смок lol2) и на много народ е помагал,за това и много хора реагират като да обидите да са към тях. Не става лесно и да го набие човек (ако ти минава през ума),че византиеца е 190 санта и над 100 кила без грам мазнинка и ката ден мъкне камъни и върти мотиката на селската къща кат перките на холандска вятърна мелница. Да е жив и здрав и да продължава и то по-често да ни разсмива. Таквизи чиляци като него създават цветната дъга, другото е сивота и скука.
Последна промяна 1 на Seikosha, променена общо 27 пъти
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от the collector » 27 юни 2016 18:03

the collector написа:
nevenbekriev написа:
the collector написа:От обявите ти е видно, че си някакъв страхотен палячо, а от отговорите и постовете ти, че си много прост човек!
:mrgreen: Хубаво е човек да е наясно с кого може да се заяжда и с кого не бива. Нито е прост човекът, нито е палячо. Тук повечето го познаваме добре и автоматично ще вземем неговата страна, защото го познаваме с хубаво - един от най -готините стари членове на форума.
Не знаех, че тук си играем на това кой чия страна ще вземе, а и не ме вълнува. Това, че имаш някакви близки отношения с някой, не значи, че неговите лоши страни не са факт.
И отново ще кажа, че за мен този човек е ПАЛЯЧО И ПРОСТАК, а за вас какъв е си е ваш въпрос.

omegaqq : Още един такъв пост и се сдобиваш с бан завинаги!
Първо прочети и вникни във всички постове и тогава ми говори за БАН! Аз ли започнах с обиди?
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от omegaqq » 27 юни 2016 18:15

Решенията на модератора се изпълняват, а не се коментират! Темата временно се заключва, а наказанието на the collector влиза в сила след един час!

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

"Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от rosen_er » 27 дек 2016 11:24

Тази тема беше атрактивна и забавна ,затова си позволявам да "отворя" втора част,въпреки заключената от доста време,първа такава.Нека този път само се забавляваме с "бисерите".
Ето една обява на "Абсолютен командирски офицерски часовник" с "пълна противоударност":
https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 1%80%D0%B8#" onclick="window.open(this.href);return false;
Не знам снимките на продавача ли са,но ако са негови на този фон(всичко онова по масата) ,такова описание е ....... :mrgreen: От друга страна самият дизайна на часовника,с надписи на два езика (+ стилистиката на онзи на циферблата), разделя поне наполовина "вината" между дизайнер и търговец.

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от darmadan » 16 яну 2017 20:44

https://auction.bg/Auction/3254309/%D0% ... 0%B0%D1%82" onclick="window.open(this.href);return false;

Не съм виждал такъв часовник,интересен е,но нещо ми намирисва.

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от sharky1973 » 16 яну 2017 21:19

Току преди малко и аз си рекох същото.
Циферблата е някаква доработка или изцяло новодел - такава смесица от Майстер Анкер, Корнавин и Полет, едва ли има някъде по света. Освен това, прозорците за деня и датата са видимо рязани след отпечатването на циферблата, иначе защо са останали такива елементи от тройката. Макар, че изработката изглежда доста добра.
Касата според мен си е полетска -

Изображение
Пък и лично аз /не че съм критерий/ не съм виждал корнавин в такава каса.
Последна промяна 1 на sharky1973, променена общо 17 пъти

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от roca » 16 яну 2017 21:25

Тук има за този тип циферблати:
viewtopic.php?f=56&t=4484&start=600" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от the collector » 17 яну 2017 02:18

Малеее...този аукцион изби рибата! :o

https://auction.bg/Auction/3254309" onclick="window.open(this.href);return false;

Полетска каса, рязан или препечатван циферблат, надпис cornavin de luxe, а отгоре емблемата на meister anker, стрелки, коронка... lol2

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от darmadan » 21 яну 2017 20:41

Имаме ли милионериии lol2

https://auction.bg/Auction/2702131/%D0% ... 0%B5%D1%82" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от the collector » 21 яну 2017 20:44

Според мен обръщението към евентуалните му купувачи е по-голям проблем от цената. :o
Колкото и да искате, човека е писал, че на въпроси не отговаря. nono
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

tynora
Reactions:
Мнения: 29
Регистриран: 12 юни 2013 16:26

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от tynora » 22 яну 2017 00:31

интересува ме поради каква причина беше спряна първата тема icon_crazy

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от the collector » 22 яну 2017 00:43

Цензура!
Нямаме право да говорим против съфорумници, даже и да става въпрос за техни писания, простотии или бисери извън форума. nono
Един вид шуробаджанащина, като към свещени комунистически крави. :o
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”