"Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Pavlin » 10 май 2016 10:41

Дали си вярва или е пълен мошеник, заедно с всички участници в търга!?!

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от nevenbekriev » 10 май 2016 18:47

Човекът съвсем честно е казал, че такъв часовник няма ... И че е редкаж е вярно - сигурно е един единствен. Така, че формално едва ли има в какво да бъде обвинен!

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от rosen_er » 11 май 2016 08:05

А бе то ,ако гледаме винаги формално ,може и логика да намерим в думите на Иво Сиромахов:"Всъщност Хитлер пръв е измислил европейския съюз, но по онова време другите държави нещо не били съгласни." :mrgreen:

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от ТЕН » 11 юни 2016 16:52

Отново уникат http://olx.bg/ad/mehanichen-chasovnik-h ... 5;promoted" onclick="window.open(this.href);return false;
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 12 юни 2016 14:53

По повод по-горният "шедьовър" който е показал Тенчо,писах на продавача,че ми идва малко скъпичък. Ето и неговият отговор:
"ilia__73
Osven tova ima santimentalna stoinost. Choveka koito mi go dade mi razkaza malko predi da napusne tozi sviat mi razkaza istoriata na tozi unikat. Prez Pedesette godini na minalia vek popada v zatvora nespravedlivo obvinen. Osujdat go na pet godini. I tui- kato tova e bila zabranena vesht tam toi e bil prinuden da go krie v guza si. Taka che smiatam che cenata e daje silno zanijena. "
lol2 lol2 lol2
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от storyteller » 12 юни 2016 15:04

Това ми напомня Форест Гъмп. За семейния часовник, предаван от (... е, не точно от ръка на ръка, да кажем от отвор на отвор) в пленническия лагер.

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от мераклия » 12 юни 2016 15:13

icon_crazy

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 12 юни 2016 15:21

Аааа,няма да стане,търся списание с малки емблемки,ще режа,лепя и ще правя шедьоври,накрая ще го изплакна и в тоалетната чиния, за по-голям автентизъм :D

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от ТЕН » 13 юни 2016 19:50

Наистина уникална ОПЕРАЦИЯ icon_clap icon_clap icon_clap
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от darmadan » 22 юни 2016 23:10

http://olx.bg/ad/star-chasovnik-genski- ... 22a40de36f" onclick="window.open(this.href);return false;
Не се сдържах.само да се пипне малко и хоп,ранин соц

Прегледах му всички обяви,пича е УНИКАЛЕН lol2

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от kapkan » 25 юни 2016 20:29

Шеретудито е пич на 100%,той така си пише

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от miroman » 26 юни 2016 11:35

Колеги, донякъде сте прави. Нямам спомен дали съм купувал нещо от Шеретудито, но описанията на часовниците му са развлекателни и самобитни, просто не може да се сбъркат icon_clap

Обаче самият часовник е колекционерски, не вярвам някой да го купува ей-така, защото го е харесъл на външен вид :lol: А Ангел знае какви са важните елементи на колекционерския часовник.
Затова освен очевидно неподходящата коронка, липсата на снимка на задния капак води до предположение, че не е байонет, а е на винт. Сигурен съм, че колегата the collector е имал точно това предвид, като е искал снимка отзад.
Да не говорим, че и самият механизъм следва да отговаря на някои "изисквания", за да мине за колекционерски. Например надписът "ЧЧЗ", маркировката с годината, наличието на противоударно и т.н.
Може би и затова този часовник не е обявен за продажба тук. Вероятно след опита в БГ, ще го засили към залива, там с този отличен външен вид ще има доста по-голям шанс да го продаде.

Поздрави, Миро.
Изображение

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от sheretudis » 26 юни 2016 13:42

спокойно Лъвове Часовника е с байонет с надпис ЧЧЗ производство 2-59 механизма е оригиналния без противоударно Дружба механизма е 2602 по точно и няма противоударно а е 17 камъков заради допълнителните 2 камъка на анкера Най качествените продукти в света са произведени именно в тази година а още по точно на 22 юли 59 датата и годината в която аз съм се пръкнал Сто процента е оригинал Единствената забележка може да е заради коронката но за 67 год часовник да искаш оригинална коронка е смешно макар че съм стара къща и имам такава Всичката тая пушилка е излишна защото в понеделник часовника заминава в колекцията на Браво сикс Понеже се коментира моята интелигентна простащина реших да дам обяснения макар че не съм длъжен

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от miroman » 26 юни 2016 15:35

sheretudis написа:спокойно Лъвове Часовника е с байонет с надпис ЧЧЗ производство 2-59 механизма е оригиналния без противоударно Дружба механизма е 2602 по точно и няма противоударно а е 17 камъков заради допълнителните 2 камъка на анкера Най качествените продукти в света са произведени именно в тази година а още по точно на 22 юли 59 датата и годината в която аз съм се пръкнал Сто процента е оригинал Единствената забележка може да е заради коронката но за 67 год часовник да искаш оригинална коронка е смешно макар че съм стара къща и имам такава Всичката тая пушилка е излишна защото в понеделник часовника заминава в колекцията на Браво сикс Понеже се коментира моята интелигентна простащина реших да дам обяснения макар че не съм длъжен
Е, щом е така, значи си е намерил точно мястото. Циферблат в такова състояние си е рядкост, таман за Bravo six. Сигурно скоро ще го видим в неговата тема, убеден съм със сменена коронка :b

Поздрави, Миро.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 26 юни 2016 15:48

Чувството за хумор не е дадено всекиму, но демократичността сам да решаваш кое и как, със сигурност важи за всички и който нещо не му харесва, да не го чете и да взима отношение,човекът не е обидил никого, такъв му е тертипа,а който има фелдфебелски манталитет, да бега в казармата. И докато някой си приказва приказчици и се възмущава,други купуват,защото дори и да има нещо неавтентично в саата, в случая е най лесното да се превърне в такъв. На Каракудис му подшушнах и каква коронка да наниже и сега всичко ще е тип-топ. Остава едно съмнение обаче за противоударното за което е писал Миро. Общо взето основните два варианта на този Восток са два,като единият е с двете знамена,а другият с двата йероглифа. На Ачо е с йероглифите и е без противоударно, моите два са от същият вид, единият пристигна директно от Латвия и двата са без противоударно, а нека да каже и наш Миро Ебейски, неговата Дружба която продава в момента в залива има ли противоударно, или как,щот аз такова не видях.
http://www.ebay.com/itm/WOSTOK-DRUZHBA- ... Sw~gRV2PE3" onclick="window.open(this.href);return false;
Малко-много стават съвпаденията. Остава загадката,дали двата фасона са правени с различни механизми,или както би казал Връбчо: "В края на тримесечието хакат кот им падне,щот иначе няма премии" :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”