"Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от Pavlin » 15 апр 2013 10:40

Значи никовете са на един и същ човек...

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от rosen_er » 23 апр 2013 15:16

http://prodavalnik.com/rchen-chasovnik- ... -i22305875" onclick="window.open(this.href);return false; :D :D
Жена ми носи от време на време същия на каишка "от втората световна война" с компасче :wink:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 23 апр 2013 15:55

Ей сега му написах едно мнение долу.Не мога да ги трая,такива наглеци,заради такива,много хора ги е страх да купуват онлайн.Редовно ходя на "лов" за такива и си ги изпържвам тутакси.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от sheretudis » 24 апр 2013 10:21

rosen_er написа:http://prodavalnik.com/rchen-chasovnik- ... -i22305875 :D :D
Жена ми носи от време на време същия на каишка "от втората световна война" с компасче :wink:
Продавача е скромен С този герб часовникът е отпреди революцията от 1917 а е попаднал в него от пра пра дядо му служил в кав корпуса на г-л Колев и е законна военна плячка от разгрома на руската армия имаща неблагоразумието да навлезе във Сев Добруджа Ужасен донски или кубански казак при вида на свистящата сабя над главата си е възкликнал,,,, Не руби моя голова брате мой во Христе в замену отдам тебе в подарок часик из будущего сделан от пятикласники в час по трудовое обучение немножко меньше век вперьод когда будет свернут серпа с молота и сново вернут двухглавы орел на великую рускую империю

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от Pavlin » 24 апр 2013 11:26

:lol: :lol: :lol:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 25 апр 2013 00:24

Този е голям образ и със самочувствие.Понеже онзи ден му оставих един коментар на страницата,че пише глупости,вчера от сутринта бях залят на лични от писмата му. Тук ще цитирам съкратено някои от тях,че иначе отиде един час,ако някой му е интересно,да се забавлява.
Та първото му писмо беше много кратко и се състоеше само от една буква "F" понеже пишеше всичко на латиница през цялото време,предположих,че този лаконизъм и абревиатура идва от англосаксонското "Fuck you" Веднага след секунди:

"gluposti sa za glupavi hora ne se drazni che mi lazesh po nervite"

Взех,че му отговорих:
"Ваша си работа.Часовникът Ви се разнася като виц по часовникарските форуми и хората умират от смях. Като не разбирате от дадена материя,поне питайте,да не се излагате."

Последва мълниеносното:
"dobre be profesore kaji mi togava neshto za tozi model i kak razbra tochno che ne razbiram tova mi e rabotata" и
"chasovnika e aftentichen ot varna si moje da minesh da go razgledash samo niakolko broiki sa samo stakloto e smeniano beshe puknato"

След което аз си взех белята да му разяснявам очевадните разлики в стари и нови часовници,малко инфо за марката Победа и елементарни начини уи способи за киризене на антикварни предмети като цяло.
"Абсурд е,да се занимавате с това,иначе нямаше да пишете такива работи.Човек и въобще да не разбира от часовници,само логически да разсъждава,пак не би писал така.Този модел,дори не е произведен в СССР,а след разпада му,което го датира най-рано на 1992г.а е сигурно и по-късно.Как си представяте произведен часовник в бившата СССР да има отпечатан на циферблата си царският герб на Русия,което е сегашният герб на страната......и т.н.

След което той видимо и само за момента рахатяса:

"ok vijdam che si n pazar vij imam i oshte no ne sa mnogo gobri snimkiteacheten sssr e ne za chujd" и
"dai email da ti pratia malko chsovnici da po gledash"

Пиша му,че нямам интерес,но ако иска да прати и при негово желание,да ги коментирам

Между временно получавам допълнителна гаранция за Победата

"ne se trevoji vsichko e mehanika i napraveno v sssr na tozi ne e gravirano na ciferblata zashtoto e porachka niakolko broiki sa samo chesovnikar go e gledal"

На което трябваше да му отговоря:

"Няма лимитирана серия която да е само от няколко бройки.Това е абсурд.Руснаците са правили през годините наградни серии по някакъв повод и юбилей,но пак са със стотици хиляди и то часовника е стандартен,но на циферблата или на задният капак се е изписвал юбилярът. А ,ако си го кипувал,часовника от този часовникар,не се учудвам,че ти е казал такова нещо."

Обаче той не мирясва:

"ima si serien nomer ne e kupuvan ot pradiagomi e"

Замислих се, на колко ли години е това чядо :D

Но той ме ме оставя да разсъждавам и продължава с основното ястие:

"mejduvremeno ne go prodavam prosto se hvalia vse oshte slava na boga niamam nujda ot pari tolkova che da si prodavam cenite veshti"
...и ми изпраща тези снимки


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аз съвсем съвестно и отчитайки манталитета на ответника, накратко му написах:

"Разгледах това,което би трябвало да е часовници Наистина снимките са малко по-лоши от ужасно много. Ако човек не е запознат с материята,въобще няма да разбере за какво става въпрос. Понеже аз съм малко запознат и въпреки,че не се виждат нито надписи ,нито детайли,мисля че горе-долу ги идентифицирах. На първата и втората снимка е пак модел на Победа и нещо смътно ми напомня на моделът "Руска тройка" също съвременен модел от 90-те години,няма някаква стойност освен за колекционери на марката с красивият си циферблат,а аз не съм чувал за такива. Третата и последната снимка са на "Заря" това е марка която произвежда предимно дамски часовници,дори и да е от малкото произведени мъжки модели в което не вярвам,вътре механизмът е малък,като от дамски часовник.Може да погледнеш.Той е малко по интересен и малко по-стар,някъде от 60-те г. На четвъртата снимка,макар да не се вижда нищо,разпознавам съвсем нов модел на ЛУЧ произведен в Беларус,,заводът е с немски собственик и пускат малко по-модерен дизайн,механизмите им са много зле и нямат нищо общо с тези по времето на СССР.Няма стойност. На 5 и 6 снимка имаш Восток от тъй наречената Командирска серия,само дето твоя е с по-малките размери от тъй наречените "Кадетски" коронката му е на винт с уплътнение и ако е оригинален,а не китайски,е водоустойчив. Разпространен модел,често се предлага в момента в аукционите.Цени не коментирам,защото не си ми искал,а и зависи от състоянието на часовниците,което не е видно. Добре правиш,че не си тръгнал да ги продаваш,не можеш да спечелиш нищо от тях или сумата да е такава,че да не си заслужава. Не разбрах само,кой часовник е бил на прадядо ти,защото тук такъв не може да има."

Последва:

"vostoka e voden 100 procenta da navint e darpash i navivash vsichkite bachkat."

След което последва изненадващо телефонно обаждане от негова страна в което особата всячески се опитваше да ме убеди,че непромокаемият му Восток бил многооого стар и след като му опонирах,че може да е произведен и преди 25 а и преди 5г.но трябва да се види на живо,ми беше обяснено,че от 25г.такива модели се произвеждат само кварцови и автоматични и кога съм виждал аз произведен часовник през послените 30г. който да е механичен и да се навива на всеки 24ч. :mrgreen:
Опитах се безуспешно да му оопонирам,като му казах,че мога да му дам стотици примери,но всуе.Връзката прекъсна и получих следното:

"ne mi prashtai nishto za men ti ne si dobre informiran otnosno mihanichnite vodoustoichevi chasovnici moga da se hvana na bas i da ti doveda 3 varnenski chasovnikara da ti potvardiat che takiva sa proizvejdani predi pone 50-60 godini hahahahahah"

Въпреки всичко му изпратих снимки на един "Командирски" произведен онзи ден,с обикновенният източен механизъм,с развитата коронка и с надписа отзаде"Водонепроницаемьiй"
след което мъглата падна и затишие беше навсякъде :)

Може би ще се запитате,за какво ми е трябвало? Ами и аз не знам,мразя безочливата и безпардонна некомпетентност,а и обичам да помагам,но когато имаш нещо такова насреща си.. з..би.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от dreadx » 25 апр 2013 01:58

Интересно ми беше да прочета за случилото се, но не можеш да му помогнеш за некомпетентността. Има вероятност да се намерят и купувачи, които също не разбират от часовниците, а този както си вярва може да им 'обясни' всичко. Но за да не се случват нередни неща не е важно той дали ще приеме информацията, важното е купувачите да са информирани. Ако споменеш тук името и телефонния му номер, в google ще излиза при търсене и може някой потенциален купувач на фалшиви часовници да попадне на тази страница. От това, което си написал по-горе може също да се поучат купувачите - не е напразно всичко това. А ако не си се ядосвал, а си си отпочивал по този начин още по-добре.

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от Prisadov » 25 апр 2013 02:20

И на мен ми беше много интересна историята....но най много ме радва факта че с удоволствие винаги се опитваш да помогнеш.Евала!

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от rosen_er » 25 апр 2013 08:45

Прав е човек !Seikosha , сега като поразгледах разбрах,че са произведени само 3 бр. от този модел.Един в този пич,един с който е награден маршал Жуков (ама с него са го погребали) и този който си хареса жената-той пък е бил Генералисимус Сталин,но му бил малък на ръката и не го е носил. :D :D :D Така го и намерих:чисто нов,неносен :wink: За първия има спорове дали не е бил на Генералисимус Суворов - герба пасва за онова време :D
П.П.Бая време сте си посветили,ама и на мен ми беше много забавно :clap:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 25 апр 2013 08:54

Аз се ядосвам само в първият момент.Имам малко лошият навик да поучавам,макар и за добро.Хората са всякакви и различно възприемат,смея да твърдя ,че съм помогнал колкото мога на доста такива,у които е попаднал случайно някакъв часовник и са тръгнали да се отървават от него,без да го познават.Едни искат безбожни цени за някой обикновен часовник,а други обратното,продават нещо ценно,за никакви пари и аз вместо да се възползвам,тръгвам да им "отварям очите" Например преди около месец в Продавалникът един беше пуснал едно Сейко 5626 -5020 HI BEAT Това е страхотна машина от 1968г. сертифициран хронометър с изключителна точност и с голяма колекционерска стойност.В Ибея стигат до над 1000$. А този момък му беше направил три мъгляви снимки,на които не се виждат нито надписи нито състоянието на часовника.Написал в описанието му само,нещо от рода " Продавам Сейко,много стар и скъп модел" и му сложил цена 250лв.явно някой му е казал,че е скъп,но както се оказа после,той си няма и понятие защо и му пиша аз: Ми продаваш нещо за 250 кинта,направи малко по-хубави снимки,дай описание на часовника,номерът на модела,пиши мъжки ли е или дамски"как искаш да го продадеш за такива пари без това. В първият момент скочи отгоре ми:" Ти кво се бъркаш,аман от професори,глей си работата" После сам ме потърси и ми даде номерът на модела. Изпратих му едно инфо за модела и един линк към каталог със снимка да го показва и ме помоли да го използва като описание с големи благодарности.Сега го гледам,че го разнася и в Аукциона с новото описание и е смъкнал цената на 200лв. но не го е продал все още. То,ако аз имах тези кинти,щях отдавна да съм го лапнал,часовникът напълно си заслужава.Та такива ми ти работи.
А този убавец по-горе,може да се пеняви,ама съм сигурен,че след вчерашните престрелки,нещо е останало у него и го човърка да търси потвърждение на думите ми и така ще става все по-малко смешен и все по-тъжен :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от rosen_er » 25 апр 2013 09:05

Видях го ,но нещо си объркал цената - за 700 лв. е офертата.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 25 апр 2013 09:08

rosen_er написа:Прав е човек !Seikosha , сега като поразгледах разбрах,че са произведени само 3 бр. от този модел.Един в този пич,един с който е награден маршал Жуков (ама с него са го погребали) и този който си хареса жената-той пък е бил Генералисимус Сталин,но му бил малък на ръката и не го е носил. :D :D :D Така го и намерих:чисто нов,неносен :wink: За първия има спорове дали не е бил на Генералисимус Суворов - герба пасва за онова време :D
П.П.Бая време сте си посветили,ама и на мен ми беше много забавно :clap:
Ами то колега ,при мене пенсионерска работа,време бол.Докато си почивам от това да следя въртящи се стрелки :crazy: и да опитвам по какъв начин да зеносам поредният циферблат,си намирам и други красти за чесане,дори и табла играя в интернет и кат ме биятИзображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от Seikosha » 25 апр 2013 09:16

rosen_er написа:Видях го ,но нещо си объркал цената - за 700 лв. е офертата.
Верно!Прав си,до преди седмица в Продавалникът го беше намалил на 200 и сигурно като го е видял в Еbay тогава го е пуснал и в Аукциона с новата цена. Негова си работа,напомня ми на един LIP който с месеци се разнасяше и всички сайтове,че и тук май. Според мен,един часовник дори и да е хубав,не бива да го вреш много в очите на хората,като се застои дълго време,просто им омръзва да го гледат.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от sheretudis » 25 апр 2013 09:40

Когато се валяш в локва със свиня на свинята е хубаво но на теб-не Не се занимавай ,пази си нервите

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: "Бисери" и "Пази се" от аукциони

Мнение от atanweb » 25 апр 2013 18:06

А генералисимус или не, това е моя часовник и е посветен, че е първият летял в космоса ама през времето на Атлантида.. Пукнете се от яд, щото онези две-три бройки които съществуват и са обсъдени по-горе, са хомидж на моя оригинал. И да ви снимам гърба с посланието, няма да може да го разберете, че е на извънземен невидим език щото горе са си правили парти с тригърди компаньонки като онази от филма на бат Арни...
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”