Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 14 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: Немска класика
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2019 11:24 

Може ли да се определи от кога е приблизително?
Според мен е между двете световни войни.
Нормално ли е номерата на капаците и машината да не съвпадат?
Някой казват,че трябва да са еднакви,други казват,че е нормална практика било да правят механизми и отделно кутии,и капаци и накрая ги сглобяват.Ама вторият вариант не ми се вярва много за тези класни и прецизни часовници.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Мар 2019 12:22 

Колега, или си забравил да качиш снимки или проблема е в мен! Предполагам тук говорим за Ланге Зоне или Гласхюте?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Мар 2019 13:01 

При мен де виждат снимките.
Ланге е!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Мар 2019 14:53 
Moderator
Аватар

Страшен красавец!!! Друго не мога да поментирам... още веднъж - страхотен!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Мар 2019 15:19 

Незнам дали си струва при положение,че номерата са различни.Но цената подлежи на сериозен коментар.Може да се пазари защото е купуван на цена материал.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Мар 2019 22:54 
Специалист

Часовника е едно бижу и не виждам място за притеснение, дори една Омега, която си е произвеждала в повечето случаи сама и касите, дава толеранс м/у номерът на касата и този на механизма от/до 6г.! Не се знае и точно каква е ситуацията с този часовник, механизма видимо е бил предназначен за каса в стил хънтър, но в един момент са решили да направят ръчен часовник,каквито са излизали на мода по това време и са направили каса и са сложили произведен вече механизъм Според мене и годината на производството на механизма м/у 1908 - 1913г и на касата м/у 1913 - 1922г. подсказва дори и точната година на производството :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Мар 2019 23:59 

Щи се мисли по това бижу иначе е малък около 33мм диаметър ама ръчните били малки за времето си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2019 10:41 
Аватар

h.painkov написа:
...цената подлежи на сериозен коментар...защото е купуван на цена материал.

Ок, ще го взема- да се подмажа на жена ми. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2019 11:27 

Мисля,че е мъжки но може и за женски да мине..
Часовникът не е мой,при един търгашин е,само търся мнение дали има някаква стойност и приблизително колко е.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2019 16:48 
Moderator

Ако не е твой, по-добре не се харчи. Бих се изненадал, ако циферблатът не е нов - чак средата на 20ти век японците измислят как циферблатът да остава снежнобял на ръчните часовници с десетилетия, а този не е японски и надали е порцеланов - все пак е ръчен. Сините винтчета на механизма за мен са си направо знак стоп, щом са на механизъм от междувоенния период. Иначе златото си е злато и гласхуте си е гласхуте, дори да не е ланге - тук не знам, признавам, не видях ланге на механизма, но не съм ги гонил тези механизми никога, та което не знам, не знам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2019 19:38 
Специалист

Не съм съвсем съгласен. Според мене часовника си е съвсем читав. Циферблата е на 100% порцелан, плосък, на три нива за каса хънтър с двойни капаци. Нормално е да са пуснали ръчен часовник с готов механизъм, а не да правят специално такъв за него. Сините винтчета не са аргумент,има ги и в доста по-стари изпълнения. А Ланге е = на Гласхюте и механизма се знае ,че е на Ланге, кал. 12.75 и не е задължително да е бил брандиран непременно, в края на краищата фабриката в селото е била една и не се знае ,кое как е ставало през годините. Можете да видите доста по-стар (20г) при Ранфт ,макар и в по-различно изпълнение и дори и там, както го гледам, мисля ,че винтчетата са сини, но дори и да са сменени по-късно, не виждам драма.

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... ange_13_75

П.П. Може ли линк към сайта с продажбата, че получих киселини като го гледам и като нищо да го отнеса, ако Painkov се откаже. Поне да видим на каква цена е. :)

П.П.П. Ето и един Зенит от 1916г. който наскоро ремонтирах и е с подобен циферблат. Мода.

Изображение

Последна промяна Seikosha на 31 Мар 2019 19:50, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2019 19:47 
Специалист
Аватар

Мишо , човека си е написал че е на едно място където едни добри хора разделят на материал и на ненужни железни зъбчатки неща които им носят други добри хора , та пък ги намират по плажа или в плевника на дядо си .И там не ходи всеки за да не стане грешка в технологичния процес.
Да предположим че е нещо като заложна къща
Чети по задълбочено , това не са неразбираеми загадки от Естепона дето колкото и да ги чете човек все по мъгляво става.

ПП
Пратиха ми снимка на часовника ми , благодаря че си го съхранил
:b :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2019 22:37 

Така..
Живея в момента в градче близо до германския град Триер и това цъкало е в нещо като заложна къща,но не съвсем,защото не дава заем срещу залог.Господинът е въздрастен местен и изкупува всякакви златни предмети и по-рядко сребро.Казва ми,че го интересува основно златото защото му носи печалба.Среброто и часовници със сребърни капаци ги препродава с много минимална надценка,ако са читави.Сигурен съм,че го е купил това Ланге от някой бабушкер или дядо,присътвал съм на подобни моменти,как му се изсипват в найлонов плик всякакви боклуци и хубави неща.Прави им някаква приблизителна оценка и ако се съгласи собственикът на дрънкулките търговецът му дава някоя пара и после сортира,кое за скраб,което е читаво отива на витрината с надценка..
Пред мен унищожи два дамски златни джобни цилиндъра,взе им касите за скраб и ми подари механизмите,които са в отлично състояние.
От друг подобен търгаш се сдобих с неща от Османската империя..,които не представляват интерес за него.
На Лангето каишката е някаква нова уж кроко и ме уверява,че и тя скъпа била,а закопчалката съвсем обикновен метал.Аз не я оценявам.Отледах го часовника и всичко ми изглежда старо и редовно само с разлика в номерата на касата и машината.До тука бях с лек коментар от моя страна,че е неразумно висока цената над 2000.Пазарлъци стават големи при него,стига да е удобния момент и настроение.
Въпросът ми е дали си заслужава и до колко максимум цена.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2019 10:06 
Специалист

Дори и половината му е много.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 14 мнения ]