Представяне на мен и въпрос за Штурманские 3133

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
katia_i_p
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 14 яну 2015 12:48

Представяне на мен и въпрос за Штурманские 3133

Мнение от katia_i_p » 14 яну 2015 12:52

Здравейте, Нова съм тук, не и в занаята, съжалявам, ако не пиша на правилното място! По онова време съм бях една от най - добрите часовникарки в региона, в който живея. Но.. времето разпилява животи, професии, хобита. На мен ми беше професия и хоби часовникарството. Имах огромен асортимент от резервни части, консумативи и часовници. Но.. всичко е разпиляно, бях дълго в чужбина, роднините са оставили всичко на всичко един кашон с части и часовници от хиляди такива за над 16000 лв. на онези пари - жалка история и небрежност и вяра от моя страна. Това няма значение, това си е мой проблем. С времето загубих почти всичко откъм часовникарството, но все още като хвана пинсетите въпреки възрастта ми това, което го мога не съм го забравила, a и нюха и нещата, за които си роден не се забравят. Сега да споделя - имам изключително голям "арсенал" от часовници, кварцови, механични, стенни, будилници - като цяло стари. Някои от тях работят безупречно, други се нуждаят от леки манипулации, други въобще не работят и би било трудно да ги възстановя в условията, които имам за сега. Имам 100тици часовници Полет, Восток, Штурмански, Ракета, Слава, Сейко, Касио и какви ли още не класики, за които се сетите дори и някой друг швейцарски са из чарковете ми, има и много лимитирани версии, но повечето искат време, части и усърдие.
Сега конкретно интересувам се от Штурманские, предполагам 3133 модела. Попаднах на самата машина, без каишка, но в оригинална кутийка, документ за закупуването от оно време и всичко както си е било. Корпуса е непокътнат, изглежда като нов. Работеше на мой близък доста време, но поради небрежност в момента часовника е със счупен карамфил и не може да функционира. Искам да ви попитам можете ли да предложите от къде мога да намеря нужната част или часовник-а на части, виждам, че сте на ТИ в областта, а аз съм поотвикнала, а от асортимента часовници, които имам никой карамфил не пасва. Също така каква е цената на конкретния часовник (от любопитство). Бих се радвала да комуникирам и разменям информация опит и знания с хора в областта като вас!

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Представяне на мен и въпрос за Штурманские 3133

Мнение от plamenhar » 14 яну 2015 13:14

Добре сте дошли.
Аз съм от тези,които се занимават с часовници като хоби.
Тук има доста напреднали.
Аз лично нямам амфинитет към този тип часовници-хронографи-Щурмански,Полет,Стрела.
Бих си купил просто да имам,но цените им според мен са неоправдано високи.
Влизате в ибея и си гледате цени.Разбира се за нас там е доста скъпо.
И ако го предлагате тук трябва доста да редуцирате.
Също можете да прегледате и за части.
http://www.ebay.co.uk/sch/Wristwatches- ... ?_catref=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Аз лично прдпочитам руски,апонски и швейцарски.
Но да са в минтов вид.Навремето часовникарите са им предоставяли
ремонтни комплекти-каса,циферблат,коронка.Нещата,които
са слабо място на часовниците изобщо.Такива неща ми са интересни.
Иначе руски механизми за части се намират и не са скъпи.
Дано някой да предложи карамфил,но се съмнявам.
Приятел търсеше часовото колело,но още не е намерил.
Щом сте работили професията сигурно ще сме си полезни.

katia_i_p
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 14 яну 2015 12:48

Re: Представяне на мен и въпрос за Штурманские 3133

Мнение от katia_i_p » 23 апр 2015 11:14

От къде може да намеря т.н. "карамфил" , хубавият часовник не може да функционира заради него :( , може ли да ми споделите точно и ясно от къде може да се купи или поне модели часовници, които биха пастнали. Защото е жалко да стои така... дали е мисията възможна да намеря от някъде и да го направя, моля някой да ми помогне!!! :(

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Представяне на мен и въпрос за Штурманские 3133

Мнение от Pavlin » 23 апр 2015 21:51

А какво точно му се е случило на неговия карамфил? Трудна за повреждане част е... Освен ако зверската не се стисне.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”