некоректен продавач

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

некоректен продавач

Мнение от az_tn » 18 фев 2015 22:05

Не зная дали това е правилният раздел, в който искам да споделя огорчението си от попкупка на часовник от участник в този форум.Нарочно не го назовах колега,защото аз съм пълен аматьор в тази област.
viewtopic.php?f=77&t=3717" onclick="window.open(this.href);return false;
Купих този часовник от този продавач.Според описанието единственият "проблем" бе,че е ПОБЕДА,а не ОМЕГА.Да,ама не.Часовникът ту работи,ту не.Не съм за парите,които платих,но остана едно огорчение в мен,че бях излъган.
Извинявам се,ако съм объркал раздела в ,който пиша.Лека вечер от мен.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: некоректен продавач

Мнение от Seikosha » 18 фев 2015 22:35

".....Нарочно не го назовах колега,защото аз съм пълен аматьор в тази област..... ??? Колега,понякога се получават скрити дефекти,които дори и добросъвестен продавач не забелязва в процес на тестване. От самото начало ли даде този дефект? Като гледам ,има давност 4 месеца. Вие обадихте ли се на продавача за проблема? И какво ви отговори той? Такава добре запазена Победа за 12лв. не бих и търсил косури,а бих си я оправил без много приказки. Лично съм купувал често от този продавач и човекът е коректен,все пак ,ако се случи нещо не добре,е редно да се свържете с него,а не да бързате да го кепазите тук.
Готов съм да я купя Победата на същата цена,макар и да не ми трябва,толкова ми струва тютюна на ден,няма проблеми, но така да хвърляте петно в/у някой ,не е проста работа..... Умната и с акъл.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: некоректен продавач

Мнение от az_tn » 19 фев 2015 21:37

Малко пояснение.Часовникът го бях забравил.Не работеше от самото начало.Стоеше си кротко захвърлен в един шкаф.Вчера съвсем случайно го видях.Не съм за тези пари,но за мен въпроса е принципен.Аз не бих ракламирал и продал нещо,което не е това,което е.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: некоректен продавач

Мнение от kapkan » 19 фев 2015 21:43

С продавача свърза ли се като видя,че не работи,какво ти отговори?

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: некоректен продавач

Мнение от az_tn » 19 фев 2015 22:17

kapkan написа:С продавача свърза ли се като видя,че не работи,какво ти отговори?
Не и това ми бе грешката.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: некоректен продавач

Мнение от Seikosha » 20 фев 2015 01:17

Ами след като е ваша грешката,защо си позволявате така да клепате човека. Не съм му адвокат,но той продава редовно тука и едва ли ще тръгне да кепази работата заради някакви 12лв. Ако му се бяхте обадили,повече от сигурен съм,че щеше ,или да оправи проблема ,или да ви компенсира. На всеки може да се случи,особено с това недоразумение 2602 в Победа и ЗИМ ,аз на моите дето съм им сложил каишки,което значи ,че са проверени и готови за кутията,като тръгна да ги проверявам по някое време,половината отказват да работят,крив механизъм,кво да го правиш,но така става някак си некоректно,казаната дума е хвърлен камък...
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: некоректен продавач

Мнение от kapkan » 20 фев 2015 10:36

И аз смятам,че преди да се пише за някой,че е некоректен да се обсъдят нещата с него.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: некоректен продавач

Мнение от Pavlin » 20 фев 2015 12:04

Принципно- за стар часовник, няма как да се даде гаранция за дълготрайна безпроблемна работа на един такъв.
При идеални и най чисти отношения между продавач и купувач трябва да се уточняват всички подробности относто предлагания часовник, включително дефекти, проблеми, счупени части...
Това че просто не работи е нормално :)
Колега, отдавна си в нашия форум, би трябвало да са ти ясни нещата.

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: некоректен продавач

Мнение от мераклия » 20 фев 2015 12:15

Купувал съм от Иван.Коректен продавач.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: некоректен продавач

Мнение от the collector » 28 фев 2015 02:24

Seikosha написа:".....Нарочно не го назовах колега,защото аз съм пълен аматьор в тази област..... ??? Колега,понякога се получават скрити дефекти,които дори и добросъвестен продавач не забелязва в процес на тестване. От самото начало ли даде този дефект? Като гледам ,има давност 4 месеца. Вие обадихте ли се на продавача за проблема? И какво ви отговори той? Такава добре запазена Победа за 12лв. не бих и търсил косури,а бих си я оправил без много приказки. Лично съм купувал често от този продавач и човекът е коректен,все пак ,ако се случи нещо не добре,е редно да се свържете с него,а не да бързате да го кепазите тук.
Готов съм да я купя Победата на същата цена,макар и да не ми трябва,толкова ми струва тютюна на ден,няма проблеми, но така да хвърляте петно в/у някой ,не е проста работа..... Умната и с акъл.
Искам да направя коментар относно тази тема, като преди това трябва да направя няколко пояснения.
Пълен аматьор съм в областта на часовниците, но се занимавам с търговии в областите нумизматика, нотафилия, скрипофилия и фалеристика (визирам само ордени, медали, нагръдни знаци и значки). Продавам в аукционни сайтове в България и в чужбина от осем години и смея да твърдя, че доста добре познавам механиките и тънкостите в този вид търговия.
Онлайн продажбите са нещо много странно, защото трябва да вземем решение за покупка въз основа на снимка и някакво описание. icon_crazy Не можем да пипнем, усетим и разгледаме добре въпросният предмет и точно тук най-важна е коректността на продавача!
В нашите форуми и аукциони е пълно с небивалици, свързани с описанието на предмети, откачени класификации, малоумни оценки относно качество и най-вече умишлени премълчавания на дефекти и недостатъци. За "смазани" или отвратителни предмети, монети, часовници и банкноти можем да видим оценки като "перфектен", "отличен", "минт", "неповторимо", "невиждано" и т.н. Да не говорим, че можем да прочетем описания от рода на "само за разбира4и. мразА да обяснявам" или върховната дивотия "качество видно от снимките"! :o Е, как качество видно от снимките? Видно дотолкова доколкото е ясна снимката, а и как човек, ако е лаик, да направи реална оценка на качеството по една снимка? Именно по тези причини всичко опира до коректността и морала на даден продавач.
Моето мнение е, че за конкретния случай в тази тема става въпрос за абсолютно подвеждащо описание. По начина, по който е описан часовника се разбира, че с него няма никакви ядове и работи безпроблемно. Колегата seikosha е направил вметка, че за 12.00 лева не трябва да се прави на въпрос и продавачът бил с добро име. Да, ама не! nono Няма как да знаем какви са финансовите възможности на купувача, а и за него 12.00 лева може да не са малко пари. Него не го интерсува с какво име е продавача, а и не би трябвало да го интересува-той дава 12.00 лева и според описанието ще получи работещ часовник. В крайна сметка 12.00 лева е определена стойност от самия продавач и никой не го е изнудвал тя да е такава. След като получава неработещ часовник е нормално купувачът да направи проблем. Човекът си е написал, че е аматьор и логично няма как да знае защо часовникът спира и тръгва, какво му е и дали трябва да го носи на часовникар. Купувачът има едно единствено задължение и то е да заплати! Не трябва да започва да се сгъва пред продавача, че е подведен, да тръгва по часовникари и прочие. Това е изгубено време, нерви и още разноски. Какво толкова щеше да стане ако продавачът беше написал, че часовникът спира, тръгва и е за профилактика? Щеше пак да го продаде за 12.00 лева, но щеше да си остане коректен човек, какъвто казвате че е.
Отделен въпрос е, че това е форум, в който се показват, предлагат, заменят и продават строго специфични предмети и всеки, който продава трябва да е още по-внимателен и коректен в своите описания и класификации.
Моят принцип, който винаги съм спазвал е, че пред купувача трябва да се "свалят всички карти" и той да реши дали да купи или не. Купувачът няма вина, че продаваният предмет има забележки или дефекти, които са в ущърб на продавача!
Извинявам се за този дълъг пост, но винаги съм се дразнил от този наш си български гнусен манталитет!
Роптаем и ревем, че ни мамят, лъжат и крадат политици, ЕРП-я и разни монополи, а повечето от нас го правят към останалите в ежедневните ни контаки и дребни търговии!
Последна промяна 1 на the collector, променена общо 28 пъти
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: некоректен продавач

Мнение от Pavlin » 28 фев 2015 06:56

Поздравления за стойностния пост! Абсолютно съм съгласен с теб с едно изключение. Часовника е финна механика, той може да получи повреда или колебания в работата си при транспортирането, та дори и само като стои. Нямам предвид конкретният случай, не защитавам никой.

ivanovod
Reactions:
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2014 22:45

Re: некоректен продавач

Мнение от ivanovod » 28 фев 2015 07:35

Павлине, когато след описанието в обявата "Часовника е в отлично състояние работи перфектно и точно,цена 15лв. пращам по еконт за сметка на купувача " получиш това от линка.
http://postimg.org/image/a4ywt6i0x/full/.." onclick="window.open(this.href);return false;. Гадно! Нали?

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: некоректен продавач

Мнение от the collector » 28 фев 2015 08:33

Pavlin написа:Поздравления за стойностния пост! Абсолютно съм съгласен с теб с едно изключение. Часовника е финна механика, той може да получи повреда или колебания в работата си при транспортирането, та дори и само като стои. Нямам предвид конкретният случай, не защитавам никой.
Абсолютно съм съгласен с това, че часовниковите механизми са нещо много фино и капризно, но има едно "но"! Повечето от нас купували и стари и нови часовници от чужбина, които по пътя си са преминавали през хамали, електрокари, пощенски станции, митници, самолети, влакове, камиони, контейнери, разпределителни и т.н., пък си работят. :wink:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: некоректен продавач

Мнение от Pavlin » 28 фев 2015 09:44

ivanovod написа:Павлине, когато след описанието в обявата "Часовника е в отлично състояние работи перфектно и точно,цена 15лв. пращам по еконт за сметка на купувача " получиш това от линка.
http://postimg.org/image/a4ywt6i0x/full/.." onclick="window.open(this.href);return false;. Гадно! Нали?
Не е гадно ами си е измама, аз бих побеснял.
На мен само веднъж ми се е случвало, след покупка от аукциона на профилактиран от часовникар джобен часовник, да пристигне с крив връх на баланса и да работи само в едно положение. Тогава бях новобранец и просто си зачеркнах продавача.
Но в един по тесен и специализиран форум като нашият, отношенията ни са на друго ниво, повечето се познаваме и поддържаме някакво доверие. За това при подобен случай нещата трябва да се оправят чрез комуникация между продавач и купувач. При нужда часовникът се връща и се оправя.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: некоректен продавач

Мнение от varban » 28 фев 2015 18:54

Само още една реплика - не забравяйте, че машината е със спирала Бреге. На мен ми се е случвало Ракета 2609 да спре от нищо. Сложих я сутринта, отидох на работа, и около обяд взе, че спря. И не отлепя. Не я мъчих, сложох я в джоба и в къщи се видя, че спиралата е излязла от щифтовете.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”