некоректен продавач

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: некоректен продавач

Мнение от az_tn » 07 апр 2015 11:01

Днес намерих време да занеса ПОБЕДА-та на часовникар.Заключението бе:Изкривен е единият край на оста на баланса.Часовникът аз не съм го изтървал,а при транспорта бе опакован добре в опаковка с балончета.Изводите ги оставям за Вас.Лек ден!

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: некоректен продавач

Мнение от ТЕН » 07 апр 2015 12:33

Колега, моите уважения, но моето мнение е , че на харизан кон зъбите не се гледат. Аз също купувам часовници, а и понякога ми се налага да продавам. Просто такива за 5-10-20лв никой няма да се хване да ги тества във всички положения, а и да ги поноси малко и да засече как работят, че и да ти прати пари за профилактика и за кафе докато чакаш майстора да си каже мнението за часовника. Просто шанс или късмет, не знам как да го нарека, но съм сигурен, че ако Иван е знаел или допускал, че този часовник ще създаде проблем щеше да го оправи. Човека е много точен и ситуацията няма да промени мнението ми за него. Затова бих желал да ти подаря една Победа и да ти мине обидата. А какво би казал за колега който на ЛС ти пише, че купува 2 часовника и след 3-4 ЛС не се обажда дори да каже, че се е отказал поради някаква си там причина. Нима това е коректно. Не се чувствай прекаран, а късметлия, защото вчера ходих по часовникари и на витрините на 2 ателиета имаше Победи като твоята по 40лв и това им е нормалната цена на добрите екземпляри, а каквото пипнеш за 5- 10-12-15лв си е направо късметче. А иначе по принцип сте прав....
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: некоректен продавач

Мнение от az_tn » 07 апр 2015 12:52

ТЕН написа:.......................... А иначе по принцип сте прав....
Само с това съм съгласен от всичко написано.Темата бе за коректността.За мен този човек си остава некоректен колкото и да го оправдавате.

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: некоректен продавач

Мнение от ТЕН » 07 апр 2015 14:18

Точно защото темата е за коректността. Не за да оправдавам някого. Преди няколко дни продадох часовник който 4 дни ми стоя на масата преди да го пратя и работеше във всички положения и винаги когато съм го навивал е работил и ми се обаждат като го получили че не работи. Сега имам един който работеше и съм писал, че работи ,но като го сложих на масата на 2-рия ден спря и не съм го изпратил и няма да го изпратя докато не се уверя, че работи. Е човекът го е навил, часовника тръгва и за него си работи и ти го праща. И не е длъжен да се занимава повече, камо ли да има скруполи, че ти е изпратил неработещ часовник. Колкото му парите толкова му е и работата. Лятото купих на детето на главната в Бургас детски часовник нов за 2 лв и докато стигнем до морската градина и вече не работеше. Е кой е виновен продавача, детето или китаеца който го е направил.
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: некоректен продавач

Мнение от the collector » 07 апр 2015 14:23

ТЕН написа:Точно защото темата е за коректността. Не за да оправдавам някого. Преди няколко дни продадох часовник който 4 дни ми стоя на масата преди да го пратя и работеше във всички положения и винаги когато съм го навивал е работил и ми се обаждат като го получили че не работи. Сега имам един който работеше и съм писал, че работи ,но като го сложих на масата на 2-рия ден спря и не съм го изпратил и няма да го изпратя докато не се уверя, че работи. Е човекът го е навил, часовника тръгва и за него си работи и ти го праща. И не е длъжен да се занимава повече, камо ли да има скруполи, че ти е изпратил неработещ часовник. Колкото му парите толкова му е и работата. Лятото купих на детето на главната в Бургас детски часовник нов за 2 лв и докато стигнем до морската градина и вече не работеше. Е кой е виновен продавача, детето или китаеца който го е направил.
В ситуацията с часовника за детето е виновен китаеца, но пълната отговорност носи продавача. :lol:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: некоректен продавач

Мнение от ТЕН » 07 апр 2015 16:45

Тя ситуацията е една само където има нюанси. Часовника си стоеше на стелажа разгледахме и го купих. за продавача пък и за мене часовника работи. После отказва. Продавача бил виновен. Идва някой при тебе и купува часовник който работи и си тръгва. После часовника спира.Ти си бил виновен. Купува някой часовник от тебе, но не присъства в момента получава си часовника по Еконт отваря , вижда защото има право на тази опция, харесва му и го взема. Не му харесва и не го взема. Ако няма опция отвори и виж взема отваря и не му харесва нещо, има си бележка с телефон на изпращача, звъни и се разбират на момента или при първа възможност. Като във случая не след 4 месеца когато човека който ти го е продал даже е забравил, че е имал някакъв такъв часовник да търсиш под Вола нещо. Просто си пиеш кафето студено и мъжката. Вече когато става въпрос за продукт със гаранция нещата стоят другояче, но там производителят носи отговорността за гаранцията и нещата са на съвсем друго ниво.
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: некоректен продавач

Мнение от rosen_er » 07 апр 2015 19:19

Стари часовници - винаги има риск.Лошо е ,че различните хора имаме различно разбиране за :"работещ". За един е само да тик-така и движи стрелките,за друг да може да се ползва в рамките на предписания допуск.А за трети......само да раздвижи баланса за кратко :mrgreen: От тук идват понякога проблемите.Но пък прав е ТЕН :по цената може да се ориентираш за какво иде реч.Въпреки,че това пък напоследък въобще не е така :mrgreen: За това са ЛС и телефоните -да могат двете страни да изяснят какво точно продава единият и купува(или пък не ) другият.
В конкретният случай става въпрос за часовник без противоударно.Едно подхвърляне на пратката (въпреки опаковката с балончетата) може да доведе до откритата от часовникаря деформация.
Дайте по-кротко да гледаме на подобни неща.На никой не му е приятно когато се случи нещо подобно(без значение малката цена на часовника),но пък сигурно ивсеки пот нас е имал случай да купи като не работещ за малки кинти часовник,който след отварянето на пратката(или като постои малко в джоба докато си на битака) започва да цъка щастливо.Е,тогава никой не се оплаква разбира се :wink:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: некоректен продавач

Мнение от atanweb » 07 апр 2015 20:01

rosen_er написа:........или като постои малко в джоба докато си на битака) започва да цъка щастливо.Е,тогава никой не се оплаква разбира се :wink:
Това е една от най-приятните емоции в нашето хоби.
Или да огледаш неработещ часовник да познаеш или предвидиш проблема му с който можеш да се справиш и да го закупиш за минимална сума като за неработещ. Прибирайки се вкъщи пипваш лекичко закачилата спирала или секунда стрелка и часовникът започва да пее своята песен.

Не говорим за парите. За 5 или 50лв. би трябвало да е еднакво. Но, продавача продава стари часовници на приемливи цени. Никъде не се пише, че се дава гаранция за последваща употреба.

Аз ако продам колата си на някой не мога да гарантирам, че след 50км няма да има повреда.
Дори аз не бих могъл да знам кога и къде може да се случи това на мен самият.
Така и продавачът не би могъл да гарантира, че докато носи собственият си часовник той няма да се повреди от нещо. Това не е 2+2=4 все пак става въпрос за нещо старо.
Ако говорим за чисто търговските отношения на продавача, то аз му давам висока оценка от закупените от него неща и кореспонденцията с него.
Изображение

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: некоректен продавач

Мнение от beria » 09 апр 2015 19:54

Както каза и Росен - стари часовници, механика, всичко може да стане. Затова моят майстор ми дава 6 м. гаранция, а ми взима 7-9 лв. за ремонта. Така, че цената в случая няма значение. Наскоро си купих машинка за обиране на мъх от дрехи за 6 лв. и ме изненадаха приятно с 1 г. гаранция:)
Такива са правилата на играта, който не му се занимава (като на мен примерно:)), не продава.
А иначе при проблем първо се обсъжда с продавача и тогава се коментира, в зависимост от реакцията му.
Аз поне така мисля.
Изображение

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: некоректен продавач

Мнение от az_tn » 25 авг 2015 21:57

az_tn написа:Днес намерих време да занеса ПОБЕДА-та на часовникар.Заключението бе:Изкривен е единият край на оста на баланса.Часовникът аз не съм го изтървал,а при транспорта бе опакован добре в опаковка с балончета.Изводите ги оставям за Вас.Лек ден!
Намерих време и пари и занесох часовника на ремонт при майстора.Той ми взе 7/седем/ лева за ремонта :lol: .След ремонта ПОБЕДА-та работи перфектно.Позволих си да си поиграя с настройката.Постигнатите резултати са изумителни.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”