Избор на механичен часовник.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
vilden
Reactions:
Мнения: 46
Регистриран: 14 ное 2013 09:35

Избор на механичен часовник.

Мнение от vilden » 30 апр 2015 20:47

По принцип съм фен на кварцовите часвници и най-много на Касио. Замислил съм да се обзаведа с някой механичен. Моля за съвет какъв да бъде избора: руски или японски. Какви са предимствата на едните и другите като качество, точност и цена на профилактика? Благодаря предварително.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от Pavlin » 30 апр 2015 20:53

За всекидневно ползване най добре японски. За колекция руски :)

Потребителски аватар
vilden
Reactions:
Мнения: 46
Регистриран: 14 ное 2013 09:35

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от vilden » 30 апр 2015 21:00

Часовника е за носене. Харесвам стоманена каса и задължително верига.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от Liani » 30 апр 2015 21:12

И аз мисля, че трябва да е Японски. Ако имаш възможност си вземи автоматик, който да има и ръчно навиване, много е удобно за дните в които не искаш да го носиш, а искаш да не спира. Аз се боря последните дни с един Ориент, само го мандахерцам от време на време за да не спира. :) То най добре с навиваща кутия, но пък са скъпички.
Успех с избора!

Потребителски аватар
vilden
Reactions:
Мнения: 46
Регистриран: 14 ное 2013 09:35

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от vilden » 30 апр 2015 21:17

Сейко или Ориент може да е избора. Предимства и недостатъци? Пък като се замисля и Амфибията ми привлича вниманието.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от varban » 30 апр 2015 22:14

Така де, ама масовите мъжки сейковци на 7S26 и 7S36 ръчно навиване нямат. Както старите 7009.
Те са правени хич да не го сваляш. Изкарват по трийсетина часа и трябва пак да ги носиш, че спират :'(

Ориентите май и те - ама не са ми падали, та не мога да твърдя. Само по впечатления от четене, така че провери.

Амфибия нова не ми е падала също, така че мога да кажа само за сейковците.

На джапанците системата за навиване е по-проста от на братята и би трябвало по-трудно да се прецаква.
Най-малкото ще има по-малко боклук в машината от работата на автомата. Би трябвало това да се отнася и за ориента.

Календарът на сейколвците има бърза корекция от коронката, а на востоците май няма. Или поне на съветските 24хх няма.
За мен недостатък на новите сейковци е стъклото на капака :-) Само удебелява с един милиметър часовника, а освен вреда, полза никаква :-)

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от omegaqq » 01 май 2015 20:46

varban написа: ....
За мен недостатък на новите сейковци е стъклото на капака :-) Само удебелява с един милиметър часовника, а освен вреда, полза никаква :-)
Къ бе, има полза - видат му се черкуляците. Резерва на япончетата е към 42 часа.

ivanovod
Reactions:
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2014 22:45

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от ivanovod » 01 май 2015 20:52

Колега, хубаво че благодариш, ама с колко парички си решил да се разделиш? Да тръгнем от там. Лесен въпрос , предполага ясен отговор.

Потребителски аватар
vilden
Reactions:
Мнения: 46
Регистриран: 14 ное 2013 09:35

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от vilden » 02 май 2015 07:18

Като за начало искам нещо втора употреба в ниския клас, понеже не съм много убеден, че ще остана доволен. Последните години нося само кварцови и за това. В кутия съм прибрал един командирски, но нещо не ми доставя удоволствие. Искам да пробвам и нещо механично, като условието е да бъде в стоманена каса и ако е самонавиващ ще бъде добре.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от Pavlin » 02 май 2015 07:53

Започни тогава с обикновено Сейко 5 за 30-40лв.

Потребителски аватар
vilden
Reactions:
Мнения: 46
Регистриран: 14 ное 2013 09:35

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от vilden » 02 май 2015 08:00

Нещо такова. Кое е по-добро: ориент сейко или нещо руско-амфибия. На какъв период се прави профилактика и на каква стойност?

lusti
Reactions:
Мнения: 98
Регистриран: 25 фев 2012 23:29

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от lusti » 02 май 2015 08:41

Здравей колега.Както е написал по горе Павлин Sеiko 5.Имам Seiko5 който си го купих от Германия 1995година.От тогава е свалян много рядко от ръката ми,и в момента съм с него.Някъде 2003-4година мина профилактика че запона да изостава и от тогава не е пипан а си върви точно.Да уточна че работя нато ел.техник в мина и работата ми с къртачи и перфоратори е често а часовника не го свалям със него се къпя и спя.Не че няма и други марки който са се доказали и заслужават внимание но за мен това е часовника за ежедневието който не иска друго внимание освен поглеждането към него за часа :D .

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от varban » 02 май 2015 10:02

vilden написа:Нещо такова. Кое е по-добро: ориент сейко или нещо руско-амфибия. На какъв период се прави профилактика и на каква стойност?
Амфибия за ежедневка - само ако е автомат. А тя е извън бюджета 30...40 лева. Това е цената на сейковец с понадрано стъкло, ама всичко друго ток :-)
Не знам, колко струва профилактиката - сигурно е сравнима с цената на часовника :-) Прави се на няколко години. Може и три да не изкара, може и... абе много. Ама ти недей го търкяля на сухо, и то е часовник, нищо че е за 30 кинта :-)

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от Володя В » 02 май 2015 11:36

От Сейко препоръчват профилактика на 10год. ,на петнайстата профилактика ,можело да се сменят някои части. :) Изборът м/у Сейко и Ориент ,е като изборът м/у Мерцедес и баварка и двете са качествени,но едната е по-престижна. Като се има предвид,че по-съвременните Ориенти са наполовина Сейко, защо да вземате половинка ,щом можете да вземете цялото. Стойността на профилактиката варира м/у 15 и 20лв. в зависимост от местото и часовникарят. В Нова Загора има човек който слага ново стъкло и прави профилактика за 15лв. Това значи,че ,ако сте дали досега вече около стотина лева за профилактика на Сейкото си,внуците отдавна са пораснали и сме на години ,когато ни е все едно какво носим на китката си. :D

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Избор на механичен часовник.

Мнение от varban » 02 май 2015 13:48

vidlen, това за десетте години и петнайстата профилактика е майтап, да знаеш :-)

А виж, цената и мястото заслужават внимание. 15 кинта е добра цена, като се има предвид, че в Казанлък нов джам е десет.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”