Мнения и размисли

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
ozzys
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 04 дек 2012 17:03
Местоположение: ВАРНА

Мнения и размисли

Мнение от ozzys » 12 май 2015 23:24

Някой знае ли нещо за тези два часовника,че ми е интересно?
Изображение

Изображение

Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Мнения и размисли

Мнение от storyteller » 13 май 2015 06:30

Приличат на класически Кировски отпреди Втората световна война. Ако покажеш механизмите, ще мога да бъда по-полезен, по тях би трябвало да има маркировки с дата на производство.
Часовниците са много редки в България, защото преди войната тук не знам да са се продавали съветски часовници, пък и каквато и да е друга техника. В бившия СССР се срещат сравнително често, това е бил единственият масово произвеждан техен часовник преди "Звезда" и "Победа".

Ако часовниците са отдавна в България, с тях може да бъде свързана някаква интересна история - някой комунист политемигрант може да ги е донесъл от СССР, или някой руски войник 44 година, или български моряк. Не са просто купени в български магазин. Ще е любопитно да научим.

ozzys
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 04 дек 2012 17:03
Местоположение: ВАРНА

Re: Мнения и размисли

Мнение от ozzys » 13 май 2015 13:04

Намерих ги в Одеса и Мариупол.Мисля че по малкия е от 32г.Поне така твърдеше старият махновец от когото го взех.Общо взето и там са на изчезване.Лошото е че не се сетих да снимам машинките преди да заминат.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Мнения и размисли

Мнение от rosen_er » 13 май 2015 13:39

Ето тук има доста инфо за подобни часовници.
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=6267" onclick="window.open(this.href);return false;
Съвсем скоро пропуснах един от 1Тип 7камъка ,който не беше преправен в ръчен в нашия Аукцион.Забравих го просто :mrgreen: Към 55 пари се продаде.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”