hmt информация

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

hmt информация

Мнение от atanweb » 16 май 2015 08:21

Привет,
Нерядко в мрежата се срещат снимки и предложения за продажба на часовници hmt
ето какво излиза wikipedia - http://en.wikipedia.org/wiki/HMT_%28company%29" onclick="window.open(this.href);return false;
Накратко индийска фирма основана в средата на миналия век.
официалният им сайт - https://www.hmtwatches.in/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето няколко от по известните модели които изглеждат много добре.
SONA
Изображение
PILOT
Изображение
Изображение
Изображение
последният удивително много прилича на Roamer който в момента се продава тук във форума. Но дали имат нещо общо не знам.
Ако рагледате всички модели ще забележите една доста добре подбрана дизайнерска линия на изчистени и удобни модели каквито всъщност би трябвало да са в полза на човека.
Цените в залива са много приемливи, но бих се радвал ако някой може да сподели повече за работата на механизмите с който разполагат. (manual, automatic, date)
Ако комбинацията между стоманените им корпуси и красивия дизайн се допълни от добър или приемлив механизъм съм склонен да експериментирам с един такъв.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: hmt информация

Мнение от rosen_er » 16 май 2015 09:46

Този, последният показан от теб има едно изпълнение,за което съм срещал ,че е за техните военни когато е с тази стреличка на циферблата .Не знам дали е така наистина ,но изглежда малко по-пипнат . Преди време Миро "измъкна" един подобен под носа ми тук във форума :mrgreen: ,че отдавна бях загледал модела.За това става дума:
Изображение
В другия форум има един колега (Ipolit) който редовно носи часовник от марката.Той със сигурност може да даде полезно инфо.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: hmt информация

Мнение от miroman » 16 май 2015 13:06

rosen_er написа:Този, последният показан от теб има едно изпълнение,за което съм срещал ,че е за техните военни когато е с тази стреличка на циферблата .Не знам дали е така наистина ,но изглежда малко по-пипнат . Преди време Миро "измъкна" един подобен под носа ми тук във форума :mrgreen: ,че отдавна бях загледал модела.За това става дума:
Изображение
В другия форум има един колега (Ipolit) който редовно носи часовник от марката.Той със сигурност може да даде полезно инфо.
Росене, този, който "измъкнах", беше описан като "коронката се измъква", което предположих, че е свързано с разместване в навиващата и сверяваща част. Но се оказа със счупен ремонтуар, и така си и седи. Няма сметка да се поръчва ремонтуар за часовник, който струва 30-40 лв. нов.

Така че не съжалявай.

Поздрви, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: hmt информация

Мнение от rosen_er » 16 май 2015 13:28

Кофти.Не можа ли нещо да напаснеш.И на живо ли изглежда така добре,като на снимките?

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: hmt информация

Мнение от percusst » 18 май 2015 10:27

Здравейте! Дизайна е взет от OMEGA. Ето я моята китайска омега viewtopic.php?f=55&t=2600" onclick="window.open(this.href);return false; , а ето оригинала http://www.omegawatches.com/collection/ ... r/25025200" onclick="window.open(this.href);return false; .
Поздрави на всички!

blight
Напреднал
Reactions:
Мнения: 240
Регистриран: 17 окт 2013 17:48

Re: hmt информация

Мнение от blight » 24 май 2015 20:15

Попаднаха ми няколко такива механизма, и честно казано не съм впечатлен. По начало са от онзи мизерния продавач, от който си искам парите вече за четвърти часовник понеже продава боклуци, но самите механизми не ми харесват. Взех си HMT Janata, корпус от стомана който е безупречен, но задния капак се завива на много обороти и спира механизма ако се затегне хубаво. Ремонтоара е с китайско усещане, мек, тънък и се огъва при вадене и сверяване. Колелетата са месинг, изглеждат досущ като съветски, колелетата на минутерията са с едри, закръглени зъби като швейцарските. Това което намирам за голям плюс (а може би и минус) е, че накладния камък е прикачен към противоударното, което се отстранява лесно, и така се губи или изхвърча по-трудно. Няма бушон, лагерния камък е фиксиран в моста. Механизмите им са дословно копие на Цитизен, като и номерата съвпадат (0231 , 1802). Основен проблем им е ръжда на оста на барабана, поради която при малко пренатягане на болта на барабанното колело (както бяха направили любимите ми индийци) главата на болта се чупи и барабана става неизползваем. Коронките не са добре изработени и обикновено са ексцентрични или наклонени спрямо ремонтоара. Циферблатите са направени върху метална скрап, стабилни и идиотоустойчиви, но при конкретния модел Janata има множество издатини и точки в покритието - малък, но видим дефект. Като цяло качеството е комбинация между съветската липса на прецизност (примерно баланс от един механизъм спира, ако се постави в друг, понеже оста/камъните не са прецизно изработени и го притискат прекомерно когато се завинти болта на моста) и японско излъчване и дизайн. Външния вид, за мен лично, е изключително приятен, небрежен, с ретро усещане.
Последна промяна 1 на blight, променена общо 25 пъти
Майсторът се е провалил повече пъти, отколкото начинаещия е опитал.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: hmt информация

Мнение от Pavlin » 24 май 2015 20:36

Благодарим за обстойната оценка, със сигурност ще помогне на някой в избора му!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: hmt информация

Мнение от varban » 24 май 2015 22:42

Стана ми интересно, как работи такова противоударно, на което камъкът му е фиксиран в моста. Снимки имаш ли?

PS:
Изображение

Видях го, Parashock. Не ми е падало :-)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: hmt информация

Мнение от atanweb » 25 май 2015 07:05

Да интересна информа за hmt от човек който се е сблъсквал с тях. Иначе цената им е измамно ниска. Може би за един котлет с чужд механизъм ще ги бива и резултатът ще е по добър от оригинала.
Изображение

blight
Напреднал
Reactions:
Мнения: 240
Регистриран: 17 окт 2013 17:48

Re: hmt информация

Мнение от blight » 25 май 2015 16:03

varban написа:Стана ми интересно, как работи такова противоударно, на което камъкът му е фиксиран в моста. Снимки имаш ли?

PS:
Изображение

Видях го, Parashock. Не ми е падало :-)
Тамън щях да го постна. Много е удобно за ремонт и профилактика, освен ако механизма не е видимо замърсен само се слага капка на подложния камък и се слага, за разлика от бушона при който трябва да се търси декоративна/функционална страна и да се нагажда част с размерите на глава на топлийка.
Майсторът се е провалил повече пъти, отколкото начинаещия е опитал.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: hmt информация

Мнение от varban » 25 май 2015 16:41

Сферичната (по.точно - сегмент от сфера) част на накладния камък също е функционална, както и плоската. А малките размери са за осигуряване на минимална маса. Поне така си мисля - не ми се е случвало да оразмерявам инкаблок :-) Имам некои съмнения в ефективността на парашока по сравнение с бушоните.

Колкото до работа с тях, въпрос на навик. Зор е отначало. Сега предпочитам да направя десет бушона пред горна опора на някоя Слава 1600 или даже Победа.

blight
Напреднал
Reactions:
Мнения: 240
Регистриран: 17 окт 2013 17:48

Re: hmt информация

Мнение от blight » 26 май 2015 00:20

Сферичната (по.точно - сегмент от сфера) част на накладния камък също е функционална, както и плоската.
Как точно? Доколкото знам ако бушона се затвори със сферичната страна към оста, часовника не работи както трябва...или греша? Възможно ли е "хлопащ" нагоре-надолу баланс да се оправи като се обърне единия или двата накладни камъка?
Майсторът се е провалил повече пъти, отколкото начинаещия е опитал.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: hmt информация

Мнение от varban » 26 май 2015 06:43

Имах предвид, че за работата на противоударното устройство са необходими и двете повърхности. Сферичната взаимодейства с лиричката, така че тя също е функционална:

Изображение

Ако се обърне накладния камък, няма да може да се затвори лиричката. И обратно - ако може да се затвори противоударното с обърнат накладен камък, значи противоударното е сбирщайн. Аз имам една такава Ракета 2609. Не работеше упорито и тръгна, когато обърнах камъка със сферата към оста. Държа я за адет, въпреки че отдавна мога да сменя цялото противоударно :)

blight
Напреднал
Reactions:
Мнения: 240
Регистриран: 17 окт 2013 17:48

Re: hmt информация

Мнение от blight » 26 май 2015 15:05

varban написа:Имах предвид, че за работата на противоударното устройство са необходими и двете повърхности. Сферичната взаимодейства с лиричката, така че тя също е функционална:

Изображение

Ако се обърне накладния камък, няма да може да се затвори лиричката. И обратно - ако може да се затвори противоударното с обърнат накладен камък, значи противоударното е сбирщайн. Аз имам една такава Ракета 2609. Не работеше упорито и тръгна, когато обърнах камъка със сферата към оста. Държа я за адет, въпреки че отдавна мога да сменя цялото противоударно :)
Мерси за изчерпателната информация!
Майсторът се е провалил повече пъти, отколкото начинаещия е опитал.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”