Каса за съветси часовник?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Каса за съветси часовник?

Мнение от ТЕН » 04 юни 2015 12:43

Касата е стоманена или друг подобен материал и не знам от какъв часовник е размер 33 външно и27.8 вътре 10лв
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: каса за съветси часовник

Мнение от Pavlin » 04 юни 2015 12:52

Теньо, хромирана е касата.

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: каса за съветси часовник

Мнение от ТЕН » 04 юни 2015 13:26

Не е хромирана не съм толкова бос, ясно си личи равномерния хоризонтален шлиф по лицевата и задната страна бял с цвят на стомана но е някак си по леко и не е ръна работа прекалено е равномерно за да е и трябва да се сваля втулката на отвора за ремонтоара
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: каса за съветси часовник

Мнение от Pavlin » 04 юни 2015 13:47

Ами добре :)
Капака е Петродворцов.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: каса за съветси часовник

Мнение от rosen_er » 04 юни 2015 15:04

Този капак -да.Обаче ми се струва ,че може и да не е негов.Мисля ,че касата може би е от "Спортивен", ето от този тип например:
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Жалко ,че не мога да намеря странична снимка n_sad
Силно износената гривна на капака някак не се връзва с общото състояние на касата и ме навежда на тази мисъл.Може обаче и да греша.
ТЕН написа:Не е хромирана не съм толкова бос, ясно си личи равномерния хоризонтален шлиф по лицевата и задната страна бял с цвят на стомана но е някак си по леко и не е ръна работа прекалено е равномерно за да е и трябва да се сваля втулката на отвора за ремонтоара
Малко неясно си описал,но мисля че разбрах какво имаш предвид.Има каси на Победа ,които в никакъв случай не са стоманени,но има същият финиш отстрани на касата.Ето пример за това:
Изображение Изображение
Ако това се опитваш да опишеш....
Моето мнение също е ,че касата е хромирана.
Както и да е ,ще ми любопитно да разберем от какъв часовник е касата :)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: каса за съветси часовник

Мнение от Pavlin » 04 юни 2015 15:16

По лесно е да разпознаеш модела на стоманена, понеже са по малко. Тази не говори категорично от какъв часовник е, но вече си казах мнението.

Теньо, ако искаш пусни си нова чиста обява, тази ще я преместя в дискусии. Но преди това трябва да си сигурен какво продаваш.

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Каса за съветси часовник?

Мнение от Володя В » 04 юни 2015 19:42

100% Спортивен

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Каса за съветси часовник?

Мнение от ТЕН » 04 юни 2015 20:04

Много добре стана, че я премести тъкмо се чудех как да я прехвърля Значи след внимателен оглед наистина е хромирана а после е шлайфана странично. Материала отдолу е бял и лъскав като стомана, магнит не го лови, дори и капака. Не кородира и не се окислява, лека е. Затова и в обявата не съм категоричен каква е щото и аз не знам, но в никакъв случай не е обикновена бронзова каса. Пробвах няколкото механизма които имах но никой не ми хареса и затова я преложих на този който разбира и може да и намери мястото. От другите каси бих подарил дори на някой който който има нужда, но тази е Спешъл неръждавейка и затова я предлагам за продажба
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Каса за съветси часовник?

Мнение от rosen_er » 04 юни 2015 20:20

Чак такъв "спешъл" не е :)Среща се при доста съветски каси. На този материал, Нейзильбер му викат братушките:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0 ... 0%B5%D1%80" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето на този Восток с каса от този материал например, съм свалил хрома на 100% (много улюпена беше касата) и нарочно не съм полирал до блясък за да е хармонична на стария циферблат:
Изображение Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Каса за съветси часовник?

Мнение от ТЕН » 05 юни 2015 13:14

Разгледах де що имаше обяви за Спортивние и баш такава каса не открих,в смисъл чисто бяла, но това не е чак толкова важно. Навярно с този шлиф са искали да придадат някакъв по спортен вид или да направят нещо като :бръшната: каса. Знае ли се-Руска му работа. Като този Корнавин който имам каса позлатена 22крт и отгоре хромирана, да се чуди човек защо.....
Изображение

Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Каса за съветси часовник?

Мнение от Володя В » 05 юни 2015 20:31

Не е хромирана, а най-вече полирана. :) Мисля,че все още се виждат остатъци от позлатата.

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Каса за съветси часовник?

Мнение от ТЕН » 05 юни 2015 21:03

Не, това е отлюспен хром, а отдолу е позлатата. А на касата от Спортивния положително е търсен някакъв ефект, иначе от какъв зор хромирана каса ще я шлайфаш, странично хоризонтално , между лъговете вертикално и отдолу както го е врътнало стругчето. Лъговете са със хубави ръбове, не е носена много. Ако беше някакво петъчно изделие нямаше да види бял свят, още повече Победата от горните снимки го доказва, че не е нещо изолирано.... В нашия край на това му казваме номера на китайката....
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Каса за съветси часовник?

Мнение от Володя В » 05 юни 2015 22:04

Да,по принцип има вариант върху позлатата да е хромирано от някой дилетант,т.е. позлатата е била в окаяно състояние и някой се е опитал да я хромира направо отгоре. Лично, в бяла каса Корнавин квадратен не съм виждал и все пак е хубаво да се погледне под поне х20 дали позлатата е отгоре ,или хрома.

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Каса за съветси часовник?

Мнение от ТЕН » 05 юни 2015 22:27

Гаранция е под хрома, освен това няма износване на лъговете или други дерюги, имам още 3-4-ри позлатени Корнавин и Слава и знам за какво говоря, дори аз я поолющих малко за да се убедя...Абе Руска работа....
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Каса за съветси часовник?

Мнение от Володя В » 06 юни 2015 00:35

Няма такива луди които да хромират позлата,дори и руснаци :) Това си е технологичен абсурд,така ,че или става въпрос за това което посочих по-горе,или понеже касата е от латун,като всички каси на Слава,поне по съветско време,е поизтрита на места от хрома и латуна е лъснал. Абсолютно съм сигурен,че има следи от полиране. Просто хром не се полира,или трябва да усетиш границата която ще ти позволи.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”