Poljot звънец - fenix.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6224
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Poljot звънец - fenix.

Мнение от atanweb » 07 авг 2012 21:32

Искам да ви покажа какво успях да направя с един звънец.
има още какво да се направи по него но резултатът много ме радва.

Часовника получих от колега който го е носил дълги години още по време на казармата и след това.

Състоянието му беше ужасно - видно е от снимките.
Механизма не се помръдваше дори.

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

Извинявам се ,че на снимките ринга не е наместен. Това ми е убягнало, но след това бепе коригинано.

Търках до припадък, част от оригиналните ръбове на корпуса бяха загладени. Това не влоши визията му а напротив придаде повече ретро излъчване.
Оставих един кант от хрома, като успях да го защитя с парче меден проводник който сложих в канала. Смених стъклото.
След това съживих механизма сега съм го навил и го засичам за отклонение. Звънеца работи.

Сега се чудя как да запечатам месинга. Блести подчти 1:1 като позлатата. Искам да намеря начин да запечатя повърхността за да на потъмнява с времето. Ако това проработи, имам доста съсипани хромирани корпуси който биха имали втори живот.
Утре ще го покажа на моя колега. Ако го хареса склонен съм да му го върна за да го зарадвам.
Поздрави!
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от Pavlin » 07 авг 2012 22:00

Браво!
Аз това мислех да го направя на Командирски. Дори и да потъмнее след време, ще му отива , защото е груб военен часовник.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от nevenbekriev » 08 авг 2012 06:15

Полираният месинг може да се лакира например с разреден реагтивен лак за паркет, но това върши работа само ако ще стои като експонат. Може да се никелира, мисля че може в завод Метал във Варна.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6224
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от atanweb » 08 авг 2012 06:48

3017 написа:Браво!
Аз това мислех да го направя на Командирски. Дори и да потъмнее след време, ще му отива , защото е груб военен часовник.
Аз вече имам един командирски който успешно направих по същата процедура, вече 1 година подчти не е потъмнял, а след две протърквания за 10секунди в хавлиен или вълнен парцал свети като злато.
Корпусът му беше с жълто покритие наподобяващо позлата. не съм сигурен ка ксе казва.
https://plus.google.com/photos/10835226 ... banner=pwa" onclick="window.open(this.href);return false;

nevenbekriev написа:Полираният месинг може да се лакира например с разреден реагтивен лак за паркет, но това върши работа само ако ще стои като експонат. Може да се никелира, мисля че може в завод Метал във Варна.
Благодаря за информацията, най-вероятно ще пробвам този метод. Дано ми се получи добре. Ще се похваля за крайния резултат.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от Pavlin » 08 авг 2012 08:10

В тази връзка, най добрият вариант е да се ползват позлатени корпуси. Върху хромирания полагаш труд който не ти се отплаща. Ако се намери начин да се сваля златото, без да се нарушава корпуса ще бъде най добре, тъкмо ще се избиват последващите разходи.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от sheretudis » 08 авг 2012 10:41

Отличен резултат По нататък може да го подържиш във гасена вар 2 дена и след това един съфорумец позлатява дебело :lol: Поне така пише в тефтера ми Проблемът ще възникне след позлатяването Тогава ако го сложиш, започва треперенето да не го одраскаш, неволно разбира се защото инвестицията ще е голяма Това за позлатяването го говоря сериозно- не се бъзикам

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1036
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от miroman » 08 авг 2012 22:20

atanweb написа: Сега се чудя как да запечатам месинга. Блести подчти 1:1 като позлатата. Искам да намеря начин да запечатя повърхността за да на потъмнява с времето. Ако това проработи, имам доста съсипани хромирани корпуси който биха имали втори живот.
Утре ще го покажа на моя колега. Ако го хареса склонен съм да му го върна за да го зарадвам.
Поздрави!
Здравейте,

стана ми интересно и се поразрових в нета, та попаднах на това: http://www.everbritecoatings.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Попрочетох малко - предлагат не само препарати за почистване, но и за последващо запечатване на неръждаема стомана, мед, месинг и други. За стоманата правят много интересна игра на думи - че неръждавейката е Stain-less, а не Stain-free :), т.е. че няма такова нещо като абсолютно неръждаема стомана, просто е много по-устойчива, но все пак ръждясва. За това също съм се чудил и преди - как така нещо е уж от неръждаема стомана, пък ръждясва. Е, сега го разбрах.
Видях, че имат представителство и в Англия, така че ако някой все пак се реши да пробва, да чака по-малко и да избегне мита и ДДС.

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6224
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от atanweb » 09 авг 2012 14:09

miroman, аз и в българкси сайтове, четох за подобни препарати. Не знам дали са от това ниво като посочените от теб, но ги ползват в хотелиерството в литрови (>,=1лтр.) опаковки концентрат. За мен лично не си струва да закупя такова количество за обработка на.. да речем няколко корпуса. Ще пробвам с разреден лак. и определено няма да нося часовника, а ще е просто част от колекцията ми. Иначе информацията е интересна и може да бъде приложена и в други насоки.
Поздрави!
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от DHM » 09 ное 2012 11:42

Просто една идея :wink: :) Може да се пробва с полираща паста за коли. Тя създава защитен горен слой в/у боята и стои леко мазна :) Освен това ще подобри и финиша на касата. Лики Моли и Сонакс имат малки спрейове с нанополитура, ефекта от които е много дълготраен.
.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6224
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от atanweb » 09 ное 2012 12:54

Чудесна идея, аз до преди няколко дни се занимавах с полиране на метал / стомана и алуминий/ и имам накрайник за бормашина,кечета и пасти. Ще експериментирам с Wurth паста която имам в момента.
Ще снимам резулатата и после ще споделя за дълготрайноста на ефекта от полирането.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6224
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от atanweb » 25 ное 2012 14:14

Полирах го с бормашината и го запечатих с паста. След няколко месеца ще го снимам пак за сравнение.
Изображение
Изображение
Изображение

pecov3
Reactions:
Мнения: 62
Регистриран: 03 ное 2012 19:37

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от pecov3 » 09 дек 2012 11:50

Заразен от колегата atanweb който е дал нов живот на часовника реших и аз да опитам със един който ми е от ученическите години.Резултата много ме зарадва и реших да Ви се похваля.Не искам да спамя на колегата във темата, а да се похваля за нещо което сам направих.Ето го и него.
Преди:

Изображение

Изображение

Изображение
И сега:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от cerasimi » 09 дек 2012 11:53

Много добре се е получило. Само сподели след време дали запечатването с пастата запазва месинга.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от Pavlin » 09 дек 2012 12:36

pecov3 написа:...а да се похваля за нещо което сам направих...
Много добре! Със шкурка ли махна покритието?

pecov3
Reactions:
Мнения: 62
Регистриран: 03 ное 2012 19:37

Re: Poljot звънец - fenix.

Мнение от pecov3 » 09 дек 2012 12:56

Първо със шкурка №180, после №320,после има едни тънки абразивни гъбички водят се финни и накрая шлаиф паста на 3М и със машинка за пастиране.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”