Дали някой, може да ми даде малко информация, за този часовн

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
Михаил
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 06 ное 2015 21:22

Дали някой, може да ми даде малко информация, за този часовн

Мнение от Михаил » 12 ное 2015 18:32

Извинявам се ако задавам вапроса в не, правилния раздел. Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от Seikosha » 12 ное 2015 19:38

Михали, това по принцип трябва да е нещо хубаво,защото Луи Брандт и брат му всъщност е Omega SA слагали са и този надпис на някой сахати за джобито. Датирам го около 1900г. ,но когато искаш да ти се идентифицира някой часовник, задължително показвай и механизма и то по възможност с отчетлива снимка и на фокус. Също когато се касае за джобен часовник и снимки на капаците от вътрешната страна където обикновено има надписи и печати,както и означения по самият механизъм. Така ще е евентуално по-лесно и по-точно :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Михаил
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 06 ное 2015 21:22

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от Михаил » 12 ное 2015 20:47

Часовника, все ощте не е мой. И не ми дадоха да правя снимки, само тази, но на капаците пише нешто, не знам какво. Мога да покажа етна образна снимка на механизма които видях, и е съштия като този, но не жълт. Изображение
Ако това помогне за ощте информация би било мн хубаво. Благодаря за бързия отговор.

Михаил
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 06 ное 2015 21:22

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от Михаил » 12 ное 2015 22:03

Моля ви се хора, даваите мнение. Мн бих се радвал да съм, попаднал и аз на нешто ценно. :-)
Последна промяна 1 на Михаил, променена общо 12 пъти

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от Pavlin » 12 ное 2015 22:09

Колко пари му искат?

Михаил
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 06 ное 2015 21:22

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от Михаил » 12 ное 2015 22:12

Pavlin написа:Колко пари му искат?
200лв, но мисля, че мога да сваля ощте малко.

Михаил
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 06 ное 2015 21:22

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от Михаил » 12 ное 2015 22:14

Михаил написа:
Pavlin написа:Колко пари му искат?
200лв, но мисля, че мога да сваля ощте малко.
Какво, мислите заслужава ли си.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от varban » 12 ное 2015 22:33

Сваляй заради циферблата, и не малко, а много! Таман наполовина. Сложи си лимит сто кинта, и само щото ти е легнал на сърцето. Ако имаш съмнения, бягай далече :)

Ако не ти е минал мерака, търси дертове :)

Погледни корпуса и капаците. Ако не се затварят плътно, ще береш ядове.

Може да се съгласиш, че такъв часовник струва и четиристотин кинта, ама като калкулираш реставрация на цифер и на целия часовник, повече от 70 не ти се дават.
Виж как върви, и ако дава повече от минута на ден разлика, да знаеш, че има дерт. Механизмът едва ли е като тоя, дето го показваш, щото този е поне с трийсетина години по-млад от стрелките.

За да тръгне като свят, ще иска преглед на целия механизъм, нова пружина, разправии с оста на баланса (щото сигурно е на гъба в краищата), евентуална смяна на камъни, полиране на цапфи... абе не. за аджамия такава машина. Аз още не съм се престршил да пипна една Омега от 1913 точно по тези причини.
Последна промяна 1 на varban, променена общо 12 пъти

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от Pavlin » 12 ное 2015 22:35

В това състояние аз не бих дал толкова. Но ако часовника ти харесва, цената няма значение.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от varban » 12 ное 2015 22:41

Що не напишеш направо, че ако даде за тоз дермен 200 камъка, се полага бан за икономически саботаж :-$ B-) :O O:-) :-D

Почто без майтап го написах горното: ако този струва двестя, за колко ще купуваме свестните?

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от varban » 12 ное 2015 22:55

Михаиле, ще си позволя един съвет :)
Невисимо от имотното ти състояние двеста кинта са много пари за часовник, който ще иска ремонт и реставрация за още толкова или повече. Вложените в реставрация на цифера пари не се избиват: ако речеш да го продадеш, най-много да е пак за двеста, и то при свястна машина и добър корпус.
Часовник за двестя кинта се гледа от цифера. Има ли дертове - следващия моля!
Освен ако не е историческа или колекционерска ценност.
Ама ти още не можеш да прецениш, както и аз. От събеседниците в час са Павлин и Сейкоша-сан. Те се ,разправят по-сериозно с тазик материя. Аз само знам, че напукан емайлов цифер двеста кинта не струва :)

Още знам, че не е нормално продавач да не дава снимки на машината. Има нещо гнило - или видим дерт в машината, или лошо общо състояние (ръжда например ишли груби следи от ремонти), или несъответствие на машина с часовник. Дето му викаме кюфте.

Михаил
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 06 ное 2015 21:22

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от Михаил » 12 ное 2015 23:14

Благодаря ви много. Аз машината я видях, че е такава понеже го гледах в един, антикварят, но не ми дадоха да направя снимки. А и не си мислете, че имам мнoго "камани" просто, като един новобранец се надявах да съм попаднал на нещо цено. Благодаря ви много,че ми спестихте някои друг камак. :-):-):-)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от Seikosha » 12 ное 2015 23:19

Михали, недей така препира бе чоджум :) Тука общо взето е форум за любители на стари руски часовници, а другите теми са за пълнеж и ако някой случайно има информация за някой от стотиците хиляди други марки и механизми,ще сподели мнение. Няма как да стане като в кафе машина да пуснеш стотинките и кафето да ти тупне веднага :D Също не можеш да очакваш и някой да ти каже дали нещото си заслужава парите и дали да го купиш,всичко е много субективно,за един едно нещо е ценно,а за друг - не. По принцип когато се дават пари и то когато не са малко,човек трябва да знае какво купува и защо го купува,дали за себе си защото му харесва,или за инвестиция.
Ако механизмът който си показал е същият и в часовника,то нещата започват малко да се вързват,но при швейцарците,особено при старите,обикновено като събереш две и две получаваш три :D Иначе този механизъм е обикновен масов Хелветия хънтър нищо кой знае какво и е някъде от 20 -те години. Иначе е доста стара Трамеланска марка на Дженерале Уотч, която някъде към 1925г. май става собственост на Омега. Тъй ,че най-вероятно се касае за Хелветия,произведена под шапката вече на Омега, донякъде и надписа на цифера говори за това (не се разчита добре по La Generale какво пише) Това е което мога аз да преценя като вероятност. За някой който колекционира тези марки, може би представлява интерес,тука има специфика и ти си решавай как да постъпиш. А продавачът е длъжен или да ти каже какво продава, или поне да ти даде възможност (снимки) за да разбереш какво купуваш,другото е наглост,а 200 кинта са си 200 кинта :) Каквото и да решиш - успех!!! и в двата случая печелиш и губиш :b

П.П. сега гледам ,че има доста писано преди мене,ам да додам и аз :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Михаил
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 06 ное 2015 21:22

Re: Дали някой, може да ми даде малко информация, за този ча

Мнение от Михаил » 12 ное 2015 23:53

След толкова много мнения вече си мисля, че това не е моя часовник. Много се зарадвах на бързите ви отговори, като за един новобранец, всеки един савет е от значение. Иначе искам да си направя една хубава колекция, от хубави и истински часовници. Благодаря ви много.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”