Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 07 юли 2020 21:01

Сашо, няма банков път, поне не в оригиналният смисъл на думата. Купуваш от ибей и платформата директно те препраща към плащане през Пей Пал ,ако си избрал в ибей тази опция за плащане, там пък има опция, или да платиш със средства които имаш в Пей Пал, или да платиш с карта регистрирана при тях. Избираш си. Защитата е същата, без значение как си платил. Отделно съм чел подробно механизмите в ибея за връщането на парите и навсякъде е подчертано за тази гаранция, която може да е в конкретна връзка с ПейПал, а това е без значение, важното е ,че парите ти са защитени от мошенници на макс. освен другите лостове за натиск в/у неизрядни търговци, така ,че гледайте и рейтинга на търговеца и мненията за него, това е първата работа.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 07 юли 2020 21:37

Да рейтинга е важен, може би най важният фактор. Също и от кога е регистриран продавача. Попадал съм на продавач който е купил 50 отделни покупки на домакински гъби за миене на чинии и вероятно от друг негов профил по 20 цента парчето, след което ги е продал вероятно на същият профил. Така автоматично може да повдигне със 100 пункта първият и 100 пункта вторият профил и то за нула време. Това което ще плати за цялата схема ще е нищожно тъй като е заложена много ниска цена на артикула. Та исках да вметна, че и първата регистрация на продавача е важна... най-добре ... над една-две години.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 08 юли 2020 00:11

Пай пал е собственост на ебай или обратно , то е все тая от доста години.
Риск 1.... Превеждаш пари и продавача може никога нищо да не ти изпрати.
Изпраща с Еконт иначе няма как да види денги в България е наобратно.
Риск 2... и за продавача и за купувача
.
Тук няма да коментирам че такива предложения съм имал от немски търговци които като теб трябва да защитават орднунга
Твоят приятел в Украина

Е приятел и на Върбан , казва се Сергей , ник Белия Лъв , пише из всички европейски форуми , продава доста в ебай , но не може да промени правилата в Украйна не може да имаш акаунт пай пал от който да теглиш кеш , ограничението беше преди 2 3 години и е на Пай пал а не на украйна , във всяка държава си има различни правила.
Сега може да са ги отпуснали , нали се писаха и те европейци.
Обръщането на валутата можеш да направиш дори в Пей Пал акаунта. Зависи от това кои регионални настройки си въвел при регистриране.
Да така е с 4 5 процента комисионна , ако банката ти предлага по добър курс по добре там да стане
Изпращам 300 евро, получават се 300евро . При обръщане в българската сметка се ползва нормалният курс на БНБ за евро-лев. След това в сметката си ще имаш например 298,69лв. или там колкото е по курса.
При тоя курс лев за евро съм съгласен че няма скрити такси и комисионни lol2

Мишо в Ебай плащаш по всички начини които приема продавача , като сам си избираш .
По известните са в брой при директно получаване , кредитна карта (виза електрон е дебитна ) , банков превод , Пай пал.

Например при последните ми 10 покупки само един приемаше Пай пал , всеки си преценява дали нещото си заслужава да се откажеш от застраховката на пай пал която плаща продавача както отбеляза Сашо Вестфалски.
В други платформи я плаща купувача а продавача получава 100% от цената Wallapop например.
Станало утре а аз още пиша .
Хайде весела седмица и успешни покупки и продажби
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 08 юли 2020 01:34

Тошко, не знам какво искаш да ми обясниш и какво е което аз съм казал друго. В ибей купувам и продавам от 2008г. ако от тогава не съм наясно, то тогава не в залива, ми направо в морето да скачам. За начините на плащане, ГОВОРЯ, конкретно за иБей защото за него става дума до сега и Пей Пал, а един продавач няма никакъв интерес да те ограничава как да му платиш, а и на него му е и все тая. При всички продавачи има опции за Пей Пал, Мастър кард, Виза, Маестро, Американ ексорес , това е колкото да си ибира купувача който с каквато карта му се плаща ,да плати, или каквато има. Аз дадох пример с Виза, защото такава съм регистрирал, с нея плащам всичко и навсякъде в БГ и по света, така ми е удобно.
А плащането става през Пей Пал, а не директно с картата, всеки си намира начина както му е угодно.Сега за други платформи не говоря и не става въпрос там кой приема Пей Пал и кой не, политиките са разни. В иБей, независимо с какво ще платиш, защитата остава еднаква.

М/У другото поне от 5г. ПейПал и иБей поне юридически се разделиха, имаше съобщение. Може би развод по сметка , може и да е частично, може капо ди тутти капи пак да е един, важното е, че мелницата продъжава да си мели все същото фино брашънце. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 08 юли 2020 13:19

Seikosha написа:
08 юли 2020 01:34
Тошко, не знам какво искаш да ми обясниш и какво е което аз съм казал друго. В ибей купувам и продавам от 2008г. ако от тогава не съм наясно, то тогава не в залива, ми направо в морето да скачам. За начините на плащане, ГОВОРЯ, конкретно за иБей защото за него става дума до сега и Пей Пал, а един продавач няма никакъв интерес да те ограничава как да му платиш, а и на него му е и все тая. При всички продавачи има опции за Пей Пал, Мастър кард, Виза, Маестро, Американ ексорес , това е колкото да си ибира купувача който с каквато карта му се плаща ,да плати, или каквато има. Аз дадох пример с Виза, защото такава съм регистрирал, с нея плащам всичко и навсякъде в БГ и по света, така ми е удобно.
А плащането става през Пей Пал, а не директно с картата, всеки си намира начина както му е угодно.Сега за други платформи не говоря и не става въпрос там кой приема Пей Пал и кой не, политиките са разни. В иБей, независимо с какво ще платиш, защитата остава еднаква.

М/У другото поне от 5г. ПейПал и иБей поне юридически се разделиха, имаше съобщение. Може би развод по сметка , може и да е частично, може капо ди тутти капи пак да е един, важното е, че мелницата продъжава да си мели все същото фино брашънце. :)
Отговарям с уговорката че по никакъв начин не искам да те засегна Мишо , само да ти обясня някои неща които явно не си разбрал.А в морето не скачай че било кафяво разправят по новините.
Аз купувам от 2006 в Ебай , значи имам 2 години повече стаж ако това има значение , може и да има като се замисля , случвало ми се е да купувам неща за приятели които не могат да се оправят с бея.

За начало ще оцветя в червено всичко което не е вярно в твоя пост , съжалявам но е така и е много лесно да се провери.

Първо ще обясня малко по подробно как се плаща в ебай може да е полезно за някой.
Още като отвориш една обява се виждат опциите за плащане , те са една или повече , няма задължителни , продавача по свое усмотрение избира кой от начините му е изгоден и кой не и си избира от всичките .
Единственото условие е да предложи поне един , иначе се обезсмисля обявата , все пак е платформа за продажби.
Аз съм виждал много обяви със всички методи и обратно хиляди само с един от тях .Това директно опровергава твоето твърдение , че продавача нямал интерес да не избере всичко и т.н.

Почвам изброяването и всичко ще стане ясно.
За по лесно от по елементарните към най сложното.

1 Плащане в брой при лично предаване .
Има хора които не искат да чуват за Пай пал , не има се занимава да изпращат (особено в чужбина) , страх ги е да си дадат банковата сметка и ...
Недостатък е че се ограничават до клиенти в същия град или наблизо , предимство пари в джоба ако стане сделката , няма рекламации връщания и нерви , клиента вижда пипа часовника ако му хареса плаща и точка.

2 Плащане с банков превод (поне половината германци приемат само това + изпращане само до Германия) защо го правят не знам , дали от национализъм или не им се разправя с италианци и еспанци.
Плащането става за максимум един работен ден в европа , не ти трябва Пай пал с неговите застраховки и защити.
Теоретично може да се оплачеш в твоята банка че са те измамили и тя да протестира пред банката на продавача , ама на практика пиши го бегал ако стане нещо . В случая ти остава само защитата на ебай която е морална .
Предимство не плащаш застраховката с ДДС на Пай пал , при големи търговци явно е значителна сума.

3 .Плащане с кредитна или дебитна карта , включително виртуална
Обикновенно това е опция на интернет магазини за много дребни неща . Предимство за продавача всичко се автоматизира ,няма такси за пай пал . Недостатък - трябва допълнителен софтуер и сертификати за да приемаш плащанията . Предимство не плащаш такси на пай пал


Дотук плащаш без комисионни и без застраховка от Пай пал за връщане на парите.

И достигаме до последния най разнообразен откъм опции начин , който според теб е единствен.
Може би най често използван като единствена опция или съчетан с някоя от горните.Но далеч от 100% като начин на плащане.

4 Пай пал има няколко вида според това какво си асоциирал към акаунта си

Ще ги изредя маркирани с букви от азбуката.

А. Плащане със салдо , няма банки карти нищо .Продаваш имаш салдо , после със същото салдо пазаруваш.
Като стане 0 все едно нямаш пай пал , трябва влязат от някъде пари , дали от приятел или продажба все тая .

Б. Плащане със опит за директен дебит от банкова сметка която ти си дал на Пай пал .
Тук има две възможности
а. имаш достатъчно пари в сметката и плащането се извършва
б.нямаш пари в сметката или не са достатъчно и като получи отрицателен отговор Пай пал не плаща.


В.Плащане с електронна карта - поне 3 вида
а. дебитна каквато е Виза Електрон , плащаш ако има достатъчно салдо в банковата ти сметка , не всички сайтове позволяват пазаруване със дебитна карта.

б. кредитна - плащаш ако сумата не надвишава кредита който банката или ти си сложил като лимит , в случая не е нужно да имаш пари в сметката към която е картата. Тук съществува риск ако те хакнат , да си вземат после още парички , много е малък , но съществува , особено ако плащаш онлайн и ползваш Вин.
Предимство , плащаш с пари които нямаш в момента и ще ги мислиш на края на месеца.

в. виртуална карта , предлагат ги повечето банки , служи за плащане ако не искаш да използваш кредитната си карта или си в магазин или държава в която има ограничения за даден вид карти.
Как работи , като си харесаш нещо , вкарваш в нея толкова колкото струва и веднага плащаш , тя остава с 0 салдо , няма какво да ти откраднат от нея.

Леко лирическо отклонение , в Ниската земя не можеш да пазаруваш с Виза в местните супермаркети ако не е издадена от холандска банка , в чуждестранни като Лидъл става , но само там.Нямаш ли кеш няма бира няма салам .
Това по повод на твоето убеждение че с твоята виза си щял да пазаруваш в цял сват , да ама не ,само там където я приемат.


като обобщение Пай пал е един застрахователен посредник който взема такси за да гарантира връщането на парите на купувача при измама от недобросъвестен продавач.


ПП
Току що ми се обадиха от Германия и ми показаха Тисото което в неделя платих с банков превод и продавача не изпраща извън германия , понякога нещата пристигат и без застраховки .

Поздрави и :b :b

ПП
Ако съм пропуснал нещо ще се радвам да го допълните .
Ако с нещо не сте съгласни , е най добре да го цитирате и ще ви го обясня със снимки и други примери
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 08 юли 2020 16:35

С последния пост съм напълно съгласен. Може да се добави и като начи на плащане нещо което виждам напоследък
Плащане на вноски. Още не съм го пробвал, но вероятно е нещо като SEPA.
Да иии по нагоре много точно съм пресметнал обмена на Евро-Лев.
Така преди две години на каса в Пазарджишки супермаркет подавам 50 евро вместо 50 лева.
За щастие касиерката ме свали от облаците и ме предупреди да внимавам, че току виж ми ги приберат.
Честно .. отвикнал съм вече. За последните 4 години съм виждал само няколко пъти български левове.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 08 юли 2020 17:05

Може би темата по такси и плащания се изчерва затова продължаваме напред, като ще извяда постовете извън темата в нова такава.

Ето какво пристигна днес.

Изображение

Изображение

Защо го взех.
Поради едно леко разочарование от колекционерските легендарни първи в света кварцови хронографи Сейко серия 7АХХ
Ами мина ми един такъв през ръцете и когато го разхвърлях на масата видях доста недостатъци които не ми харесаха.
Механиката като цяло не е толкова зле, но електрониката е много слаба според мен. Гъвкава електроника нанесена върху дебел "найлон" Много слабо свено откъм корозия. Дори и съвсем малко влага или изтичане на батерията ще повредят безвъзвратно толкова слабозащитени писти и елементи. Дори и без влага този найлон не е вечен, все някога ще се разпадне на парчета и ще бъде неспасяемо. Който има интерес може да гледа клип за ремонт на тази серия. https://www.youtube.com/watch?v=zl8QuxBgttA
Надявам се първоначалното ми мнение да бъде променено в бъдеще.
Виждам, че моделът е наистина популярен и много търсен. Цените не са никак ниски и непрекъснато вървят нагоре.
Все пак моделът е с 15 камъка и това ме подведе да го потърся.
Гoренаписаното беше предистория за покупката на гражданина който е с механизъм 3510 или на някой места го изписват като 3S10 с 12 камъка. За момента нямам повече информация. Ще споделя какво ново съм научил.

Следващото което чакам до края на седмицата е един винтидж дайвър с AS1130 който ми е от любимите защото е голям калибър, пък и както го обичам с малка секундна стрелка. А какво ще излезе под плексигласа е изненада и за мен.

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 09 юли 2020 14:35

След голямото и емоционално обсъждане на финансовите и логистични аспекти в международната търговия с часовници, да се върнем към доброто старо BG и добрия стар Еконт ! :)
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 09 юли 2020 16:39

Ехааа този е направо супер. Като, че си успял да се добереш до някоя бройка от колекцията на БравоСикс.
Поздраления!
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 09 юли 2020 17:19

atanweb написа:
09 юли 2020 16:39
Ехааа този е направо супер. Като, че си успял да се добереш до някоя бройка от колекцията на БравоСикс.
Поздраления!
Купих я от един човек от Стара Загора и то не от много активните по аукционите, поне не го свързвах със стари руски часовници. Не го познавам БравоСикс, но името му съм го чувал по форумите.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 16 юли 2020 12:18

Бавно и трудно , но все пак идва по нещо.
Купих си комар

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


взех му и една женска да не скучае.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
И понеже все нещо трябва да развали нещата , гражданина за 1 евро ми го изпратиха без парченцето отчупено от лъга , и неработещ , а на снимките в обявата работеше.
Изображение
Опитвам се да бъда безразличен , и щастлив въпреки дреболиите които ми развалят деня.
Човек не трябва много да вярва на легенди , дотук две легенди за Германия са разбити тотално , хубавите магистрали и немската точност .Магистралите на еспана са 10 пъти по добри , а с немците само дребни проблеми .
Последния пакет пуснат в понеделник , според кода още не е оставен в офиса , тоя който днес дойде все още си стои в офиса на изпащача според страницата на ДХЛ.
Лятото германеца се превръща в мароканец , не го закачай за нищо .
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 18 юли 2020 12:39

Вчера пристигна едно seiko 5j22 с по модерна фнкция.
Изображение
Т.е. заспива и пести енергия, а като го вземеш и набързо завърта стрелките до точноят час.
ето така https://www.youtube.com/watch?v=ll0JKRzA9Fg

Работи, но кондензатора 10 euro не е лошо да се смени, че не му стига заряда да прескочи едно денонощие.
Все още го тествам, но и продавача беше го обявил като дефектен заради това. В инструкцията пише, че трябва да го нося поне една седмица за да се зареди напълно. Което с функцията за пестене на енергия би трябвало да му даде до 4 години запас в спящо положение.
+ Хареса ми също, че е с 13 камъка. Това е рядкост днес за кварцов.
+ Много добър финиш като за часовник който не е еднократен. Стой гладко на ръката без да се усеща закачане никъде.
+ коронка на винт.
+ кинетик.
+ 16 евро покупна цена. На фона около и над 100 за този модел.
- интегрирана верига която прави целия часовник тежък и трябва време да се свикне.
- изпотява - лошо проветрение на веригата.

manual https://storage.seikowatches.com/produc ... O_5J22.pdf

преди няколко години съм показвал тук друг кинетик на Сейко който имам и до днес, той пък е с приятната функция на индикатор на резерва. Въпреки, че не го нося по често от веднъж годишно, все още кондензатора му държи добре. Последният път около 3 дни.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 18 юли 2020 14:41

Ако не вземеш мерки да ги зареждаш поне веднъж в месеца ще се научиш как се сменя литиевия акумулатор , отдавна не се предлагат кондензатори , поради липсата на някакво предимство пред литиевите акумулатори .
Аз имам АГМ бабата на кинетика и така му убих акумулатора с една година стоене забравен в кутия .
Може да го заредиш и с всякакъв източник на електромагнитни вълни. зарядно за чета за зъби например.
Иначе супер находка честито .
Аз пропуснах един Зодиак Волво който са го подарявали когато волвото ти стане на 100000км.
Твоята Ланчия на колко е не е ли време за юбилей .
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 18 юли 2020 15:14

Е така де, първият който имам е АГМ от 90те. ,но все още работи добре, както писах по горе. А за последните 4 години съм го носил сумарно 3-4 пъти по два дни. Все още държи. Иначе съм сменял такива аку на Ситизен.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 19 юли 2020 20:22

Преди няколко дни Сашо от Ловеч ме пипита за някакъв кварцов часовник и аз докато търсех да му дам пример видях този който стоеше на няколко евро и викаше аз съм донор.
ЗА изненада не остана на тия нива ама то в неделя са така нещата.
Изображение
Изображение
Изображение

И за да не се наклонява пакета на една страна
Изображение
Взех си нова клечка за зъби с ножче към нея

Поздрави и късмет
:b
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”