Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 27 авг 2019 19:26

Интересен е , не се вижда какъв е механизма .
Струва ми се странно че механизъм с махало е скрит в кутия в която то не се вижда .
Ама ти ще кажеш дали прилича на фабричен или самоделка.
Поздрави
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от ivan_p_uzunov » 27 авг 2019 20:41

Ето малко снимки - махалото му е от - по скоро ми изглежда на отлят камък.
Изображение
не мисля че е много стар . анкерната котва е идентична с анкера на стенен Янтар .- Поне на пръв поглед .
Изображение

Изображение

Изображение
Не се вижда марка а само сериен номер и две цифри по надолу 85. Има много хубав единичен гонг и сега като го гледам някой бая пот е хвърлил по него . -Половината му отвори са преработени с калибрирани нови месингови лагери .-Тиктакането му е трудно доловимо. :b

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от ivan_p_uzunov » 10 сеп 2019 18:37

Само да споделя ,този красив каминен часовник вече върви около две седмици и нещо и не съм го навивал . Ще трябва да го засека и да видя колко ще изкара с навита пружина . Възможно ли е да изкара месец? :o

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от omegaqq » 10 сеп 2019 21:36

ivan_p_uzunov написа: .... Възможно ли е да изкара месец? :o
Да!

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 17 дек 2019 20:32

Вчера още сънен и замаян от пътуване съм си бил спечелил едно Ревю , сега се пазаря с турчина да го прати като развалено , а той се опъва , и тия ще станат като нас по европейци от тия дето са в европа.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Хайде наздраве :b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 17 дек 2019 21:37

Много ЯК!
Циферблата веднага ми заприлича на Меркурий.
Изображение
Страхотен е! ако беше такъв какъвто са го произвели някога, нямаше да ме грабне толкова както сега.
Ще трябва да го видя това, няма да се размине.
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 11 мар 2020 19:38

Кварц с баланс серия от само 5000 бройки , дали да не взема да намаля малко Лъчовете 3055 и да подкарам страницата по долу icon_crazy .
http://electric-watches.co.uk/movement-gallery/
Засега чакам този от снимката :yahoo .
Изображение
FB7723 µ-QUARTZ
:b :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 11 мар 2020 20:46

Очите ми изтичат като ги гледам тези страхотни механизми. Един от върховете в часовникарството, за жалост високата цена на производство и конкуренцията на стъпковият мотор ,ги погребват. n_sad Имам само 4бр. но са едни от цветята в шарената ми колекция.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 12 мар 2020 13:05

Е щом не харесваш стъпковите мотори следващия няма да ти е толкова интересен с неговия механичен хак на секундите и минутите.
Той засега чака при форумния стъклар нова дограма
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Поздрави
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 13 мар 2020 15:28

Ето какво ново пристигна при мен през последните седмици, но чак сега имах възможност да поразгледам обстойно, да сменя батерий и да поизмия.

Изображение

В кутийката е едно интересно и много добре запазено Сейко 4004, но неработещо. Бях достигнал до извода, че механичната му част е здрава, но има проблем с платката и по точно не подава импулси. Може би ако сменя кварца ще се оправи. Ако не трябва друга платка да търся.

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 13 мар 2020 15:34

Изображение
Лот Молния. Всички ги купих в един търг. Всички бяха просто сухи и запекли. След промивка тръгнаха.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 13 мар 2020 15:38

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 13 мар 2020 16:11

Последните снимки са на лот-ове Касио.
Какво интересно има в историята.
Играх за един търг с мъгляви снимки за неработещи и адски мръсни Касио. Фиксирах там обаче един модел дето е малко по скъп и по така- Реших да играя и спечелих. След като пристигнаха се установи, че часовниците са нещо като нови, но незнайно защо много мръсни. Като, че са били в някой магазин който е бил на брега на Рейн и миналогодишното наводнение ги е заляло. Интереснотое, че на някой от тях дори стояха тези белите кончете с които връзват бирките за модела и цената. Всичко мина добре бях уцелил добра находка. Соларния се зареди и хвана сигнал. Другите бяха за батерий. Дори си харесах и носих въпросният скъп джи. Поради стечение на обстоятелствата и яко зомбиране в работа, нямах и минута време за мисли от тип
:какъв часовник да сложа днес за разнообразие?:
Та да си кажа, честно като захванах та малко повече от месец съм с него на ръката. И свикнах с размера му и доста солидното тегло. Необичайно за мен, но в момента този Casio G-SHOCK GW-3500GW отговаря на терминологията - Моят часовник.

След точно месец време получавам пакет в който има още куп Касио. Познах, че изпращача е същият по изключително мръсните часовници като някой от тях отново бяха с бирки и брандирани лепенки на задния капак. Не съм ги плащал, но не можех да остана безучастен. Издирих координатите на изпращача и му казах да не се притеснява за пратката тъй като аз съм я получил. Попитах го какво е неговото желание и дали може да предложи някаква сума която да му изпратя и да не разкарваме пратки насам натам които струват допълнително разходи.
Човека се съгласи и ми намали цената двойно от това което е било при завършване на търга. Мен ме устройваше и приех. Закупих нови батерий и часовниците претърпяха щателно почистване, ултразвук, шампоани и т.н. Всички работят. Само втория соларен Джи GW-7900 Не ще да се зареди хубаво дори на слънце и вероятно акумулатора му CTL1616 е за смяна. Поръчах и чакам в момента за да сменя и часовникът отново става като нов.
Вероятно това е била колекция на някой който е харесвал негатичните дигиталки, тъй като всички са негативни.

Така без да съм имал за цел се озовах с цяла купчина Касио и да си призная сега съм отново на тази вълна. Безгрижно здрави!
Още една промяна наложи своя принос към модернизиране. Наложи се да се разделя със старата си кола която изкарах от гаража в перфектно техническо състояние, но поради документално ограничение не можех да ползвам. След 11 години спомени и шофиране без проблеми обгърнат от немалко комфорт предадох старата любов на борса за авточасти т.е. скрападжий за колосалната сума от 50 евро. Тази трудна крачка за мен беше наложителна поради патовата ситуация да гледам в гаража от няколко години този прекрасен автомобил и да не мога да го карам, а да плащам данък за него. За да смекча положението се подковах с друга кола - колкото да ми отвее мислите нанякъде, но сега непрекъснато подсъзнателно сравнявам. Ей то стана един пост ......скачам от тема в тема като, че сме на кафе.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 13 мар 2020 17:40

Честито , доста дръпна напред в сектор Касио , но не се успокоявай , един модел пътува вече към нас( ... 100) и като дойде , ще има представяне на една тройка , който може да остави замислени феновете.
А относно малките пластмасови , и аз доста си нося малкото синьо Г , а при теб с предимството че работи и радиосверяването е супер избор.

Защо си изхвърли колицата , трябваше да дойдеш за няколко дни и да я оставиш тук на припек , няма данъци няма нищо .
Аз сега като мине истерията мисля да се разходя към вас да потърся на жена ми нещо по ново .
Тук си караме старите дизели , щом минат преглед . Ако психясалите еколози искат само чисти коли да ми подарят нова електрическа и ще я карам , но докато 17 годишната голфетка на жена ми (сеат де) покрива всички норми за газове и пушеци не разбирам защо трябва да я подрявам на някакъв скрапажия и да харча пари за друга.

След лирическото отклонение , кога ще направиш кратко ревю на новата .
Дет са вика колко ти гори , колко вдига ако намериш къде да пробваш по разкопаните магистрали.
Преди години един познат беше питал в една северна държава шефа си колко ти гори джипа и след доста уточняване какво точно пита накрая оня си погледнал в електронното банкиране и му казал , ами около 500 евро за миналия месец.
Весел край на седмицата на всички които са успели да си купят ориз и консерви.
Една позната ми праща снимки на празни рафтове в Мадрид , аз питам а водка и бира , о вика само това има и шампоани lol2
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 13 мар 2020 19:41

Ако на някой не му се чете за автомобилни чуротии може да прескочи този пост.
много извън темата, но колите за българина са част от семейството. Да болно е когато трябва да направиш такова нещо против волята си. Условията тук са малко по различни. Например ако на твоята голфетка или баничарка в талона пише, че газовете са 250-350м..гр. и т.н. то при техническия преглед се гледа да са в тези допуски +,- някакъв процент. Както каза, ако ги покриеш минаваш. Но тук отрязаха въобще възможността да отидеш на преглед ако имаш кола например под евро 5 за дизел или евро 3 за бензин. Като отделно някой градове ограничават съвсем достъпа на дизел в рамките на града. Градовете се множат и стават все повече. Това са предимно големите градове. В малките за сега остава варианта от евро 5 нагоре за дизел или евро 3 бензин. Моята беше евро едно бензин. Газовия анализ показва това което е показвала и когато е била нова, монтирах дори нов платинен катализатор за 200 евро. и още куп неща като нов съединител само и само за да се сменят няколко уплътнения и семерини. Но едва 35км след ремонта при влизането на прословутия ТЮВ служителят ме погледна със съжаление и половинчато ми обясни, че е било безмислено да инвестирам тъй като няма да ме пуснат. Вкара колата в газовата камера закрепи едни големи маркучи с вентилационни помпи които водят изходящите газове в специален анализатор. Не е като онзи датчик на пръчка при пунктовете в България. Та запали колата и я държа между 4000-5000 оборота в продължение на 6-7 минути. Очаквах всеки момент мотора да гръмне, тъй като генерацията вече засвети червено. слиза от колата и ми показва данните на един монитор с многобройни графики. И ми вика, "Ето виж сам, нали ти казах". Разхода е в нормата по талон, но летвата на тези газове е занижена многократно с новите ЕКО ограничения. А приказки от типа, "Купете ми нова кола и само тогава можете да ми вземете старата...." ами не минава. Тук не те питат как ще се оправяш.
Втори вариант е да отидеш в пункт за преглед който е така да се каже корумпиран и да дадеш 100тина евро на собственика който обикновенно е от югоизточната ни съседка. Той после се разбира със изпратения държавен служител като смекчава обстоятелствата. Но такъв пунк при мен не беше вариант тъй като трябваше да направя първа регистрация в Германия чрез така наречения държавен пункт за прегледи. Заплетена ситуация. Опитах да се справя но ми отне много усилия и пари. Бях на прага да ме осъдят за това, че карам колата повече от 6 месеца тук. Имаше дело дори. Разминах се с малка глоба след като представих доказателства, че съм бил добронамерен и съм искал да регистрирам колата.
Когато служителят от автоморгата дойде да вземе колата се чудех дали ще запали след двугодишен сън. Ами запали така, като, че преди 2 минути съм я спрял. https://photos.app.goo.gl/EbSA9fmoskNRcXx58
Когато придружих служителя за да оправя документите, в Автоморгата имаше и други току що пристигнали коли за унищожаване. Буквално на собствен ход. Всеки от нас си получи по 50 евро и айде... кой от къде е.
п.п. за малките коли тип Корса, Панда, Сиеченто, Пежо 105-106, Поло и т.н.. Те са с малки двигатели и изходящите газове са минимални. Дори без катализатори се мушкат под летвата на новите ограничения и в момента едно Поло се продава по скъпо от два Пасата + някой друг Опел за подарък.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”