Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6217
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 18 фев 2023 13:18

Играх в този търг без да очаквам, че ще спечеля. Просто маркирах часовника да видя за колко ще се продаде.
Изненадващо след 3 дни се оказа, че го спечелих за символична сума. След това очаквах часовникът да не ми бъде пратен. Е от два дни е при мен. Но надали скоро ще му пробвам функцията за дълбокомер.

Изображение

Изображение

Изображение

Всъщност добавих към колекцията на Ориент Кинг Дайвър още два представителя.
Първият му трябва само полиране на стъклото, а вторият World Diver се нуждае от ремонт, но пък е съвсем свеж на външен вид.

Търся коронки за този.
Изображение

Изображение

И другият

Изображение

Изображение

Поздрави и приятен уикенд!
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 833
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Lyubo_sr » 18 фев 2023 17:14

Поздравления за придобивките! Ориентите са супер!
Имам за реставрация един SK, но не знам на кого да го пратя... :D
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3028
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 19 фев 2023 15:19

Задрямал форума , преди време поне трима щеха да ти отговорят прати ми го да го оправя и хич не го чакай.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от rosen_er » 23 фев 2023 18:38

stepona555 написа:
19 фев 2023 15:19
Задрямал форума , преди време поне трима щеха да ти отговорят прати ми го да го оправя и хич не го чакай.
Прати ми го да оправя и хич не го чакай !!!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6217
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 25 ное 2023 18:45

Привет,
Имам няколко нови попадения.
Изображение
Когато участвах в търга за механичният хронограф (ляво) някак не му се кефих много и затова участвах само със стартовата цена от 18 евро. Оказа се ,че го спечелих. Също така обявеното му неработещо състояние беше променено в работещо само с няколко побутвания тук там и две три намазвания с час. масло. Воала.. всичко работи.
Проучих механизма... оказа се не че не е съвсем лош. 17 камъка... бива.
Интересно е управлението на хронографа.
Долният бутон е старт и стоп.
Горният нулиране.

Хроногравният биколорен гражданин спечелих за 7,77 евро.

Средният на снимката е с един много любим механизмъм 7200 citizen ..според мен един от най-добрите правени от марката. Излизат рядко затова се изръсих с 35 евро.

Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави и щастлив уикенд!
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 833
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Lyubo_sr » 25 ное 2023 20:28

atanweb написа:
25 ное 2023 18:45
Когато участвах в търга за механичният хронограф (ляво) ...
Лично мен точно външния вид на хронографа ме грабна, но нещо механизма не ме кефи... :D
Ситизен-ите няма да ги коментирам- напоследък съм се вглъбил в японски лентови фотоапарати- японеца каквото направи- направено е. Имам няколко руски лентови Зенит-а за сравнение. nono
При часовниците е същото- лично мнение. :redface
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3028
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 25 ное 2023 20:50

Той механизма става само за подарък на някой майстор дето ще си го човърка всяка седмица , лично мнение , да не се обиди някой.Струи някакъв минимализам от него.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6217
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 25 ное 2023 21:18

Само пластината която държи хронографните колела изглежда минималистично по-слоро зле.
Но отдолу е нормален механизъм. Скоро така или иначе ще го профилактирам... Ще споделя с вас.. добро или лошо... Ще видим.
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1160
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от ivan_p_uzunov » 26 ное 2023 08:24

Привет! - Тези хронографи са супер за тренировки ! Механизмат им изглежда елементарен но си е доста сложен за центроване .погледни -странично със силна лупа -преди да го разглобиш -как са центровани колелата отгоре ! -Има ли възкачени или всичко си е нормално ! :thumbup: - И най важното при монтирането им: е да се внимава да не се избие долния лагер при запресоването на зъбчатката обратно на мястото и!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6217
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 26 ное 2023 13:07

Охоо, имаме човек с опит при тези механизми! Браво! Приемам съветите с благодарности.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6217
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 20 дек 2023 12:08

Значи тактиката все пак да се участва в търговете и да не се чака последният момент... дава резултати. Съобще не съм следил края на търга.
Човек би казал, че има различни гледни точки дали 51 евро за 9 Востока са добра цена.
Пада се горе долу по 5,60 евро на часовник. А това е единствената снимка. Но мисля, че има и поне един автоматичен.
Също много се радвам на Бочката. По тази тема още една бочка пътува към мен.
Ще успея да напълня чорапите пред камината *новото газово котле 24кВ.
Поздрави и весели празници!

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3028
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 20 дек 2023 23:04

А с какво го палиш за да стоплиш водата до 25 градуса , още ли се къпете по двама , или засега има газ в началото на зимата.
Южни закачки , тук все още има туристи на познатия ти плаж , 18 на слънце си е супер за скандинавците
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6217
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 20 дек 2023 23:13

Извинявам се за офтопика... Ама..
Не.. ходим в градския басейн. Там е по топло и евтино и сменят водата всеки месец. Само дето има много баби. На вашия плаж под голямата статуя даже бабите бяха със силикони и бронзов тен. Ма пък така и не видях един бит'пазар дето ти все хвалиш.
Изображение

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от tzetz » 29 дек 2023 14:05

Месец декември донесе няколко интересни нови придобивки, които ще имат нужда от допълнително внимание, но хубавото винаги предстои.
На първо място е това е един много рядък Атлас, полско произвоство от семейството на Блони и Алфа. Друг такъв не успях да намеря никъде, дори и при най-страстните от приятелите ми колекционери от другата страна на океана, като Дашиел Станфорд. Няколко от тях веднага дадоха заявака, ако реша да го продавам срещу хубава сума в зелено.
За нещастие няма заден капак. Тези каси са много специфични и доколкото успях да прочета, при тези марки една каса си върви с един капак. Никога Блони не са произвеждали и продавали резервни части за часовниците си. Облужвали са ги само в рамките на гаранцията. А капаците са от някаква калпава сплав, която бързо сдавала багажа. Затова и са толкова дефицитни и скъпи. И също затова мога да кажа, че уцелих джакпота да купя почти веднага донор в лошо състояние от Великобритания, с що-годе читав капак за тази каса, за скромните 80 лв с доставката.
Другото е един доста рядък според мен Алмаз, който плаче за нова каса. Един Полет Сигнал - два Ориента за реставрация - там ще е мъка с частите, но за тях догодина.... Да оставим малко поле за представяне и след Дядо Мраз :)
Весели празници на всички и сбъдвайте смело мечтите си в колекционерството!
Извинявам се за лошото качество, но на тъмно е трудно да станат хубави снимки.
Като станато готови ще направя по-хубави.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от rosen_er » 30 дек 2023 18:41

Заслужават ли тези часовници подобни инвестиции?!
Еднотипни са и само бранда и някои разлики в дизайна на циферблатите ги правят различни.
Явно са разбрали в един момент ,че концепцията за капаците не е добра и са сменили дизайна(при Зодиака се вижда). Тези двата са общо на 1/4 от цената на твоя капак.
Даваме под напора на емоциите доста големи суми за ..... пък после:"олеле майко тези търговци не познават парите!"
Изображение
Изображение
На снимкате са разменени местата на часовниците.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”