Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 06 юли 2020 19:00

И аз съм много доволен от Роял мейл и пратките от Великобритания, всъщност най-доволен, като основно съм купувал части и материали от магазин. Не слагат в повечето случаи тракинг номер но за 5-7 дни е в БГ с/у 5 паунда (зависи от къде пазариш) Тая пандемия детп ни я натресоха ни изяде главите ДГ.
Честито Сашо, да му се радваш дълги години n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 06 юли 2020 22:05

След историята с многото перипети мога да кажа само, че е било голяма мъка, но част от тези мъки са си и наша вина.
Нека да отсея малко и от казаното от Тодор.
Първо, продавачите не са се отказали от Пей Пал зарази това ,че плащат такси на Ибей за това, че са с Пей Пал.
Пояснявам.
Пей Пал си удържа в края на месеца процент от твоите продажби като няма значение как си го продал. Дали с Пей Пал или по банков превод или дори среща с купувача на място в гаража.
Продавачите често отказват да използват опцията с Пей Пал заради това, че и Пей Пал си взема процент от превода който процент обезпечава застраховката на покупката. Тя се покрива само от продавача. Купувача плаща само сумата при продажба.
Т.е. такива като мен дето продават в Ибей и то само чрез Пей Пал плащаме почти двойни такси т.е. и на Ибей за продажбата и на Пей Пал за превода т.е. застраховката на превода.
До тук смятам, че обясних подробно.
Следващото е като съвет.
Аз пазарувам н а 95% само от продавачи имащи възможност за плащане с Пей Пал. Защото се взползвам от тази застраховка която аз не я плащам, а и превода става моментално. Случвало ми се е да платя, след минута продавача вече е принтирал документа за изпращане който лепи върху кутията, аз вече имам проследяващ номер автоматично от това принтиране и след 15 минути продавача вече е оставил пакета в клона на куриера.
И всичко това е благодарение на Пей Пал. Иначе банковият превод е по муден заради това, че ти го правиш извън системата на Йбей. Т.е. продавача не знае кога си превел парите. Трябва ръчно да отбележиш това, след което той ще получи парите или до края на работния ден или до 48 часа например. И когато продавача се сети да си провери постъпленията, да разбере кой точно продукт си платил и чак тогава пристъпва към принтиране и изпращане. Ето ти ден-два-три забавяне.
По въпроса за германските куриери.
Те не са с постоянно качество в различните райони.
Аз през последните две години използвам само Хермес и съм мноооого по доволен от ДХЛ, защото офисите им са досущ като български пощи. Стари баби дето успяват да цъкнат с бутона на мишката около 1 път на минута. Напълно неориентирани и сърдити предпенсионно лелки на които нищо не можеш да им кажеш и обясниш. Че за тях проследващ номер е някаква извънземна технология. Така, че ползвам Хермес и поради наличието на два пъти повече офиси. Всеки реп е офис на Хермес. На 100м. от вкъщи имам два такива. Докато ДХЛ е един офис в града дето чакаш на опашка на улицата заедно с още 30 човека. Това не е нормално за 21 век. И това не е заради Короната. Просто са мудни лелките. А е отвратително като трябва да си взема пратка която не съм успял да приема вкъщи защото не съм бил там. Връщали са ме по два-три пъти минава седмица докато лелките намерят пратката ми.
Извинявам се за личните пристрастия, но се научих да избягвам неудобните ситуации.

По въпроса за пазаруването от Англия.
И преди съм купувал от Англия за България. Схемата съм я описвал вече , но накратко пак.
Ако е нещо дребно и продавача има опция за изпращане в чужбина то с Роял Мейл всичко е нормално. Дори са бързи, както каза и Мишо. Не са и скъпи. от 2,5 паунда до 7.
Ако обаче продавача няма опция за изпращане в чужбина го правя с с джи-джи bg или габко.
Пращам на продавача адреса на българската фирма я Англия. Изпращането на вътрешно английски адрес например струва 5 паунда. След приемане от адреса на българската фирма, след няколко дни тя вече пътува за България. Цената е около 2лв. на килограм, като винаги пратката е много по лека и свъщност се плаща 2лв. допълнително за транспорта фо България до техен офис например в Младост София. Като те имат опция да ти препратят пратката по Еконт или Лео и слагат наложен платеж 2лв. за тяхната услуга като сам плащам вътрешния куриер.
До тук например за един часовник стават. 5 паунда + 2лв.+5лв. куриер *всъщност сега не знам колко точно струва пратка с Еконт.
Последно пращах подаръци на близки в София по тази схема преди няколк омесеца.

Историята на дългоочакваното Сейко е възможно най-сложната и скъпа която може да се случи за жалост,
но Сейкото е найстина добро. Аз харесвам този модел. Размерът му е точно какъвто харесвам, Дизайна е як. Механизма тоже.
Има един по голям модел пилотски - милитъри Сейко ... сещате се за кои точно... мина ми такъв през ръцете и не ми хареса - Дърво!
Но показнаия в по предния пост е много по хубав. Цвета му е готин също. Чел съм ,че червеният циферблат на този модел е рядкост и дори колекционерски въпреки, че е съвременнен модел.
Поздрави!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 06 юли 2020 23:01

Пей Пал си удържа в края на месеца процент
Тук явно си искал да напишеш Ебай.
От нова година имам няколко случая да се разберем с продавача да го свали от продажба аз му плащам с Пай пал като превод на приятел или фамилия и всички доволни , на мен ми сваля цената ,пай пал и ебай получават 0 комисионна.
Има и друго всичко минало през ибея ако продаваш , ти е приход и после данъци.

Относно куриерите всички са мърльовци това ясно , само едно уточнение за Хермеса те може да са върха за вътрешни пратки ,обаче Хермес няма структура в еспана мисля че имат във франция и дотам
За международна обаче достигаме до малоумните лелки които даже рядко са германки. Тя поглежда моя адрес който е копиран и няма как да липсва половината , за нея обаче понеже не и прилича на немски адрес , тя пропуска всичко след улица и номер , обаче аз не живея на село където и без улица ще ме намери раздавача , като липсва блок вход етаж и апартамент , това е невъзможно да бъде доставено.Никой раздавач няма да обикаля 7 блока с по два входа докато ме намери и то ако съм си в къщи , няма как и да ми остави съобщение.
После понеже нямат международна мрежа , кода който ти дават важи само до границата , от там го поемат еспански пощи и му слагат друг код който само те си знаят. Така че трак17 цял месец ти вика пакета е взет , чакай.
Наложи ми се да се разправям с Хермес в германия да ми кажат коя е фирмата им тук , дадоха ми някаква , оказа се друга , отне ми два дни да открия под какъв код моята пратка дреме тук в склад поради непълен адрес.
И аз се извинявам ама всичко това съм го преживял не е художествена измислица.
А ДХЛ може да са всякакви , бавни мудни ама го даваш на техен куриер и тук ми го носи пак техен куриер , а не да получавам съобщения ела си прибери пакета от някой магазин.

Всичко е въпрос на късмет
При тия цени на немските пощи не може да се иска много , тук е два три пъти по скъпо и още по объркано.
А пък от България до еспана без думи , все едно на ръка го носят и на 42 км сменят маратонеца , а аз трябва да платя гуменетките на всичките .

За сравнение другата седмица ще си изпращам пакет от германия до еспана 2 кг с код и застраховка до 50 евро е 7,4 евро , покажете ми колко струва това от Бг до тук че и в София дремят десетина саата.
Няма нужда знам колко е .Особено с код , как може кода да оскъпява двойно в 21 век не знам, тоест знам и се чудя докога за всяко нещо ще се мисли как да се открадне а не как дас е достави , лично мнение.

Поздрави и весела седмица
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 07 юли 2020 00:18

Това за българските фирми, превозващи от Англия е много ценно ! Ако някога реша да пазарувам от там, ще го имам в предвид. Просто не очаквах такива неуредени неща, като бях пазарувал само от ebay (американския), мислех си че навсякъде ще е нещо подобно. Може да съм попаднал на някакви негодни организатори на аукциони. Печелиш аукциона и те ти пращат фактура и казват - плати по банков път, това е нашия IBAN и други указания какво да пише в платежното. Аз превеждам от моята сметка по тяхната и моята банка си начислява такса - 20 лева за регулярен превод. Много хубаво се получи на единия от аукционите - на 29-ти декември в 22 ч. получавам фактура че съм спечелил аукцион и ултиматум до 2-ри януари да са си получили парите, иначе обявяват наддаването ми за недействително ! А то следват почивни дни ! И аз веднага влизам в онлайн-банкирането ми и им набирам превод, само че обикновен (регулярен) и виждам че според моята банка ще си получат парите на 7-ми януари. Промених превода на експресен за да си получат парите на 2-ри януари и банката ми таксува 58,67 лв. за услугата ! И това на фона на ebay, където си теглят парите от картата ми и не ми коства нищо повече - нито като пари, нито като действия !
Отделно пък след финансовата част последваха транспортните особености - кой с DHL, кой с Royal mail, кой уреди си сам транспорта ...
Ето къде попаднах на тези странни порядки :
https://www.the-saleroom.com/en-gb
И то се оказва че това са някакви посредници на организаторите на аукциони, само ги листват и те регистрират за аукционите, като си даваш залога през тях. И не носят никаква отговорност за каквото и да било. И си удържат по 10 пени за всеки аукцион. Отделно пък самите организатори на аукциони трябва да те одобрят за участие, като някои въобще не ме допуснаха да наддавам (може би името ми звучи като руско!). Други пък ми искаха депозит за участие - примерно 30 паунда, естествено ги пропуснах. И сега, като спечелих три различни аукциона от три различни фирми, се надпреварват да ми пълнят пощата със спам и покани, и трите фирми, отделно сейлрума, ама късно - няма се повторя там !
Явно съм имал лош късмет да попадна не където трябва, брат ми е виновен :lol: ! Заради него се регистрирах, понеже искаше да участвам от негово име в някакви аукциони за части за старинни оръжия, пък не се оправя с английския и въобще с регистрации, наддавания, банкирания и т.н. И ми каза "Ами то там има и часовници" и така тръгнаха нещата. Той не успя да спечели нищо, аз спечелих и стана сапунен сериал :lol:
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 07 юли 2020 02:50

Сашо, на години си вече, не прави глупости. Такива платформи са като нашата E-MAG Купуваш 10 неща , а се оказва после ,че всички са на различни търговци и после кихаш за 10 треанспорта.Плащай само през ПейПал ,няма по-сигурно и не е чак толкова висока таксата ,особено ,ако купуваш. Ако се продава в иБей мисля ,че излизаше някъде към 13% с банкирането на Пей Пал.Като ти чета 58 лв. за банков превод icon_crazy ти локомотив ли си си купил,тва са много пари. Абе купувай си от БГ ,всичко се намира, даваш 5лв. за Еконт и на другият ден е при тебе. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 07 юли 2020 06:30

Seikosha написа:
07 юли 2020 02:50
Сашо, на години си вече, не прави глупости. Такива платформи са като нашата E-MAG Купуваш 10 неща , а се оказва после ,че всички са на различни търговци и после кихаш за 10 треанспорта.Плащай само през ПейПал ,няма по-сигурно и не е чак толкова висока таксата ,особено ,ако купуваш. Ако се продава в иБей мисля ,че излизаше някъде към 13% с банкирането на Пей Пал.Като ти чета 58 лв. за банков превод icon_crazy ти локомотив ли си си купил,тва са много пари. Абе купувай си от БГ ,всичко се намира, даваш 5лв. за Еконт и на другият ден е при тебе. :)
Напълно си прав ! Няма да повторя ! То остави парите, ами колко нерви и време загубих, пък накрая да ангажирам и други хора да ми носят часовника от Англия !
За да не стане съвсем оф-топик темата, можеш ли да ми кажеш, това лъскавото нещо добро ли е като часовник, ако имаш някакви впечатления от марката. Придобих го пак от тези злополучни аукциони, покрай две позлатени Секонди се беше наместило в един лот и ми хвана окото. Accurist - Shockmaster, 21 jewels, 33 мм. без коронката, 37 мм. в другото направление, 17 мм. междулъгово разстояние. Много е тънък ! Пише че е швейцарски часовника, но моят приятел в Англия твърди че това бил английски моден бранд и свързва часовника със страната. Все пак той е далеч от часовниците та да е компетентен източник. Не видях никъде маркировки за позлата.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Все се канех да пиша по форумите и сега покрай темата за Англия се сетих за него …
Поздрави !
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 07 юли 2020 09:11

Не пишеш коя е банката която ти е взела 58 лева за нещо което си безплатно според SEPA , направи и реклама.
Много хора се плашат че ако въведат еврото щели да вдигнат сиренето с 20 стотинки , ама забравят , колко тарикати и измамници , всички които се занимават с чейнч ще загинат или ще се ориентират към други измами.
И таксите за превод или друго нещо ще останат като един лош спомен.Нещо като ерата без мобилни телефони.
Всяка банка използва твоите пари за да си върти собствения бизнес и трябва да ти плаща дивиденти , обратното да ти взема комисионни е смешно и тъжно едновременно.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 07 юли 2020 09:29

Банка е Пощенска или Юробанк или както се казва сега след толкова сливания и промени. И то при положение че ползвам интернет банкиране, а не им ходя да им видя на главите !
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 07 юли 2020 10:28

Но не мисля че проблема е в конкретната банка, а е начин на работа, когато се работи с превод през IBAN. Брат ми беше купувал нещо от Швеция с банков превод и пак му бяха взели такса 50+лева, но в друга банка. Просто трябваше да се откажа като видях че не предлагат плащане с карта, но тогава не предполагах че ще последват и други проблеми.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 07 юли 2020 12:39

Явно ти вземат такса за обмяна , в Швейцария и Англия са други валути , и ако сметката е в евро или лева , се оказваш в ситуацията , разхождам се по Магура със 100 лева и швейцарски търся франкове , обаче всичко различно от долар или марка се сменя по Трънския курс.
Докато бях студент продадох нещо и човека ми плати във френски франкове , проверихме ги при моя дилър , каза читави , колко струват , ами толкова днес утре не знам , смених аз малко веднага всичко ок.
Ама после разбрах че цветни валути никой не иска на нормален курс и се почна една мъка , пробваха да ми ги купуват все едно са излезли от обращение да си облепват шишета с тях.
Грешки на растежа са неизбежни , всяко нещо което изглежда евтино и хубаво и стои без някой да го купи ,рядко се оказва истина .
И една снимка малко да оцветим спама , един от последните , който още пътува нейде из Германия , ама ще дойде щом веднъж е тръгнал.
Изображение
Дали е оригинален тоя циферблат особено маркерите на 3 6 9
И едно Тисо , което се навива с 315 ключ , така пише отзад аз имам в гедорето 32 и 34 , ще видим кой ще стане.
Изображение
В интерес на истината мнамерих и ключ 315 , ама в една странна държава , където хич не искат да изпращат в чужбина и засега логистичните ми напъни да пробия завесата са неуспешни , а е златна мина , разкопана и изоставена де , ама изскачат парченца още.
Поздрави и :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 07 юли 2020 16:04

Поздравления за новите придобивки момчета.
Само ще се върна стъпка назад за да поясня за Пей Пал-а.
Ето копирам директно от Пей Пал, последната ми продажба.
Purchase details
23,60 EUR
Shipping
4,30 EUR
Purchase total
27,90 EUR
Fee
- 1,30 EUR
Total
26,60 EUR

ето виждате, че на продажба от 27,90 евро Пей Пал удържа от продавача 1,30 евро. Ако го сметнете като процент излиза 4,66%
Като имах в редвид, че Пей Пал удържа в края на месеца исках да кажа, че като теглиш чертата на всички продажби, то тя е с 4,66% по ниска в твоята сметка. Отделно на всяко първо число получавам сметка от Йбей за месечната такса от продажбите... Както писа по-горе Мишо, някъде около 13 % е. И като съберем тези от Пей Пал-а стават 17-18%.
Тошо това дето писа, че ще прецакате Йбей като се разберете в продавача не е вярно. Ибей не можеш да го прецакаш. Той удържа за всяка продажба независимо как се плаща след това.
Защо продавача иска да му ги пратиш като приятел има три причини в негова полза.
1во. Когато те накара да ги пуснеш като на приятел ти губиш правта си на възвръщаемост ако се стигне до там. Така продавачът е по сигурен, че не си измамник и няма да активираш защитата на Пей Пал и да му извиваш ръцете. На мен са ми ги извивали затова знам. А аз продавам само с Пей Пал.
2ро. По този начин продавача не плаща тези 4,66 % към Пей Пал за тази застраховка Fee. Така продажбата му е по успешна нали.
3то. Данъци. Когато минава през Пей Пал не е нужно парите да влизат в сметка на банка след това. Те могат да си висят там колкото искаш. По този начин не се прави засичане колко продажби си направил чрез банково извлечение. Парите ти са в някой профил на Пей Пал, а от там можеш даси ги движиш и прехвърляш както поискаш. Както и да купуваш отново чрез Пей Пал и отново без да имаш нищо общо със банкова сметка.

Има един много евтин начин за моментален превод от между страните които не е обвързан с такси, но много семейства продължават да си изпращат парите с Уестърн Юнион или МонейГрам, а там им дерат кожата,
Как се прави... лесно.
Два Профила на Пей Пал. Единият например на еспанеца-българин другия на братовчедка му Мара.
Еспанеца иска да изпрати 300 евро както всеки месеч и ги пуска с Пей Пал, който автоматично си му ги дърпа от еспанската сметка - безплатно е!
Мара получава 300 евро безплатно след 1 минута и също така безплатно си ги "сваля" в българската сметка с един бутон и те идват като превод от Пей Пал по сметката до 24 часа.
Всичко това е БЕЗПЛАТНО! когато при прехвърляне на тези пари се посочи, че са за семейсто или приятел.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 07 юли 2020 17:50

Ако обещаеш да махнеш от тая тема всичкия спам ще опитам да изясня малко нещата.
Отзад напред .
Изпращане като фамилия го знаят всички , обаче , как точно ще си купиш бира и салам в България с Пай Пал.
ИЛи с пари от евровата ти сметка , както каза колегата получаваш си 300 евро , ама като поискаш левчета на банкомата се оказва че 20 до 50 липсват , станали на комисионни.
Ако не е така обяснете ми , как става.
Отделно пай пал не работи навсякъде еднакво , преди време се оказа че не мога да вкарам на приятел в украйна , т.е. мога но той не може да ги вземе , а трябва да пазарува с тях в нета.

А за безплатно аз си пращам пари в Бг и сега безплатно , моята банка го пише с големи букви и като пратя 300 в БГ сметката пристигат 300, после какво става , е друга бира , погледни първо изречение.

И за ебай , явно не съм обяснил , продавача сваля от продажба стоката , преди всякакви наддавания и оферти.
Все едно го е изтървал и вече няма какво да продава , няма никаква сделка .
А плащане не фигурира никъде в Пай или бай , човека ми го изпраща с Еконт и се плаща при доставка с проверка.
Това последното за България.
Дали и тогава ебая взема такси не знам аз не продавам , чакам да се съберат кръгло число.
Трябва да взема да им разгледам офертите с които постоянно ме подканят да продам нещо.

С една дума въпроса ми е , плаща ли се нещо на ебай ако пуснеш обява и никога не продадеш нещото или го свалиш от продажба по някакви причини.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 07 юли 2020 18:58

Не, за пусната обява не се плаща. Плаща се само в случай, че продадеш нещо.
Това, че продавачът прави договорка с купувача и сваля обявата без да е купено през Ибей има два големи риска които не си заслужава да се поемат.
Риск 1.... Превеждаш пари и продавача може никога нищо да не ти изпрати. Просто няма кой да го накара да го направи ако пожелае. Т.е. ти трябва да разчиташ той да има необикновенно честна душа за да ти изпрати нещо. А ти трябва да обичаш хазарта за да рискуваш да плащаш на някого на юнашко довери и да чакаш.
Риск 2... и за продавача и за купувача. Коренспонденцията в Ибей се следи, особено за свалени артикули от продажба. Прочитат какво сте си писали. Ако дори има намек, че сте преместили комуникацията извън Ибей то отново влизате в графа първо и пследно предупреждение. За продавача това не е добре, защото ако се случи за скоро да се защитава от нагли купувачи съдийте на Ибей няма да отсъдят в негова ползва. За купувача е същото. Ако някоя покупка месец по късно ти се издъни поради нещо без значение какво и натиснеш бутона, че не си получил това което искаш. Отива при съдийте, а те ти знаят твоя вътрешносистемен рейтинг, че си мишок... тогава любезно ще ти бъде отказана помощ.
Затова ако искаш да Ибей-я ти да е сигурен - ти трябва да си също честен. И не забравай по страшният риск който именовах по горе като Риск 1.

Относно превода по Пей Пал.
Твоят приятел в Украина просто няма прикрепена сметка към пей пал, затова не може да ги осребри. Едини от профилите ми е така няма нужда да имаш банкова сметка за да имаш ПейПал. Там получавам само пари които така или иначе ще похарча обратно чрез други покупки с Пей Пал.
Относно комисионните за които ти писа... Няма такива! Превеждам пари ежемесечно.
Както писах вече и гарантирам за това. Изпращам 300 евро, получават се 300 евро. При обръщане в българската сметка се ползва нормалният курс на БНБ за евро-лев. След това в сметката си ще имаш например 298,69лв. или там колкото е по курса.
Обръщането на валутата можеш да направиш дори в Пей Пал акаунта. Зависи от това кои регионални настройки си въвел при регистриране.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 07 юли 2020 19:55

Аз в последните 4г. не съм продавал нищо в иБей , пък и другде и затова в Пей Пал има някакви 20$ дето си висят там като паяк в неловко мълчание :lol: , но съм пазарил за хиляди и то пак през Пей Пла , но с карта Виза електрон, която ми е регистрирана там. Направо ми ги дърпат от сметката. Таксите са символични и дори не им обръщам внимание, все едно ,че съм купил нещото с 2$ по-скъпо. Мислч ,че тези такси са нормални, кой ще ти прави иначе платформи, ще ти върши услуги ей тъй, от куртоазия. За тов а не използвам други разни начини н плащане, където е неизвестно по какви пътеки тръгват нещата, а да не забравяме ,че Пей Пал ,както и ъБей ти гарантират връщането на парите при неуредици, а после си ги търсят от виновният, така излиза ,е тези такси са по скоро като застраховка, което хич не е малко.

Към Сашо Грозев : Имал съм два такива ореди доста години. Единият съвременен кварцов, а другият дамски пак кварц и още тогава рових да се изясня кое -какво е. Значи ,ако е купен в Великобритания , е наистина английската версия, всъщност единствено тя е часовникова марка и хич не е млада, барем на 70г. с регистрация в Лондон и може да е и модно аксесоарна, ако има и други неща с тази марка, като например Луи Воитон, които освен куфари ,преди няколко години си направиха и часовникарска марка със собствено производство,пак в Суиц разбира се, е, на космически цени, докато Accurist са в много ниският спектър. Производството е изнесено в Швейцария в Ла шо дьо Фонт за което е регистрирано Accurist SA
Отделно самото наименование Accurist e непреводимо, има доста такива , нещо като нарицателно станало, дали не е нещо като Акуратен , такива са подобни например Anker , Ankre, Chronometre, (все едно на "български" да ти пише "СааТ" :D и правени от стотици производители и нищо незначещи, защото е факт,че под това лого има произведени както от швейцарската Брайтeкс Уотч, така и от Булова Уотч , а и от Тиел в Рула Германи. На моят дамският от вътрешната страна на капака пишеше Bulova Watch Milan Italy. , но това не са часовникарски марки на тези производители, а по-скоро търговски, което говори и ,че самата Accurist няма защитено лого ,или марка.
Струва ми се ,че часовника не е много стар, но има винтиж дизайн с механизъм на AS ,личи късна изработка. Маркировка за позлата няма да откриеш, защото най-вероятно няма такава. По-принцип истинска позлата швейцаеците слагат при по-стойностни модели, а пре последният половин век, почти никак.
Последна промяна 2 на Seikosha, променена общо 7 пъти
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 07 юли 2020 20:05

Ако плащането е по банкова път, ибей не може да ти върне парите.
Това право има само чрез плащане с Пей Пал. те имат силата да задържат парите от банковата сметка на продавача и да ти ги върнат в твоята сметка. Пей Пал са международна банкова институция с разширени права.
Ибей е просто магазин. Те могат да помолят продавача да ти върне парите, но ако той откаже, те могат само да ти позволят да му насереш рейтинга.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”