Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от tzetz » 05 яну 2024 15:25

Съсгласен съм с Росен, и се възхщавам на уникалните му находки по битаците, но като цяло преставителите на тези марки в света са голяма рядкост.
Особено някои.
Чист късмет с нашия БГ пазар, е че през 60те години, 14000 бр Блонита и Алфи са изнесени специално за България. Тук много от хората не са запознати нито с този факт, нито със стойността им навън, оцеляли са бройки от този внос и затова късметлиите ги намират на "приказни", както се изразиха някои приятели от чужбина, цени. За пример ми показаха изключително редкия заден мост за Блони с логото на Блони (не МЧЗ), продаден за 100 Евро (Сашо Грозев има такъв в колекцията си цял окомплектован часовник). Поляците са луди по тях, защото са им националната гордост.
Но и колекционери като Дашиел са се изкушавали да купуват и активно търсят по обяви.
Конкретно в случая с капака, (имайки предвид принципа една каса - един капак), нямах никакъв, ама никакъв избор! Едиствената Алфа на бг пазара в Ауцкион е 148 лв и продавачът не сваля грам цената, а донор от Полша за над 200 бе изключено като опция! Другият вариант бе да хвърля тоз Атлас в чекмеджето или да го дам за 50$ в тоз вид, неработещ и без капак, както получих оферта от поляк, веднага след като го купих. (За мен е нещо екзотично, на което бих се радвал, когато го възстановя и реших да опитам).
Отделно, по късно, като се поразрових и пописах с Дашиел, Лии и други страстни колекционери, този модел се оказа за момента единствен съществуващ екземпляр в света, поне сред хората публикуващи колекциите си. Атлас никой, никъде няма. няма го и в обяви.
Вече си обясних, защо човекът от Полша след няколко дни ми писа, че ако се колебая би вдигнал на 60-70$. Може би тъкмо тази калпавост на материалите са докарали положението до тук.
За тез от снимката можеш да вземеш добри пари навън. Особено с оглед да доброто им състояние. Но и ти продаваш колкото мен :) Познато състояние на духа.
Предлагаха ми 2023 г началото подобна Алфа като твоята, от колекционер от Англия, на специална цена от 90 английски паунда. Естествено не я взех.
Покрай тази находка се радвам, че поразширих също колекционерския си кръгозор.

П.П. Още един скорошен пример. Един познат в Русия се опита да ми спечели този, но като мина 200 лв се отказах. Свърши малко над 260 лв - с доставката до БГ и недай си боже митниците, ДДС, такси банкови и завишения обменен курс на Короната, и 10% за услугата на човека, одма минаваше 300 кат влак стрела! А касата му счупена. Само защото пише Алфа на циферблата, а не Полет делукс. Луди хора!

https://meshok.net/en/item/303264045_%D ... 0%BB%D1%8F
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6214
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 05 яну 2024 23:45

Беше ми интересно да прочета тази информация. Не съм предполагал за тези факти.
Успех със следващите находки!
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6214
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Vostok Euprope GAZ - 14 Limousine

Мнение от atanweb » 13 яну 2024 12:46

Преди 12 години гледах до обезумяване страниците на poljot24.de там видях за първи път моделите ГАЗ -14 Лимузина за мен беше само един невъзможен блян да имам някой от тях при цени колкото 10 дневна лятна почивка за цялото семейство. Другият който не ми даваше покой Буран 3133 черен стоманен отдавна ме радва отново открит случайно.
Ето, че без да предполагам и да съм бил целенасочен към придобиване на Лимузината, то мечтата ми се сбъдна, на далече по разумна цена. Имах притеснения, че 43мм на този модел ще изглеждат несъразмерно големи на моята ръка, но след като го пробвах разбрах, че пасва отлично и часовникът е перфектно балансиран.

Изображение

Изображение

Хубав уикенд!
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от rosen_er » 14 яну 2024 12:48

Готин!
Колко пък да е голям?!Покажи го на ръката.
На моята "пилешка" ръка и 50мм(даже с лаговете още 4мм висше)
часовник ме кеф. Някакси :lol:
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6214
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 14 яну 2024 18:17

Явно моята е още по-пилешка. Едва 18,5см

Изображение

Ако постепенно увеличавам диаметъра на носените часовници... То свиквам, но трябва дълга адаптация. Даже до 48мм не ми е неудобен. Установил съм обаче, че оптималният диаметър който ми е удобен и ме радва е 39-42мм.
Изображение

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от tzetz » 16 яну 2024 15:55

И аз съм се улавял да стигам до 48 мм, но винаги с едно наум преди да го изберя за деня - трябва да сръм с настроение. При 38-42 няма никакво предварително замисляне.
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 02 фев 2024 20:53

Подарък от германия с ЕТА 1080 даже работи и дава под минута на 24 часа , ако си намеря вибрографа ще уточня и секундите , с една дума хубава верижка.А ми обещаха Ебел , сервизиран от шефа , ама друг път , преди години и тати ми обеща колело ама ...
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”