Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
saiclabs
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 18 окт 2020 11:17

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от saiclabs » 16 дек 2020 19:40

Последните две попълнения, няма как да не ги покажа тук.
Първият е познатия 2609, нищо особено, обаче е в повече от прекрасно състояние и не бих си позволил да го подмина.
Имаше нужда само от полиране на стъклото. След като работата е свършена следва бърза снимка:

Изображение
Изображение

Следващият часовник го взех малко импулсивно, Дугена от 60-те години, Вермахстверк механизъм Унитас 6325.
Много приятен часовник:

Изображение
Изображение
Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от roca » 16 дек 2020 22:14

Честити!
Само Unitas не мисля, че има нещо общо с "Вермахстверк механизъм " :P
Но те Dugena редовно си ползва swiss механизми тъй че нормално :)

П.С. Полета ми харесва повече :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 16 дек 2020 23:12

Самото обозначение за механизъм Wehrmachtswerk след ВСВ е малко ала-бала реклама без никакви обосновки за титлата. Дори и Ranft пише "тъй наречените Wehrmachtswerk..." Има и още други на FHF и не помня вече кои бяха други,кръстени по тои начин без никакво основание. Дори и да се допусне ,че тези механизми са влагани в часовници за швейцарската армия, ще се говори за модели часовници евентуално като избор на военните ,а не на механизъм и както при руските Заказ МО, така и тези механизми са влагани в хиляди модели за граждански цели.
Дугена е много добра немска търговска марка ,както за вътрешният ,така и за външният пазар. Използват качествени механизми и поне което съм видял, не се сещам за друга марка ,която да е използвала толкова много разнообразни немски и швейцарски механизми. бях стигнал да ги броя до 74 и спрях. Защо им е било необходимо това icon_crazy само те си знаят. Може да се смята за интернационална, защото се е произвеждала както в Германия, така и в Швейцария и Австрия. Конкретният модел щом има маркировка Swiss made е като цяло е по-скоро швейцарски,отколкото немски,независимо от марката и това е нормално от гледна точка например на масово произведени в Китай маркови стоки, където откровенно си пише Made in China, а това колко от компонентите и частите са китайски, колко са правени от тях по лиценз и ноу-хау ,вече е детайл, но предполага да е законно, а не като преди 30-тина години,когато на същите стоки Made in China не присъстваше.
Щом на Дугената има надпис ,че е произведен в Швейцария, това говори ,че голямата част от произведението е такова (поне 60%) и това не е само заради механизма, масово немски марки използват швейцарски механими, но без маркировка за това.
Иначе ,ако е стоманен и се сейкошира малко, ще стане чуден. n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от roca » 16 дек 2020 23:59

В Dugena основно съм срещал швейцарски механизми, но от почти всичко от ЕТА групата по-късно...FHF, FEF, AS, Unitas...може би почти всичко, и всякакви калибри. Не съм ги броил, честно да си призная.
Мисля че от немските производители, мисля че съм засичал само механизми на PUW, но не мога да кажа че са ползвали само това. А и моят опит е доста по-скромен :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 17 дек 2020 01:42

https://watch-movements.eu/blog/2016/07 ... -uhrwerke/
И като допълнение наистина различни калибри се кичат с етикета Вермахтверк , но шампион сред тях е АС 1130 . Останалите се срещат доста по рядко от него.
Последна промяна 1 на stepona555, променена общо 17 пъти
Изображение

saiclabs
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 18 окт 2020 11:17

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от saiclabs » 17 дек 2020 13:10

roca написа:
16 дек 2020 22:14
Честити!
Само Unitas не мисля, че има нещо общо с "Вермахстверк механизъм " :P
Но те Dugena редовно си ползва swiss механизми тъй че нормално :)

П.С. Полета ми харесва повече :)
https://www.junghans-vintage.de/en/uhre ... -6325.html

Що се отнася до т.нар "сейкоширане", нямам време сега да се занимавам, но в бъдеще ще си го полирам, изцяло стоманен е.

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от roca » 17 дек 2020 14:32

ОК, но по тази логика всичко с Unitas 6325 и AS1130, следва да го наричаме "Вермахстверк механизъм "
Не мисля, че е ОК :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 17 дек 2020 15:57

Понякога по малко известните марки пишат всякакви неща по циферблатите за да заприлича часовника им на нещо друго и да ги продадат по лесно.
А отделно това наименование е за механизма , дали който го ползва в даден часовник иска да набляга на военна визия и принадлежност е избор на производителя . Някои го ползват за да покажат че механизма е много здрав и надежден , т.е. става за военен часовник .
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 22 дек 2020 21:22

Годината навлиза в своята последна част, празниците наближават и на хората не им е до часовници! Аз се занимавам по малко и се забавлявам както мога. :wink:
Напоследък ми се събраха разни "неканонични" часовници. Не че съм го търсил нарочно, но си ме влече към тях...
Един красив "Полет" калибър 2609, 17 камъка, позлатен. Не съм сигурен нито в касата, нямам друг "Полет" с такава, нито в комбинацията с циферблата, не намерих по каталозите аналог. Но пък много ми харесва, комбинацията на цветовете ми допада, така че няма да пипам нищо по нея. Мислех отначало да сменя наградния капак, но се отказах, някак си не ми се нарушава нищо по часовника (донякъде ме и мързи! :lol: ).
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Уж нямаше повече да си взимам "Карди-Восток, но ето поредния! :lol: Харесах си го този "Cardi-Vostok Capitan" с механизъм 2414А на "Восток", просто веднага ме привлече и ето го тук!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Още едно "Восточе", от любимите ми калибър 2409А! Много се радвам когато взема нещо почти без пари и то си върне добрия външен вид!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
"ЗИМ Самара" калибър 2602, странно хрумване с този жълт пръстен на безела, но така повече ми харесва, нищо че не е автентичен. Даже ми се струва че с бял пръстен ще е по-невзрачен и незабележим.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Не ми върви с "Москви"-те и това си е! Сигурно е отмъщение заради това че не ги харесвам достатъчно и ги пренебрегвам за сметка на други марки от 1МЧЗ! :lol:
Този ми хареса, то стрелките не са за него. А толкова ми хареса с тях! Имам от този вид за донори, сложих традиционните стрелки, обаче са едни потъмнели, едни унили и направо грозни! n_sad Върнах стрелките на "подделката" и няма я натрапвам повече на обществено внимание, остава си за мое удовлетворение!
Изображение
Изображение
И накрая някакъв микс на "Победа" - циферблат и стрелки на ПЧЗ, механизъм на 1МЧЗ, касата е на ЗИМ?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Въобще, никакъв "Фън-шуй", както казват в руския форум! :lol:
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 01 яну 2021 22:31

Последните придобивки за 2020 г.
"Слава" автоматик, калибър 2427, т.нар. "Танк".
Масивен и впечатляващ, но същевременно удобен за носене. Касата му е поизносена от употреба, но часовникът много ми допадна!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Много обичам "Камите", а с такава каса нямах! Е това ми го донесе Дядо Мраз с помощта на Еконт в последния ден на годината!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Една джобна "Ruhla". Исках да имам такава от любопитство. Хубав външен вид. Уж не работеше, но след като и направих "арменска" профилактика и смазване, взе че тръгна! Това ми донесе голяма радост и удовлетворение. Нищо че не върви по много, важното е че я видях да работи! Сигурно трябва да се заточват оси, но това са подробности които не са толкова важни за сега. Все пак не очаквам да измервам времето с този часовник!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Продължавам да си вземам по нещо непознато за разглеждане и изследване. Един "Marvel" 17 rubis. Прочетох че е швейцарски, механизмът е Femga 500, намерих го и него. Под балансът пише 704, което не можах да разбера какво е. Както и да е, часовникът работи и ми харесва, макар и да не е с идеален външен вид.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И накрая, за къде без някоя любима безвкусица "Made in China"! Отново кварц, страхотно ми хареса, има и някакви скали за изчисления, ама не съм се задълбочавал! Вътре има механизъм Miyota, ама при тази визия кой ти гледа!
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Ами това беше за 2020 година, преминавам към 2021!
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 02 яну 2021 00:08

Нямаш удържане , смятал ли си грубо колко кг си купил 2020 .
Марвела е хубав , На Рулата огледа ли оста на баланса , обикновенно е счупена но вървят по малко в някое положение.
А китайския все си мислех че е флашка , като гледам има място , а паметта е според колко часа показва.
Късмет през новата година.
ПП
ВИж на тая снимка , има подобен калкулатор , но едната скала се върти спрямо другата , дано разбереш как става
Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 07 яну 2021 17:06

Последния пакет от острова , имах късмет , че влезе на 22 в Европа , мина скоростно митница за ден два и като запъна в еспанския логистичен център на 29 , та до тая сутрин.
Набързо няколко снимки че тук ръми и е 11 гр на терасата , не в хола където има 4 различни вида отопление и е 15 гр.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Весел празник.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 07 яну 2021 17:36

Поздравления! Мисля, че почти всички са ти "повторки"
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 07 яну 2021 17:45

Може , което се повтаря , сменям за часовници от същата националност .
Например Рула за Юнгханс , Цитизен за Сейко и так далее .
Ти мисли за Хансчо дето съм го харесал , скоро имам имен ден и после рожден ден , да не го видя на тежката радиационна ръка на другия началник и така да си остана с отворена уста като римлянче пред сладкарница
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от omegaqq » 09 яну 2021 23:14

Абе аз може да съм в Русия, ама чета форума....

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”