Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 28 май 2020 19:32

E супер , друго си е да живееш сред цивилизовани хора , аз ако сложа филтър 10 км , най много маслини или лимони да си купя и то зимата.
Изглежда почти комплект , само нишката ми се вижда подкастрена.
Кой е модела ?
Ако намериш нишки на добри цени , казвай , че имам 2 3 в няккой гардероб прибрани точно като зимнина.
Имаш време до Коледа да го стегнеш и тогава тържествено да го навиеш.
Честито
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 28 май 2020 19:51

Да вероятно нишката е с няколко молиметра по къса защото сега топките се въртят на около 15-16мм от таблата.
Но ще видим дали ще успея да го компенсирам.
Марка или щампа няма никъде.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 28 май 2020 22:38

Ako наистина те интересува модела , снимка на плочата да се виждат всички отвори и точни размери в мм и за няколко часа получаваш точен модел + размери на нишката .
Мисля че липсва повече , долния край трябва да е на няколко милиметра от таблата , от друга страна това е атракция , ако не влезе в допуск много важно и без това служи за украса , ако искаш точно време ще ти пращам снимки на Сейкото с двата кварца , като дойде го сверих и чакам разлика 1 секунда , ама няма.
От един твой пост се замислих дали вярно трудно се намира стоманен миксер , оказа се че се намират.
Изображение
Изображение
Изображение

Този прилича на стоманен.
Поздрави и :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 29 май 2020 02:22

Алпина е страхотен производител и марка, но тои със сигурност е вътре с ЕСА, Аз за това говорих, майката му е ,ако можем да гепим от някъде инхауз модели, те са по-ценни според мен. Ама е трудна работа, държат си високи цени повечето от тях. n_sad
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 29 май 2020 08:55

Тодор такива хубави снимки рядко прави, или ако е придобил този миксер снимките са от покупката. Честито ако е така.
До този момент това е най-готиният според мен.
400 днивният вчера даде голямо избързване. Около 2-3 минути на час. Сега ще пробвам с настройка на тежестите. А и остава варианта, че не е профилактиран. За нишка няма да бързам. Но идентифициране може да направим за да има история.
Имам приятел съсед, който от две години ме моли да му намеря 400 дневен, след като видя моя. Много е запален да има такъв, но няма познания за да си купи сам - най-много да вземе нещо с батерия, а той иска да е оригинал механика.
Вероятно няма да мога да спася този 400 дневен поставен сега на етажерката до другия. Като дойде на гости моя човек ще ми го отнесе като свиня блажен вестник.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 01 юни 2020 23:55

Днес пристигна началото на един добър проект. Кога ще завърши , божа работа .
Тисо с инхауз механизъм , не се виждат разлики от ЕсА 9150 , ама никъде не пише друго освен Тисо.
Липсва коронка , но пък каква каса , нова с етикет , позлата 20 микрона , пробити лъгове , позлатени патенти , кожена каишка крокозъбал с пожълтена брандирана закопчалка .
Цифера е произведение на изкуството , а безела ...
Яко тежко желязо , капак на винт с пластмасов индикатор кога е сменена батерията.
Малко лоши снимки
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от kostabo » 02 юни 2020 05:36

Страхотен е, трябва да го съживиш !
Тука е така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 02 юни 2020 21:26

Браво! Дано да стане комбинация с някой донор.
Айде пък ледващия да е този!
Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 02 юни 2020 22:23

ДАй боже , то на нашия битак нищо не може да ме учуди , само да отвори пак.
Иначе форума да се стяга и за пенсионирането да ми подари .... снимка на някоя такава Слава.
Като зяпам из ловните полета има и много по редки.
https://electric-watches.co.uk/wp/wp-co ... ng-SD2.jpg

"Айде пък ледващия да е този!"
Да не те вали сняг , че говориш за лед.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 03 юни 2020 20:21

Днешен пресен , ако искаш да знаеш колко е часа не трябва да пипаш нищо , почват да се въртят едни стрелки скали сектори и ако си на лодка и го следиш русалките да са ти на помощ.
Изображение
Поздрави и :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 03 юни 2020 20:41

Този предполагам е с механизъм на Мийота, подобен на много модлеи на Цитицен. Скоро отремонтирах един подобен гражданин, и го дадох на жена ми. Когато преминаваш през менюто с хункций, както казваш стрелките стават като БлекХоук над Могадишу. После ако искаш да видиш колко е часа, понякога се налага да чакаш почти минута. Въпреки ефектните завъртулки, напред и назад, не можах да намеря смисъл за да ми хареса кой знае колко.
Разбира се, толкова много функций няма как да се вградят ако не са комбинирани в подобно управление. Три стъпкови мотора. Когато разглобих механизма всички колела на всеки модул бяха с един общ мост, не съм сигурен но около 10 на брой оси. И въпреки това ако човек иска да го почисти и да го сглоби е по-лесен от стандартен 17 камъков механичен на който главният мост покрива само три оси. Всичко това обгърнато изцяло от пластмаса и без камъни разбира се. Обикновенно проблемите при тези многофункционални Мийота са в бутоните. От една страна лесно блокират поради отворената и куха конструкция на корпусите *на показаната Фестина нае знам как са" но там с времето се събира много мръсотия, поради както казах лесния достъп до сърцевианта на бутона. От там идва и невъзможността да се натискат бутоните. Ако пък някой е бил по-изнервен и е натиснал, то бутона остава натиснат и някой от бутоните например остава на контакт. Функцийте се блокират и батерията пада бързо. Това са все предпоставки за това, че ако купите "дефектен" такъв часовник има голяма вероятност той да си работи, но да му трябва просто едно почистване.
А на морския вълк Честито!
Тошо - ти нали миналата година си купи лодка. "Караш" ли я? Ето ти повод да ползваш функциите на регатния часовник.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 03 юни 2020 21:03

Да вметна още нещо.
Преди четири дни се прецаках тръгвайки на море без морски часовник. Вкъщи имам 3 броя които показват приливите и отливите. Е кой да се сети, че ще потрябват.
Отивайки на Северно море имах някаква представа за приливите и отливите, нооо...
Отивайки на плажа попаднахме на най-ниското ниво при отлив. Повайкахме се, поснимахме се, а сега де, кога ще се върне водата и заслужава ли си да я чакаме. Почна едно ровене в интернет и т.н. А ако имах един от часовниците с тази функция на ръката си, щях да съм по наясно колко време имам за бира или колко навътре по дъното на морето мога да вляза.
Там където бяхме, водата се отдръпва на около 4км. навътре. А разликата в най-висока и най-ниска точка в този ден беше около 4м.
Изображение
Повярвахме на тълпите хора и ние тръгнахме навътре по дъното. Денивелация почти няма. Около 1м на 1км.
Дъното кипи от живота на стридите и мидите.
Върнахме се навреме, но имаше туристи няколко групички по 3-4 човека които тичаха през последния километър и накрая прилива ги хвана до кръста. А си бяха с дънки, ризки, шапки, чанти, фотоапарати, телефони и т.н.

Изображение

Изображение


Ей ме тук на втория ден. Изминал вече 1км от брега и невярващ на очите си, не се вижда море в следващите километри напред. след още един километър се отказахме.
Изображение

Разказаха ни, че има курорти в близост до Полша където водата се отдръпва на 15км. и когато започва прилива звучат сирени по целия бряг за да предупредят хората да се връщат.
Ето в такува случай часовник с TideGraph би бил много полезен.
За любопитните могат да видят в този клип как се изчислява това. https://www.youtube.com/watch?v=nWZragirMq4
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 03 юни 2020 23:04

ДА газиш вода като си отишъл на плаж е приемливо , е зависи от температурата на водата в Северно море.
Аз имах по сериозен проблем в Гибралтар , ще изровя снимки , и там разлика 1.5 метра ама англетата направили пристана твърд и вечерта като са вързахме на прилив , успяхме да слезам на суша която беше малко по високо от кърмата на лодката.
На следващия ден като се излюпихме след нощната разходка из камъка , беше отлив , трябваха почти алпийски техники да се изкатерим .
На еспанското пристанище което е зад границата от другата страна на летището понтоните са подвижни и няма такива грижи.
Тази функция е добра за туристи защото въвеждаш географски координати за даден плаж , ако си на лодка в морето няма начин да седнеш да му променяш настройките за следващото пристанище.
Поздрави на викингите отсреща и наздраве
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 04 юни 2020 14:44

Изчисленията си ги взема от града който си въвел за часова зона, а от календара взема позицията на луната.
Като часовника ти показва дали прилива или отлива са в голяма фаза .т.е. в зависимост от луната дали е в пълнолуние, новолуние, по средата и т.н. В клипчето по горе човека го е обяснил добре.
Вероятно има и часовници които срямо gps координати може и да смятат колко точно метра ще бъде прилива или отлива.
А, да водата беше хладна за нашите разбирания, ако успееш да стигнеш до нея. Точно в топлите часове я нямаше.
Но привечер във водата влизаха деца, вероятно местни чада.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 04 юни 2020 20:48

Теоретично е така един от моите Касио с всичко въведено коректно , включително географската дължина на Марбея в момента упорито твърди че сме 12 лунен ден , а той вече май е 14.
За прилив отлив е 3 часа разликата която дава , там вече може да си коригираш , с няколко часа , не зависи само от луната а и от релефа на дъното.
Така че вярвай повече на очите си и на морски таблици , да не газиш.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”