Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6220
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 19 окт 2020 22:02

"сейкоширане" на касата не е обикновен процес на полиране. Задължително протича с много мерак и страст към красивото.
а... всъщност къде по-горе сме писали, че "сейкоширане" на касата е полиране? Може би вече се познавате със Мишо-Сан?
Мдаа, Пиге-то не е лошо, но бих му се зарадвал повече като поостарее иначе ще отвлича вниманието от харизмата на притежаващата го.
Изображение

elisrol
Reactions:
Мнения: 14
Регистриран: 16 окт 2020 20:25

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от elisrol » 19 окт 2020 22:31

Предположих, че говорите за полиране тъй като часовника има доста драскотини по касата. Хаха наистина много ме радват вашите коментари.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 20 окт 2020 01:59

"Сейкоширането" на един часовник е въпрос на правилен избор и не всекиму е дадено да отдели триците от плявата. Сейкоширането е с цел, а не обратното. При някои часовници имиджа който се гони непременно да изглежда винтиж с всичките му следи от употреба , драскотини,помътняване по касата и стъклото и т.н. не винаги е оправдано. Какво можем да кажем примерно ,ако един екземпляр е носен малко и е съхраняван подобаващо и въпреки ,че е произведен през 60-те, например, изглежда чудесно. От това имиджа му трябва да пострада ли? Навремето по улиците имаше ваксаджии и ходех да си лъскам редовно единият чифт що годе свестни чепици, защото ме беше срам да се виждат напуканите места, а беше въпрос и на достойнство. В случая Омегата е с чудесно ретро излъчване и е само въпрос на избор в бъдеще , дали да се приложи "сейкоширане" ,или не. Само да допълня ,че при нужда ,или каприз, има начини един часовник да бъде подложен на обратният на сейкоширане процес, единият е насочен към подчертаване и възвръщане на изначалната красота на един предмет, а другият по-скоро нещо,което е над естетическата наслада. Там е и златното сечение на избора.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 833
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Lyubo_sr » 20 окт 2020 13:19

elisrol написа:
19 окт 2020 19:59
... ето нещо от днес 15202ST...
Може ли снимка на механизма? :o
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 677
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 21 окт 2020 20:05

Скромно, но от сърце! :) Обичам часовниците "Кама" и все си взимам по някой като ми падне. Още два новопридобити. Единият, профилактиран и с много удобна каишка, днес го разхождах през целия ден!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6220
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 21 окт 2020 20:19

Не мога да реша кой от двата ми харесва повече, но и двата са супер яки!
Поздравления!
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 677
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 24 окт 2020 21:02

Придобивки от последните дни.
Един малък "Восток" калибър 2409А. Не работи, но имам донори на механизми, така че мисля да стане работещ. С нова каишка и попада в сбирката от себеподобни. :)
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Любим модел на "Восток" калибър 2209, за съжаление с пострадал циферблат:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
И нещо което ще разочарова феновете на механичните часовници, за какъвто навярно минавам и аз. :mrgreen:
Не знам какво ми стана, но си взех няколко кварцови часовника. Без нито един камък в тях! Просто покрай един радиосверяем часовник си взех още няколко кварцови часовника. Харесаха ми и това беше достатъчно, на база на външния вид.
Изображение
За съжаление този германски красавец се оказа с проблеми, то беше и логично при цената, на която го купих, повече от любопитство.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Четох че е с механизъм на "Junghans", намерих му спецификацията, ще го търся и ако цената не е много неприятна, ще го сменя. Ако не - поне си задоволих любопитството!
И това (може би?) немско чудо е много красиво, макар и без никакви екстри, и днес си го нося на ръката, при това с удоволствие! Шегаджиите са направили засечки на задния капак, та доста време се мъчих да го сваля с отвиване! :D
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Часовникът с делфинчето ми струваше 1 ст., но любезният продавач ми го изпрати без пари, така че... :lol: Яка силиконова каишка, въртящо се безелче, спорт от всякъде, а и най-вече милата картинка с делфинчето ме спечелиха. Вярвам че все ще успея да го подаря на някой! Или пък да го нося отвреме-навреме за да дразня снобите! lol2
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
"Балтазар" е хубаво име, напомня ми за един бразилски голмайстор на "Атлетико" Мадрид и "Порто" през 80-те години. Сложих му една зелена нато-каишка и сега чака да го поразходя.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Та така, днес мина под мотото "Хайде стига с тези механики!", малко разнообразие настъпи...
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3031
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 24 окт 2020 22:58

Радиосверяемия първо го пробвай високо в Троянския Балкан вечер след 12 часа , може пък да свери и тръгне.
Най много му пречат всякакви импулсни захранвания които тровят ефира с много ултразвукови смущения.
Има и емулатор за комп.
Изображение

elisrol
Reactions:
Мнения: 14
Регистриран: 16 окт 2020 20:25

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от elisrol » 27 окт 2020 22:30

"Един малък "Восток" калибър 2409А. ", това наистина е добро :)

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 677
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 04 ное 2020 21:12

Както обещах, да покажа новата ми френска придобивка, пристигнал вчера. Прекрасен часовник "Лип" калибър R23E, 17 камъка, позлатен.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Другата придобивка ме радва не по-малко от френския часовник. UMF-Ruhla, UMF-33 със 7 камъка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Това е засега, малко отклонение от руската тема. Има още часовници, не толкова красиви, но може би интересни или поне любопитни. Скоро.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 677
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 07 ное 2020 21:10

Още новопридобити часовници. Взех тези двата от любопитство. И заради външния вид.
"Lucerne Digital", швейцарски. Има цял 1 камък. Масивен часовник - 43х40 мм. Не работи, но балансът е здрав.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
И един по-малък. "Bulldog", швейцарски. Пак механичен-дигитален. И той не работи. 1 камък. Размери 30х33 мм.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Защо ги взех ли? За сравнение. Заради "Ruhla Digital".
Изображение
Изображение
Изображение
Дизайнът? Кой от кого е заимствал? Сходствата са много. Както гледам, този дизайн се среща и при други часовници.

Нещо съвсем различно. И много красиво, поне за мен. Изящно часовниче "Sulka", 17 камъка. Размери 33х40 мм. Работи.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Златист е, но не знам дали е позлатен. Има клеймо, на което пише нещо като "PVD PLOG":
Изображение
Четох в "Микролиск" че е произведено в Дакар, Сенегал. Производител Comptoir/Franco.Suisse. Ако наистина е произведен в Сенегал, браво.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от roca » 07 ное 2020 21:24

Този последният маркировката по-скоро в P10G, или 10 микрона. Само една малка вметка , почти сигурен съм че швейцарците ползват 10 и 20 микрона на 18 карата, докато при братята руснаци е на 22 карата. Иначе е голям красавец :)
По отношение на дигиталките....повечето са еднокамъкови. Красиви, но като Ruhla-та, много кахърни за ремонт и с малък живот..Иначе много популярни за един период около 70-те.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3031
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 09 ное 2020 13:55

Въпреки че съм се ориентирал на приключване , има какво да дойде до края на месеца.
Едва ли много ще се учудите че последния пристигнал е електронен ЕСА 9158 , от по новите само 7 камъка , марката е една от десетките в еспана които са поръчвали или сглобявали часовници с швейцарски механизми.

Здраво голямо желязо с лепенки и етикетчета , и една дупка на касата отпред , работи перфектно.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



Поздрави и весела седмица :b :b
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 833
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Lyubo_sr » 09 ное 2020 17:31

stepona555 написа:
09 ное 2020 13:55
Въпреки че съм се ориентирал на приключване...
Това звучи много категорично!? :o
П.С. Какво означава Диаметроник?
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3031
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 09 ное 2020 18:32

Приключване на първата половина на ноември , а от там и на годината .
Не е голямо откритие че от края на ноември започват коледните намаления които понякога са доста големи увеличения.
И въпреки неограничения ми мерак , по вина на тотото особено Евромилиона , финансите за часовници са доста ограничени и зяпам из нета като римлянче на стъклото на сладкарница.

Преди години като продавах телевизори и хладилници в Кремиковци две години подред бях милионер само от заплатата , но само декември , другите месеци нормално към слабо.

За марката и надписите по циферблата не мога почти нищо да ти кажа .
Даже не знам дали е била национална или регионална .Не е неизвестна , но понеже е отпреди интернета , много малко може да се намери , щом в еспанския форум почти нищо няма , много са я чували , ама няма тема с историята и.
Имало много такива през годините които са сглобявали часовници с каквото намерят или решат че ще се продаде.
И така до кварцовата криза , когато са останали по малко и пак същото , с кварцови модули.

ЗА диаметроника , нормално на такива пише електроник или тразисторизиран , по някаква причина те са измислили друго название , подозирам че е заради деня от седмицата (диа е ден на еспански ) за да е по интересно за купувача.
Но това е само мое предположение.
Трябва някой ден да обобщя всички надписи по електрическите часовници , доста разнообразие има.

Отклонение !

От два дни тук умуват за една Ракета за незрящи на която има надпис АБАЗ , за тоя поне се знае кой е часовникаря и от кой град .Аз имам два Абаза с Зим 2602 вътре , достигна се до мнение че най вероятно , си ги е внасял руските и други часовници и си е слагал фирмата на циферблата , аз не съм намирал в руския форум , черуснаците са продавали в еспана Победи и Ракети с това име и то на една малка фирма , само в един град има ателие .

Та за някои от марките се намират факти за други по малко , и аз безсрамно се възползвам и си купувам от по неизвестните на доста разумни цени , тоя го взех доста по евтино отколкото искат за подобен очукан и неработещ , но с надпис Тисо или Цертина на циферблата.

Съдбата му не е много ясна , може да стане донор за някой от гореспоменатите , а може да си остарее и така.
Съжалявам че не успях да изясня нещата въпреки че изписах една страница .
ПОздрави
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”