Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1159
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от ivan_p_uzunov » 22 авг 2022 20:00

Привет, аз си взех станция на марката -Ersa .-много съм доволен ,стара е но върши много добра работа .
Изображение
Е,- търсих същата станция но с дисплей - показващ на колко градуса е загрята -но цените бяха главозамайващи. :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 27 авг 2022 10:49

rosen_er написа:
22 авг 2022 19:24
Демагнизатор ?
Привет,
Пратката пристигна.
Пробвах предполагаемият демагнетизатор.
Като натисна копчето лампата светва, но не се усеща никакво обичайно трансформаторно жужене.
Все пак реших да пробвам. Да има ефект но не толкова добър. Може би скоро ще го отворя да разгледам вътре, но Иван ми подари един много силен и добър демагнетизатор *хиляди благодарности! и сега ще отложа проучването на този от снимката за ден в който има повече свободно време.
Станцията за поялници работи голямата ръкохватка на 24в. и малката на 12 която се оказва, чее чудесна за миниспойки например по малки платки. Все пак ще се опитам да се боря за една по голяма станция с дисплей като тази на Иван.
Предимството е, че се продават нови оригинални човки за 5 евро за поялника, а това е важно за да стане като нов.
Поздрави!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 27 авг 2022 19:33

Момчета не искам да ви убивам ентусиазма да си купите 3 кг кутия с кабели и т.н. , все пак отдавна така наречената станция е в дръжката, най известния представител е TS100.
https://es.aliexpress.com/item/32860309 ... txXuEQ6jIP

Аз си взех преди доста време негов бюджетен аналог Т12 който вече гледам е станал с хужав ОЛЕД дисплей
https://es.aliexpress.com/item/10050033 ... qXXpGXc74x
Човките са перфектни голям избор , поддържа температурата , заспива и не грее ако го оставиш на стойката , какво повече ви трябва , е и добър тинол. Харчете си стотиците евра за часовници , има евтини и много хубави поялници.
Поздрави и наздраве
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 27 авг 2022 20:09

Мдаа, гледах ревюта,
Наистина са добри тези писалки, но към станциата си върви стойка където да поставям поялника.
:lol:
Аз си спомних за твоята покупка и препоръки от преди във форума. Но не знаех, дали е издръжлив.
При теб как се представя? Ползваш ли го?
Пък и в работилницата някак е по готино да има станция. Писалката е за куфара с инструментите... като ходя някъде да показвам майсторлък".
lol2
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 28 авг 2022 14:06

На вкус и на цвет .... Щом те кефи кутия със стойка значи всичко е ясно.
Относно майсторлъка и аз нося едно голямо жълто Флуке за фасон , ама си меря с малкия мултицет за 20 лева дето показва същото.
Относно моя поялник , не го ползвам всеки ден , но досега не е имал проблем , повтарям човките са хубави метални не се кривят и изяждат от температурата , готов е за секунди , работи и на 12 волта в колата или морето .
Няма само бутон турбо нагряване , ама ние тук работим на час и нямаме чак такава спешност , да запоим нещо 2 сек по бързо .Има клипове как да си сложиш такова бутонче.
Единствения недостатък е късото кабелче на фабричния адаптер за 24 волта , жълтурите са спестили 1 м кабел .
И аз всеки път псувам и бързам да запоя нещо и после забравям да го удължа .
А относно стойката аз си ползвам една от лидълски поялник , който беше голямо недоразумение , поне стойката върши работа , след като я напълних с бетон да не пада.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 12 сеп 2022 20:37

При мен се падна една такава стара кварцова ETA ESA с изтекла батерия.
Ще я боря.. имам надежди, че ще я подкарам.

Изображение

Изображение

И един който плаче за ново стъкло, вероятно и нов собственик, тъй като днес го носих, но утре ще съм с някой от старите дружки. Причина.
та - Коронката се забива в китката ми и до няколко дни ще имам дупка в кожата.
Друг единствен вариант който ми идва на ум е да вдигна корпуса на часовника с едно нато или зулу което може би ще отдалечи корпуса от ръката. Ще споделя дали е имало ефект.
Беше ми мерак да имам часовник с тритиеви капсули. H3 на циферблата, знак за радияция релефен капак с картинка.
Стомана с черно PVD жесток "тактически дизайн .. хаха.

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 31 окт 2022 17:36

За 1,55 евро + 5 доставка.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Вътре ЕТА кварц V8 със здрава механика, но се наложи замяна на платката, като пък тази която имах прави някакъв проблем и независимо колко нова батерия да сложа все си работи часовника през 4 секунди. Все едно е в режим предупреждение - батерията е слаба.
от този тип
Изображение
Може би ще трябва да презапоя или сменя кварца ... като стигна до него ще разкажа.
Часовника иначе е много добре направен. Води се мъжки размер. прилича на EBEL , корпуса е само с горно отваряне през стъклото. Няма отварящ се заден капак.
Верижката и всичко е изработено стабилно от стомана.
Много удобен, но може би малко твърде луксозен за мен.
Жената го харесва и ще трябва да го подкарам.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 01 ное 2022 16:12

Добре изглежда , ти си оторизиран майстор на Ебел , а и тоя си има всички винтове няма да влиза вода , надписваш му циферблата първата буква съвпада и готово.И коронката малко а ла Картие ако не бъркам.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 06 яну 2023 19:17

Привет,
Някой импулсивно, но според мен на разумна цена купени. След пазарлъци с продавачите. Или от търгове с неочакван край.
Orient Hammerhead EM7D пак си е с легендарния механизъм.
Купих го за неработещ, бях се приготвил да го слагам да отлежава докато му дойде време за ремонт, но след като отворих пакета, на крак реших да видя какво е вътре за да знам, дали баланс или друго ще трябва да му търся.
Беше блокирал някак.. не знам, но анкера не прехвърляше при разклащане. Имаше малки боклучета в механизма и може някое да е попаднало там на връзката между анкера и баланса. Та бутнах леко зъбните колела с клечка и този часовник отново заработи. Издухах прашинките. И от вчера държи отлично време.
Така, че няма да се наложи ремонт... може би някоя профилактика ако ми липсва забавление.
Часовника е с размер 42мм на корпуса, а безела е с 1мм по голям т.е. 43мм
Веригата е 24мм което ми идва малко в повече, а от там и теглото на часовника с веригата.
Иначе съм доволен. В сравнително запазен вид е. :) и модела е интересен.

Изображение Изображение Изображение

Понеделнишки чакам да пристигне Сейко. Преди имах повече усет за моделите и ги познавах от външният вид, но сега съм позабравил, а обявата няма описание. Мисля, че е добър модел и ще се радвам да го отремонтирам и освежа. Някой сеща ли се за този модел? Аз залагам на 6309 :lol:

Изображение

През миналия месец поразгледах малко обяви на Суотч с цел да се запася с работещи автоматични ЕТА или за части.
То така се случи, че цяла кутия с няколко автомата и хронографи. Повечето работят.

Изображение
И един дето си го бях набелязал отдавна да го имам. И тук трябва търкане на плексигласа и касата.
Много интересен и жив часовник. И както всички Суотч - удобен и надежден.

Изображение Изображение ИзображениеИзображение

Един Полет

Изображение ИзображениеИзображение

От една мъглява обява взех това. Като се надявах да имам късмета да "налаза някоя хубава запазена Победа *че адаша само ми пали фитила и ме обвзема носталгия. Ама не...
Оказа се Франкенщайн Кама.

Изображение Изображение Изображение

И те така..
Как е при вас?
Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 832
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Lyubo_sr » 06 яну 2023 21:05

Ориента много хубав! :thumbup: :b
При мен нови часовници няма, за разлика от аудио компоненти... :D
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от rosen_er » 07 яну 2023 19:17

Аз ,както винаги пазарувам само от битака.Ако излеезе нещо,че напоследък......
Е, днес ето това си взех :
Изображение Изображение
За носене .

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 07 яну 2023 20:37

Надежден механизъм, отличен финиш и дизайн.
Направо си е за празнуване.
Поздравления!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 08 яну 2023 00:12

atanweb написа:
06 яну 2023 19:17
Привет,
Някой импулсивно, но според мен на разумна цена купени. След пазарлъци с продавачите. Или от търгове с неочакван край.
Orient Hammerhead EM7D пак си е с легендарния механизъм.
Купих го за неработещ, бях се приготвил да го слагам да отлежава докато му дойде време за ремонт, но след като отворих пакета, на крак реших да видя какво е вътре за да знам, дали баланс или друго ще трябва да му търся.
Беше блокирал някак.. не знам, но анкера не прехвърляше при разклащане. Имаше малки боклучета в механизма и може някое да е попаднало там на връзката между анкера и баланса. Та бутнах леко зъбните колела с клечка и този часовник отново заработи. Издухах прашинките. И от вчера държи отлично време.
Така, че няма да се наложи ремонт... може би някоя профилактика ако ми липсва забавление.
Часовника е с размер 42мм на корпуса, а безела е с 1мм по голям т.е. 43мм
Веригата е 24мм което ми идва малко в повече, а от там и теглото на часовника с веригата.
Иначе съм доволен. В сравнително запазен вид е. :) и модела е интересен.

Изображение Изображение Изображение

Понеделнишки чакам да пристигне Сейко. Преди имах повече усет за моделите и ги познавах от външният вид, но сега съм позабравил, а обявата няма описание. Мисля, че е добър модел и ще се радвам да го отремонтирам и освежа. Някой сеща ли се за този модел? Аз залагам на 6309 :lol:

Изображение

През миналия месец поразгледах малко обяви на Суотч с цел да се запася с работещи автоматични ЕТА или за части.
То така се случи, че цяла кутия с няколко автомата и хронографи. Повечето работят.

Изображение
И един дето си го бях набелязал отдавна да го имам. И тук трябва търкане на плексигласа и касата.
Много интересен и жив часовник. И както всички Суотч - удобен и надежден.

Изображение Изображение ИзображениеИзображение

Един Полет

Изображение ИзображениеИзображение

От една мъглява обява взех това. Като се надявах да имам късмета да "налаза някоя хубава запазена Победа *че адаша само ми пали фитила и ме обвзема носталгия. Ама не...
Оказа се Франкенщайн Кама.

Изображение Изображение Изображение

И те така..
Как е при вас?
Поздрави!
Тръгнал си по опасен път , все едно гледам моите кутии от преди 2 год , Ориента нещо ми напомня за гражданин , а пластмасата са върха , трябва да има човек десетина свача.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 08 яну 2023 00:14

rosen_er написа:
07 яну 2023 19:17
Аз ,както винаги пазарувам само от битака.Ако излеезе нещо,че напоследък......
Е, днес ето това си взех :
Изображение Изображение
За носене .
Хубаво еспанско гражданче , тук са много известни , нещо като Кандино в България .
Честито :b
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от miroman » 08 яну 2023 20:17

Да покажа и тук форумния "Садко" на watch.ru !

Изображение Изображение Изображение

Уникален часовник! Изпълнението е отлично, не виждам никакви проблеми, всеки детайл е пипнат.
И докато чакам каишката от Китай, ето как изглежда на НАТО (а може и така да си остане):

Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”