Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 27 мар 2020 17:35

Не мога да си представя какво ще стане на първия битак след алармата с вируса , ще трябва да ходя с ремаркето сигурно.
Засега лек риболов в залива за поддържане на формата
Изображение
Изображение
Изображение
Поздрави и си дезинфектирайте устата по често .
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от omegaqq » 28 мар 2020 15:20

След много екшъни и дълго чакане най-после се сдобих с нова кола.

Изображение

Точният модел е Renault Grand Scenic с пет места бензин 1332 кубика 140 к.с. Поради факта, че модела не се внася в България се наложи колата да бъде поръчана и доставена от Германия. Възнамерявах да ида и да си я докарам на ход до България, но уви заради някакъв коронясан вирус не можах да ида и трябваше колата да ми бъде доставена с автовоз. Както и да е с голям зор вече съм собственик на желания автомобил. Ако питате кое в целия процес беше най-трудно, мога да кажа, че това е регистрацията в КАТ (отне ми много чакане, нерви и усилия).
Първите впечатления от колата са добри - нормален разход на гориво, удобна и много просторна. Още не й знам всичките възможности, пък и съм я шофирал всичко на всичко 200 км.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 28 мар 2020 16:22

Ехааа, браво! Разкошна е! Мислех, че ще вземеш нещо по-малко. Цвета, джанти ... страхотна комбинация и цялостно дизайнът е на високо ниво. А колко сейковци можеше да си купиш, а сега няма да ти се слиза от тази кола. Очаквам, че и няма да ти остане време да ръчках в старите механики. Не ни забравяй тук .. ние сиромасите!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 28 мар 2020 21:00

Честито
много добре изглежда icon_crazy , а и си иска яко поливане :b
Аз съм отдавна фен на френските автомобили , е на една друга марка , но това отдавна няма значение всички са еднакво добри и много електронни.
Жалко че сега няма да можеш да се возиш на воля n_sad , на времето като си купих първата кола и малко след това въведоха талони за бензина , ама пак и врътнах 80 за 3 години

Наздраве
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Lyubo_sr » 28 мар 2020 21:40

Честито, Митак- със здраве да си я ползвате! :b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от omegaqq » 02 апр 2020 17:14

Благодаря, момчета! Живи и здрави и Вие и да ви се връща.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Liani » 02 апр 2020 19:56

Честито!
Много е готина :b

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 20 апр 2020 18:10

След доста чакане (от 13 март до днес 20 април) като се случиха заедно вирус и великден в еспана , сроковете не се събират ами се вдигат на степен , на 20 март пристигна в еспана и до 16 април си стоя в Мадрид n_sad .
За сравнение преди години друг часовник дойде за 5 дни от някакво американско село до тук.
С една дума Булова кварц от първите , малко произвеждан модел 2423.10
Изображение
Има някакво странно сверяване като го разбера ще напиша друг пост с видео.

Изображение

Изображение
И накрая в този добре познат сайт пише че гражданите произвеждали частите и краварите само ги монтирали .
Ами то по убаво от това здраве му кажи швейцарец с японско качество.
http://www.crazywatches.pl/bulova-242-quartz-1977
Весела седмица и :b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 20 апр 2020 19:54

Честито! Изглежда много добре!
В годините на кварцовата мода освен, че за да не изостанат съвсем и поръчват части в Азия както и ти спомена по горе. Много от големите марки са инвестирали парите си направо там в заводи които да произвеждат електрониката за часовници.
Разделяй и владей!
Гениалното на тези големи европейски марки е, че са запазили реномето си чисто без светът да предполага, едва ли не всяко второ кварце е поръчано от някой голям. Вероятно с цел да породят недоверие в хората за качеството като цяло на кварцетата и така изплуват обратно на бял кон със своите механики или инхаус кварцови с повече камъни от пясъка в аквариума на детето.
Чудил съм се защо се стига до там, че да се произвеждат механизми които да струват под 50 ст. Облечени в корпус и каишка... и цялото това нещо да е на цената на един сандвич. Надали дори и самите клиенти-купувачи желаят да купуват толкова некачествени продукти па макар и толкова евтини. Но някой все пак "нарочно" разваля кварцовата магия за да подбие цената и да тласка хората към "марковото"
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 27 апр 2020 15:37

След като стана ясно че всичко идва от изток , Япония , спирам с Булова и минавам на жълтури .
То вярно си купих един много жълт и хубав гражданин ама ще го чакам още една седмица.
Изображение
И сега вече на темата , днес в празничния ден куриера звънна и вече имаме едно старо японче.


Изображение

Изображение

Както се вижда от
http://www.crazywatches.pl/seiko-3863a-qr-quartz-1973
Това е бюджетен вариант на един от първите кварцови механизми с точност 5 сек , в случая за поевтиняване е ползван нормален кварц и обявената точност е 20 сек месечно , като се настройва със сменяеми елементи в ауторизиран сервиз.
Мъка за майсторите дето обичат да връткат тримера .
Наздраве за празника , още снимки след малко
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 27 апр 2020 15:42

Всичко добро винаги има едно НО , трябва да се чисти , трупал сажди 50 год , спира когато реши , стрелката трепка напред назад типични синдроми за запекъл механизъм.
Изображение

Изображение

Изображение
Поздрави и умната с :b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 27 апр 2020 15:46

Това е засега , ако звънне пак някой на вратата ще има още
Изображение

Изображение

Изображение
Весел ден и наздраве :b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 30 апр 2020 10:54

Вчера долетя от Белгия един хубавец , явно щъркела беше объркал посоките от 23 март доста е пътувал , е то и Белгия си е голяма държава 2 или 3 часа не помня трябват да я пресечеш.
Изображение

Изображение

А тази нощ се появи и друга новост , вече ще имам персонална врачка , като пристигне някой ден.
Преди време за малко да си купя механичния модел ръчен , ама търга отиде в небесата
Изображение
Поздрави и :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 03 май 2020 17:21

Една история с развитие и надявам се добър край .
Но да караме отзад напред както обича да казва моя приятел самурай все съм наопъки.
Няколко поста по нагоре ви показах една кварцова Булова 2423 , от първите със стъпков мотор отделен можеш да го видиш и пипнеш , а не да си го представяш че е там някъде около бобината.
И понеже съм ги подкарал наред по номерация на моделите логично следващия трябва да е 2242.
Защо да е логично , ами забравил съм модела и си мислех че е 2243 и почнах да се оглеждам за следващия в посока камертон.
Истината е че откакто преди седмица изтървах два камертона на цени малко над 100 , при положение че в България само за ремонт на такива искат 200 , седнах сериозно да огледам залива .
Попаднах на въпросния екземпляр
Изображение
Изображение
Като разбрах че настройката се прави с отвиване и завиване на винтчета дълбоко в мозъка на чипа инженера в мен се събуди и си представих как ги връткам все едно регулирам клапаните на шкода 105

От друга страна това число нещо започна да ме дразни все едно съм го играл вече на евромилиона.
И понеже отдавна не помня повече от 2 дни , само помня кое къде е записано че по лесно.
Прелиствайки форума намерих това което трябваше.
viewtopic.php?f=58&t=5288&start=225#p49574
В едно близко минало когато съм имал 3 часовника с батерия гордо съм обявил че още един и стига .
Уви сега когато са 23 или повече мрачната истина че не можеш ги събра всичките излиза наяве.
Но не пречи да следваме препоръките на по знаещите от нас приятели.
И така пратката тръгна , като дойде ще кача снимки и ще сложа точка на нещо започнало преди повече от 4 год.
Поздрави и :b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 03 май 2020 18:44

Този е страхотен ! Браво, че и красив.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”