Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Нови придобивки- 2016г.

Мнение от the collector » 11 мар 2016 20:00

Саше, ако съдим по този, то окомплектовката ти е правилна.

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки- 2016г.

Мнение от atanweb » 11 мар 2016 22:35

Ах как имах нужда от такава снимка.
Благодаря!
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки- 2016г.

Мнение от rosen_er » 12 мар 2016 09:44

Не е точно същият дизайн на циферблата,но е подходящ аналогичен пример,показания от колектор на снимката.
Логично ако погледнем на нещата - няма смисъл от "светещи" маркери и "боядисани" стрелки.Чисто практично погледнато.Какъв плюс в тъмната част на деня носи такава комбинация - никакъв!
Дори съм по-склонен да приема обратният вариант:светещи стрелки само.Тогава би могло да се познае часът .Но кой знае ...... :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 22 юни 2017 18:33

Едно силно побуване на темата...
Скоро при мен трябва да пристигне
124 чс от Челябински Часови Завод

От темата на Иван и неговият самолетен хронограф бях много впечатлен.
Аз хронограф не си спомням да съм ползвал по предназначение през последните години. Не че не ме кефи дизайна и всичко вътре, но днес сега имах възможността да закупя нещо сходно и което ще ползвам в ежедневието си.
Все още продължавам да търся интересни факти и въобще някаква информация за тези часовници. За механизма или за производството. Някой ако знае нещо ще бъде хубаво да сподели тук.
По време на търсенето попаднах на сайта на челябински часови завод и ме впечатлиха с нови модели.
http://www.molnija-ltd.ru/" onclick="window.open(this.href);return false; и например този стоманен модел - http://www.molnija-ltd.ru/catalog/Wrist ... m-korpuse/" onclick="window.open(this.href);return false;
Каква е разликата между 122 ЧС какъвто откривам в сайта на завода - http://www.molnija-ltd.ru/catalog/TechnWatch/122-chs/" onclick="window.open(this.href);return false;
и
124 ЧС какъвто очаквам да пристигне при мен.?
Ето предварителни снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от the collector » 23 юни 2017 10:45

Хм, имам един 122ЧС, но не бях обръщал внимание, че има и 124ЧС. Ако не се лъжа все 122-ки съм срещал. Това да не е някаква по-нова версия?
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от rosen_er » 23 юни 2017 12:25

Ето тук разликите:
122 - корпус от латун без електроподгрев - температурен диапазаон :-20+60 градуса
124 - алуминиева сплав .Има електроподгряване и може да работи от :-60 до + 60 градуса
http://www.measurement.ru/gk/vremya/04/04.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.measurement.ru/gk/vremya/04/06.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Има разлика в размерите (124 е по-"дебел" заради нагревателя ,който е монтиран на капака) ,а и в теглото (124 -100гр. по-тежък).

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 23 юни 2017 13:40

Благодаря Роска, Тези са съвсем нова материя за мен. Интересно е. Ще се опитам да му направя година стойка така, че да го ползвам като настолен.
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от ivan_p_uzunov » 23 юни 2017 18:55

Браво за покупката !За мен лично -хронографите като цяло са голямо постижение .-Става въпрос за сложността на изработката си .На моя му направих стойка от прозрачен плексиглас
Изображение

Изображение
от както съм го завършил и до момента продължава да има само 2 секунди разлика на денонощие -което означава че като го навия веднъж -издържа 3 дни и половина ,като дава постоянна разлика от6 секунди за тези три дни .-Само ще помоля да му снимаш механизма и евентуално да кажеш има ли монтирани малтийски кръст на пружинния барабан .

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от ALFA » 23 юни 2017 19:42

Ето и аз имам
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 23 юни 2017 20:10

Стефко, това е третият модел от гамата ( по - скоро средният) който е с електрически контакти и също е много интересен. Феновете на тези часовници събират всички варианти, но най-много ценят хронографа какъвто има Иван.
Ще ми бъде интересно да разгледам механизма на 124 - ката. Харесва ми варианта на стойката от плексиглас.
След много ровене в нета намерих снимки на механизма на 122 чс който както обясни Росен вече - е същият като 124 чс.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от ALFA » 23 юни 2017 20:24

Благодаря за информацията но ми го дадоха да го продавам и аз реших да се похваля

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от the collector » 23 юни 2017 22:39

rosen_er написа:Ето тук разликите:
122 - корпус от латун без електроподгрев - температурен диапазаон :-20+60 градуса
124 - алуминиева сплав .Има електроподгряване и може да работи от :-60 до + 60 градуса
http://www.measurement.ru/gk/vremya/04/04.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.measurement.ru/gk/vremya/04/06.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Има разлика в размерите (124 е по-"дебел" заради нагревателя ,който е монтиран на капака) ,а и в теглото (124 -100гр. по-тежък).
Росен отново е убийствено точен! :o
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от the collector » 23 юни 2017 22:41

ivan_p_uzunov написа:Браво за покупката !За мен лично -хронографите като цяло са голямо постижение .-Става въпрос за сложността на изработката си .На моя му направих стойка от прозрачен плексиглас
Изображение

Изображение
от както съм го завършил и до момента продължава да има само 2 секунди разлика на денонощие -което означава че като го навия веднъж -издържа 3 дни и половина ,като дава постоянна разлика от6 секунди за тези три дни .-Само ще помоля да му снимаш механизма и евентуално да кажеш има ли монтирани малтийски кръст на пружинния барабан .
Поздравления за стойката! От доста време се чудя от какво да си направя за двата часовника. Има готови плексигласови навън, но им искат "майка си и баща си". icon_crazy
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от ivan_p_uzunov » 24 юни 2017 06:33

Точно от там я видях и много ми хареса че е прозрачна .Струваше ми 2 лв за парчето плексиглас от фолиард -фирма и около час-час и1/2 за изрязването на отвара . След направа на отвора взимате пистолет за горещ въздух и награвяш .Само ти трябва дървено трупче и чифт работни ръкавици за огъването -разбира се от изрезките първо се пробваш колко да го нагрееш и колко да го огънеш че да си доволен от резултата. :b

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от rosen_er » 24 юни 2017 07:28

the collector написа:
rosen_er написа: Росен отново е убийствено точен! :o
С любезното съдействие на Google :)
Тази стойка от плекс стабилна ли е?Часовниците тежат повече от половин килограм.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”