Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 30 авг 2020 19:46

Здравейте,
Отварям тази тема в която можем да споделим мнението си за часовници минали през нашите "ръце" и сме имали време да си изградим представа за тях. Т.е. имаме безпристрастни впечатления изградени за кратко време.
Часовниците може да са били при нас за кратко поради някакъв ремонт или друга интервенция тип полиране, смяна на батерия, каишка и т.н. Вече имаики богат опит и представа за материалите и качеството на изработка можем да разпознаем 6-ца от тото-то или поредният кич.
В темата ще имаме възможност съвсем спокойно да споделим. Това със сигурност може да се окаже полезно за четящите тук.

Започвам с два от днес.
Ingersoll Bison No 28
Името вероятно е подходящо тук това не е определящо, ще пиша за часовникът като такъв.
Размерът му 52мм на безела и 63мм с гарда беше популярен преди 5-10 години. За щастие като, че тази изкълчена мания започна да отминава.
Механизмът в поръчан от Ингерсол в Китай с брандиран ротор.
https://calibercorner.com/?s=ingersol
Като под оригинал се води 520 с 20 камъка, но всъщност това е DG2350
Изработка на механизма - виждал съм и по-лоши. Всъщност би могъл да работи няколко години ако часовникът не претърпи по-голям от среден по сила удар.
При мен са два еднакви такива механизма. Щетите на единият е счупени и двете оси на анкерното колело, а на другият механизъм беше изкъртена втулката където се завива винта на лагера на ротора. Лошо пресован или просто слябо място, тъй като моста е много тънък за да държи лагера с ротора.
Финиш. Поради големият си размер финиш не е бил нужен.
Слаба водоустойчивост въпреки дизайна.
Безумна функция на големия бутон - с него се превключва стрелката която показва коя година е. Интересно е, че са изписани само годините от от 11-та до 22-ра. т.е. човек трябва да чака 89 години за да може да ползва пак часовника lol2 , а тогава може пак да са на мода. :yahoo
т.е. този бутон може да се ползва по около 10 пъти на 100 години или просто да си щракат нервните бАтки с големите ръки.
Часовникът работи вече и е завидно точен. Скоро ще оправя още един подобен който ще покажа тук, но за него ще дам по-положителен отзив.

Изображение

Изображение

Вторият герой е Армани - не само Армани, а Емпорио Армани!
Кварц miyota js25 който струва колкото една пица. Въпреки това се заинатих и го оправих. Едно гадно малко пластмасово колелце което бута диска на датата. Та езичето му няма сила и се огъва като косъм. Малко го натегнах и сега работи. За сега! Пробвах 20тина пъти - бива. За по голяма дълговечност да му мисли Тая дето ще купи на Тоя - това!
46мм, Финиш. ПВД - приятно на пипане така и веригата. Прекалено лъскави индекси и стрелки и не ми ходи на сакото Dolce & Gabbana.
Стъклото е от големите боклуци дето се мазнят дори само от околният въздух.
Вероятно вече сте установили разлика в качеството на стъклата. Има такива които непрекъснато трябва да бършеш. При евтините телефони също е така. Е това Армани е отвратително в това отношение.
Никаква водоустойчивост. Капака е на клик.

Изображение

Започнах темата малко весело по хейтски, но няма да е все така.
Утре ще покажа Гласхюте със 7750
Хубава вечер!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от stepona555 » 30 авг 2020 22:53

Интересно заглавие , преминаващи .
една част от моите са такива , идва , интерес в началото и после потъва в някоя кутия , след време го намирам , пак снимки и смяна на батерия ако е спрял и после пак заминава в отпуска .
Сигурно в това е смисъла , ако е само за носене , два три са предостатъчни , за гледане и оглупяване си трябват повече.

Ще има ли и ретроспекция , на вече преминали , или започваш на чисто от септември 2020
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 31 авг 2020 05:26

За ретроспекция, ще ми бъде трудно, тъй като, няма снимки, не помня и точни модели на отдавна преминалите.
По отношение на часовниците от лична колекция малко или много сме пристрастни и мнението не винаги е напълно обективно.
В тази тема могат да намерят място и часовници които сме подарили, заменили или продали.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 04 сеп 2020 18:57

Успях да разгледам отблизо и ЕТА 7750 автоматичен хронограф.
Впечатлен съм. Добра изработка всички равнини са гладки, без фабрични следи или остатъци.
При мен се отби за ремонт, но причината не е била в нещо развалено. Според мен проблемът е в дългогодишно отсъствие на работа на механизма. Съвсем закратко от напълно блокирал се върна към амплитуда над 250-260гр, а по късно дори 270гр. и почти абсолютна точност след лека корекция която направих
Тъй като собственика се оказа, че търси възмжно най бърза услуга и ниска цена, не го профилактирах, тъй като показа добри данни на вибрографа. Вероятната причина за бързането е в предстояща прадажба, затова и не стигнах да го разглобя напълно. Поне сложих малко масло на лагера и някой части от автоматичния модул.

Изображение

Като цяло приятен часовник. Аз лично бих го ползвал в ежедневието и бих му се радвал много.

Изображение

Следващият Ингерсол, но като от друга мая.
Този Ингерсол е далеч по качествен според мен от предишният който ви показах.
Механизмът въпреки, че е китайски е с отличен финиш, украса, сини болчета и като цяло е добре и стабилно направен.
И този механизъм отново разполага с много функций които човек рядко би използвал, като например превключване на година която е само до 2023-та. Превключването става с директно натискане на бутон и често дори докато си слагаш часовника на ръката може случайно да объркаш целия календар. месец, дата, ден от седмицата. При този дизайн на часовника и неговите бутони това е голям минус. Но иначе механизма е cool.
Проблемът на часовника беше, че цифрата 3 се беше отлепила от циферблата и влязла между баланса и анкера.
Старата грозна каишка на боклука и часовника пак е в играта. Взех си забележка за ръбовете и сега вече ги правя гладки.

Изображение

Изображение

Изображение

Армани-то е не е същото като от по-горе. Просто има голям мерак за каиш вместо верига.

до следващият път.... Още един Ингерсол е на масата, само, че вместо да му търся части поръчах направо нов механизъм от Китай. Излиза по евтино.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от Seikosha » 04 сеп 2020 20:14

И аз съм бил на мнение винаги ,че всеки чаовник заслужава живот. И както в случая някои имат късмета. :) Иначе Ингерсол имат много интересна история, но са в ниският масов раздел на марките, с това са и известни, с първоте еднодоларови джобни часовници преди 125г. Тъй като стават по-късно собственост на Таймекс , то нивото им не се и вдига. Правят обаче още преди ВСВ светещ циферблат, а най са популярни с циферблати на анимационни герои - Мики Маус Питър Пан. Отдавна се правят вече само в Китай, защото са собственост на китайска (или Хонгконската) Хералд груп , то при тях живнаха - хонографи, туй онуй :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 06 сеп 2020 20:23

Днес Хамилтън за американски "освободители"

Изображение

Изображение

Мъничко часовниче 32мм с непретенциозна механика със 7 камъка. Приятен на допир предполагам титаниев корпус. Плекси. Тънък. солидни фиксирани патенти.
Готино е.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 06 сеп 2020 22:10

Тук ще ви покажа нещо с което се "забавлявах" два дни.
Нужно е да проследите внимателно смисъла на следното изречение.
Менте на реплика на Ролекс.
Ако не сте схванали ще поясня.
Знаете, че хората търсят реплики на известни марки, но за да подтиснат съвсем неприятното усещане и вътрешно самообвинение същите се опитват да си вземат реплика с "як" механизъм вътре който "не оствъпва" на оригинала.
Да има такива клонинги които трудно се различават и е нужен микроскоп за това.
Да но тук си имах работа с менте на клонинг.
Часовникът береше душица и често спираше със слаба амплитуда. на менталивия баланс който уж трябва да е с двустранен мост, а се оказва, че едната му страна е само пародия, само за да прилича на оригинала и на клонинга си. Развиваш винта и той просто изпада и баланса се оказва с една част на моста.
Както и да е. Качеството на механизма е ниско. Би трябвало да има 30 и кусур камъка, но и наполивина да бяха пак добре. Имаше проблем с и изваждането на ремонтуара затова го почнах направо в корпуса.
За външният вид.
Не е зле, но не по различно от Парнис и предполагам други подобни марки като Пагани и т.н. Нищо впечатляващо.
Към този дизайн изпитвам определена ненавист вероятно породена от безпочвената лудост на хората към марката.
Когато и да съм имал някакви кратки разговори с приятели и колеги на тази тема, те споменават с боготворение Ролекс, а с това се изчерва целият им свят и представа за часовниците. Смятат, че Ролекс са единствени и определено си заслужават като цена.
Години наред това ме дразни с което аз пък намразих марката. Знам, че заслужава уважение, но трябва да е наравно с други доказали се марки.



Изображение

Изображение
вижте тук само как са залепили капачето с двойно залепващо lol2
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След финалната настройка мисля, че часовникът ще успява да залъгва самочувствието на собственика си още известно време - нямам представа колко.
Заключение и съвет. Никога не си купувайте такъв. По разумно на тази цена нещо старо и истинско.
За да не съм такъв сухар утре ще покажа истински Ролекс.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от stepona555 » 06 сеп 2020 22:57

atanweb написа:
06 сеп 2020 20:23
Днес Хамилтън за американски "освободители"

Изображение

Изображение

Мъничко часовниче 32мм с непретенциозна механика със 7 камъка. Приятен на допир предполагам титаниев корпус. Плекси. Тънък. солидни фиксирани патенти.
Готино е.
A защо реши че е Хамилтон , от коя епоха е според теб , 32 са били през войната , ама тогава титан nono .

За кога да чакаме ролито , да си взема пуканки бира и така всичко по устав
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 08 сеп 2020 21:02

Hamilton защото,

Изображение

Дамски Ролекс беше при мен заради скъсани звена във веригата. Понеже веригата е комбинация от стомана и злато, то златото с годините се е изтънило и две крайни малки звена са се скъсали.
Да ви кажа видях голям зор. Буквално се изпотих. Отне ми няколко часа за да разнища веригата. Сглобката е като заварена. Всъшност пиновете са доста дебели и в крайщата са като назъбени. След това набити в звената.
Наложи се да разуча как да подходя и единствениято решение беше да имам Ролекс инструмент за вериги.
Посредством стъпково движение с резба челюсти разединяват звената. Но нямам такъв инзструмент и поне за сега не смятам да купувам на цена около 400 евро. Действах хамаската иии точно там ми излезе душицата.
В крайна сметка успях да взема две звена от резерни някога свалени с цел корекция дължината на веригата и прибрани глижливо. Замених ги успешно и крайният резултат е отличен.
Жалко, че не снимках скъсаните звена.
За часовника - Не съм ровил да видя колко е стар, но работеше. Малко олющен циферблат по ръба, но като цяло добре изглеждащ. Не-натрапчив, приятен на допир. Вероятно се е доказал с добра работа в продължение на много десетилетия. Имаше си дори сервизна истори с цени и ремонти.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
тази вечер на масата ми е Омега 613 Женева . и тука зор с пружинка на протовоударното.
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от Lyubo_sr » 09 сеп 2020 18:50

Пипкава работа се оказва тази верига...
https://www.youtube.com/watch?v=hl_qs1RSF4E
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 09 сеп 2020 19:05

Омега в класически вариант вероятно от 70-те.
Имаше проблем с положенията на ремонтуара. Не можеше да превключва от навиване към настройка и календар.
Вероятно е било нещо дребно защото като го сглобих всичко си работеше.
Интересното при този механизъм е, че датата се сверява в крайно положение на коронката и с всяко издърпване се прехвърля един ден от месеца. Както при Ракета 2614. Това е една от най-готините функции за сверяване на датата и се радвам, че и при Ракета е така.
Механизмът на Омегата е голям в сравнение с други ръчни. Но като цяло около 2мм от периферията са му излишни.
Проблем който аз създадох, но благодарение и малко ръжда, че се счупи пружинката на противоударното устройство. Когато свалях рубините за промивка. Видях доста зор, че се оказа, не толкова лесно да махна старото парче. След редица проби най-близка пружинка до тази на Омегата се оказа донор от Ракета 2603. Натъкмих я и стана работата.
Приятен за обслужване, класически красив часовник. Леко дори скучен. Перфектен е за човек който ще има само един часовник за десетилетия.
Стоманена каса, но явно часовникът е подпийвал водица откъм ремонтуара. Това се случва вероятно заради ежедневното ръчно навиване. Вижда се на снимка, че е сериозно засегнат. Намерих нов ремонтуар за 15 евро, но прецених, че няма да го сменям. Вероятността да се счупи старият е много голяма, а така и коронката ще ми излезе проблем. Ще трябва да се разпробива, резба и т.н. Оставям го така, пък ако някога се счупи да му мисли собственика. Ремонтуари има много в нета. няма да свършат.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от stepona555 » 10 сеп 2020 13:17

Браво , интересни неща минават през държача на механизми , хубаво е че ти мина първоначалния стрес да разглобяваш неща които са само по скъпи от един руски , но не са по различни или сложни.
Тоя ремонтуар май само окиса го държи цял .
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 16 сеп 2020 21:49

Ето, че един всеобщ любим зелен модел се отби при мен, може пък да му хареса и да станем другари.
Проблемът му е, че някой се е опитвал явно да го настройва за точен ход, но е използвал вероятно теслАта.
Вилката която държи началото на спиралата е изкривен зверски. Лиспва също и цялата антишок система на моста на баланса.
За съжаление нямам в момента нещо за части с 7s26 иначе моста на баланса много прилича на по старите модели 70ХХ
Ако видите някъде в обява да се продава нещо натрошено и евтино ми трябва само антишока. Баланса е зрав.

Изображение

Изображение

Изображение

Часовника е супер и си заслужава. Ако не беше това моделче щях да съм много разочарован от (бюджетните) Сейко след 2000-та година.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от stepona555 » 16 сеп 2020 23:45

Аз след като открих преди години че един и същ модел 7С26 според циферблата и касата се продава от 54 евро до 450 евро в един известен сайт , изведнъж ми мина болката че нямам Сейко 5 ново , после си купих доста по интересни стари и съвсем загубих интерес към бюджетните им недоразумения , те и средната класа имат трески за дялане , на жената и взех едно , не помня 4 или 6 серия с мъничък баланс , Диран направо каза това не е Сеико , после го видяхме във Франция на една витрина за над 500 евро и все си има проблеми .
На всяка марка ниския клас по добре да не го доближаваш , един познат има Поло , е няма друго такова недоразумение въпреки че е член на най успешната марка в Европа , говоря за старите дето уж бяха неразрушими , новите пластмаси са за ...
Наздраве и весела седмица
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

EMPORIO ARMANI TY2712 movement

Мнение от atanweb » 10 окт 2020 13:15

EMPORIO ARMANI TY2712 movement
https://allwatchparts.com/-Chinese-Auto ... p_975.html
това е днешното представяне.
Реших да го споделя заради интересният календарен модул и изнесени часова,минута и секундна стрелка.
Постигнали са това с поредица от цъбни колела.
За съжаление все още не съм открил кой е точният модел на механизма.
Качеството е средно и малко над средно, но като цяло е достатъчно добро за да му се доверите и да му се радвате.
Работи отлично с голяма амплитуда. Изработката на дизайна отново не предлага супер възхищение, но не е никак зле. За щастие са избегнати супер лъскавите елементи. Това е голямо предиство пред други. Разбира се цената е твърде висока, но вероятно нормална за хората които искат да избягат от стандартните симетрични часовници.
Проблемът беше в невъзможност за превключване на позицийте на ремонтуара. Затова и разглобих само календарната част. Проблемът се оказа в изгривен водач-лост на буренцете. Ето, че не знам точно как се казва това лостче което влиза в канала на бурето. след натягане в посока към центъра на механизма вече всичко е наред. Ремонтуарът се преключва ясно и отчетливо и сверяването на календара, часа и навиването стават отлично.
Няколко снимки за архива, а може и в последствие да добавим мои модел е маханизма. Ако някой помогне с инфо или поне предположение е добре дошъл да се включи.

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

Изображение
ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

обичайното :b
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”