Международна гаранция!

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
NZperX
Reactions:
Мнения: 16
Регистриран: 02 май 2022 17:23

Международна гаранция!

Мнение от NZperX » 28 ное 2023 17:53

Уважаеми колеги, nevenbekriev ... чест и почитания!
Истина, че не съм ровил надълбоко, но би ли ми казал накратко някой, има ли почва международната гаранция у нас?
Пример: харесвам си нещо в chrono24, читав продавач, нов часовник с двугодишна международна гаранция, налични документи и т.н. Какво да изисквам от подателя, какво да гледам и съобразявам? Ако стане сервизна ситуация, как се процедира? Да проверя предварително, дали марката има представителство у нас или нещо друго? Ей такива неща, с които не съм се сблъсквал, а вероятно и много други.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Международна гаранция!

Мнение от stepona555 » 30 ное 2023 21:35

Отговора е зависи , всичко което не е от официален продавач , трябва да проучваш малките букви , то и да е официален ако трябва да изпращаш в Япония и да чакаш половин година.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Международна гаранция!

Мнение от atanweb » 01 дек 2023 14:57

Ако часовникът който си харесал е с масов механизъм, няма за какво да ти трябва гаранция. Ако обаче е някакъв як редкаж с висока цена, то тогава проучи или направо изпрати запитване с мейл към марката която възнамеряваш да купиш и като получиш отговор ще разбереш.
Успех!
Изображение

NZperX
Reactions:
Мнения: 16
Регистриран: 02 май 2022 17:23

Re: Международна гаранция!

Мнение от NZperX » 05 дек 2023 10:46

... или с други думи "Да не дава Господ!" :)
Интересна дилема - от чужбина, с "виртуална" гаранция или от тук, с истинска (ако успеем да убедим продавача, че нямаме вина за повредата), но пък на почти двойна цена!!!
Нямам предвид конкретна покупка, само исках да знам как стоят долу-горе нещата с прочутата международна гаранция.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Международна гаранция!

Мнение от stepona555 » 06 дек 2023 22:23

Наскоро купих за един братовчед , от тук( Испания) един Хамилтон за много евра и в еспанския форум официален дилър предложи супер цена която е трудно постижима в БГ .Всеки случай е различен . Дай някакъв пример и ще опитаме да ти помогнем с добра цена която може да е висока за София ама то там и едно кафе е по две отколкото в скъпите курорти в Европа.
Късмет
Изображение

NZperX
Reactions:
Мнения: 16
Регистриран: 02 май 2022 17:23

Re: Международна гаранция!

Мнение от NZperX » 07 дек 2023 12:07

Не много отдавна, купих от испански дилър на японски часовници, един за към 420 BGN, като същият в наш онлайн магазин е около 760. Та човека бе обявил двегодишна международна, но в колета нямаше документ за продажба, та се замислих за техническата страна на такава гаранция - какъв документ я валидизира и в случай на необходимост, какво се предприема. Иначе ориента е танк, който ще ме надживее. Ако бе купен от тук, ясно - обратно до продавача и оттам към сервиз.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”