Ракета Петерхоф

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Ракета Петерхоф

Мнение от stepona555 » 02 фев 2016 01:11

Простете невежеството ми , каква е тая ракета ,съвременна ми се вижда , има ли някаква стойност
Изображение
:b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ракета Петерхоф

Мнение от Seikosha » 02 фев 2016 05:56

Тошко, Карди е московска дизайнерска фирма доколкото знам. Изготвя дизайна и поръчва на някого да му изработи детайлите и наверно пак в Москва се сглобяват,или в различни заводи. Има и Cardi Wostok също,а май поръчват и в Минск. По моята класификация :) е най-близо до четвърти вариант,но в долният край на скалата. Има красив дизайн с тези широки лъгове,които силно ми напомнят на някои модели на Гранд Сейко от преди 45г. Красив е и циферблата и е качествен, макар и произведен сигур някъде по долното течение на Ян Дзъ :wink: В позлатата със сигурност няма злато, а е някво PVD,дали е нитрид ,или нещо друго,не е толкова важно,нетрайно и бързо се появяват тъй познатите от съветско време язви,най-вече отдолу. Минерално стъкло в крак с модата,а вътре "великият и ужасен" :lol: 2614Н който ,ако се сервизира и настрои добре,ще трепе риби одма. Като цяло не скъп и непретенциозен часовник,но с добра машина и красив дизайн. На мене ми харесва. Време на производство - може би някъде около милениума. Като стойност - забрави за трети и пети вариант :) Както казва Марк Гордън: "Ценообразуването при съветските часовници е наистина странен процес" :D В един руски аукцион е 1500р. но не в добро състояние, в eBay има приключила сделка за 12,58$ в един френскоговорящ аукцион пък е стигнал в момента 86€. Шарена работа както се вижда,зависи сигурно и от моментното състояние и функционалност,но за българския пазар,може би една цена м/у 40/50 лв. ще е нормална. Ако е минт и с документи,сигур ще фръкне още няколко десетака нагоре. Всичко е субективно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ракета Петерхоф

Мнение от varban » 02 фев 2016 07:57

Ето тук има карантията на тази ракета:

http://forum.watch.ru/showthread.php?p= ... post812814" onclick="window.open(this.href);return false;

Ама вътре може да е всичко. И 2614.Н, и 2414, и 17 зуана.
В случая е много вероятно да е ракета де... едва ли ще се хабят да правят един и същи дизайн за различни машини.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”