За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Liani » 12 фев 2016 12:33

Тази дискусия ще доведе до нови правила в продажбите както е тръгнала. :)

Стрелката
Reactions:
Мнения: 22
Регистриран: 07 яну 2016 12:37

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Стрелката » 12 фев 2016 13:25

Здравейте. Аз като новобранец подкрепям твърденията, че ако някой забележи нещо нередно трябва да каже. Все пак това е форум за часовници, а не някакъв продавалник в който се продава всичко и описанията на артикулите понякога са смешни и нелепи/не става въпрос за обявата която се обсъжда/. За това съм се регистрирал тук-да се ограмотя от към устройства, проблеми, да различавам кое е "кюфте" и кое не, и въобще окомплектовката дали отговаря на модела. Не трябва излишна драма , може нещо и неволно да не описано, но едно уточнение би било важно за мен. Иначе купувам часовника изтипосвам го гордо тук и...

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от kapkan » 12 фев 2016 13:34

icon_clap n_thumbsup
Стрелката написа:Здравейте. Аз като новобранец подкрепям твърденията, че ако някой забележи нещо нередно трябва да каже. Все пак това е форум за часовници, а не някакъв продавалник в който се продава всичко и описанията на артикулите понякога са смешни и нелепи/не става въпрос за обявата която се обсъжда/. За това съм се регистрирал тук-да се ограмотя от към устройства, проблеми, да различавам кое е "кюфте" и кое не, и въобще окомплектовката дали отговаря на модела. Не трябва излишна драма , може нещо и неволно да не описано, но едно уточнение би било важно за мен. Иначе купувам часовника изтипосвам го гордо тук и...

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от miroman » 12 фев 2016 14:18

Мисля, че общото мнение клони към това - ако знаеш, че има новодел (циферблат или стрелки) в часовника, който предлагаш за продажба, е правилно да го съобщиш.

Но като цяло темата залитна много към теория на вероятностите.
Първо - ще влезе човек, който си няма понятие, но точно търси да си купи часовник. Те щото много нови влизат тук. Вероятност - 10%
Второ - няма да разбира от часовници. Тези, които не разбират от часовници, ходят по други форуми. Вероятност 10%.
Трето - ще си хареса точно часовника на Колаксъзов. Обикновено тези, които не разбират от часовници, харесват Emporio Armani, Diesel, също и Hublot и Ulysse Nardin. Вероятност 1%.
Четвърто - ще е готов да даде 150 лв., без да направи минимални проучвания в нета. Вероятност 20%.
Според мен вероятността да попадне ТОЧНО такъв човек тук е 0,1 х 0,1 х 0,01 х 0,2, т.е. 0,00002, т.е. един на 20 000 влезли.
Във форума има регистрирани 1100 уникални потребителя. От тях 489 са написали поне един пост (и 130 са си останали с този единствен пост). Обикновено се регистрираш във форум, за да пишеш, можеш да четеш и без да си регистриран. Значи да ги кажем - 500 регистрирани. Да кажем - на всеки 20 заинтересовани един се регистрира, значи досега от форума са се заинтересували 10 000 човека. За да се случи случката, остава да влезнат още толкова.
Тук разбира се, се изключва фактора време (тази обява ще е валидна месец-два-три), значи вероятността още повече пада.

И за едно такова събитие, с вероятност да се случи клоняща към нула, се изписаха камара дълги постове, и се сблъскаха принципи и мирогледи.
ОК, някой ще си купи новодел, ще го покаже на разбирач, който ще е достатъчно нетактичен, за да му развали кефа, и купувачът ще остане с лошо мнение за форума, защото никой не го е предупредил? Така казано в едно изречение, не ви ли звучи абсурдно? Но дори и да се случи, купувачът ще се оплаче на приятелите и познатите си, и те няма повече да влизат във форума, защото тук може да попаднат на неизгодна покупка, или тук са "не-разбирачи"? Да продължавам ли с абсурдите?

И заради една такава обява да се въвеждат "нови правила"? Вместо на продавача да му се направи приятелска забележка повече да не прави така...

Накрая да ви благодаря, че изчетохте всичкото това, явно си нямате друга важна работа :yahoo

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от the collector » 12 фев 2016 14:23

Купи си монетата от линка долу, а аз ще съм тактичен.
http://auction.bg/A2655264" onclick="window.open(this.href);return false;
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Liani » 12 фев 2016 16:39

Ето резултата от дискусията. Не предполагах, че ще има засегнати, но има
И какво постигаме по-този начин, гоним си хората които ни дават шанс да намерим нещо по читаво от повечето сайтове за продажба.
Никой няма право да решава колко ще се продава една вещ, освен собственика и. Който иска купува, който не иска подминава.
Крайно време е да се спре с тази тема.
Ако някой не знае за какво говоря, ето viewtopic.php?f=66&t=5430" onclick="window.open(this.href);return false;
На ivan_p_uzunov ще кажа, да не се поддава на подобни изказвания. Ти най-добре си знаеш колко труд си положил и какво да искаш за него!

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от the collector » 12 фев 2016 16:53

Liani, аз не виждам някой, накъде да е коментирал цени на колегите. Може Иван да е получил нещо на лични съобщения и по тази причина да спира аукциона.
Дискусия изобщо не трябваше да има-ментетата са си ментета и е крайно неправилно да бъдат премълчавани такива неща. Повдигнах тема за циферблат, а започнаха свободни съчинения за окомплектовки, стрелки, коронки, математика, теория на вероятностите и какво ли още не. Изказах се за нещо конкретно и в един от постовете си изришно упоменах, че не визирам окомплектовки, коронки, стрелки и прочие.
Стоя твърдо зад моето убеждение, че по никакъв начин не трябва да бъдат толерирани обяви от този тип! Обратното е извратеност, плод на някаква болна психика, която противоречи на всякакви морални и чисто човешки норми!
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от rosen_er » 12 фев 2016 16:55

Къде видя нещо общо между коментираната обява на Колаксъзов и тази на Иван?И защо реши ,че свалянето на Столичния е резултат от коментарите ? Струва ми се ,че е имало кореспонденция на лични между Иван и някой съфорумец и от там е дошло решението му.
П.П. Докато пиша Колектор е казал почти същите неща.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Liani » 12 фев 2016 17:06

Има писано, не в тази тема и точно затова го е свалил. Никаква лична комуникация според мен не е имало.
Уж сме едно голямо семейство, дори повечето тук са познати и приятели най-вероятно, а сами си нагорещяваме котлона.

the collector , изобщо нямах предвид теб. Ако си се засегнал от написаното от мен, извинявай. Не те обвинявам за забележката, абсолютно си прав, но дискусията започва да става закачлива.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от rosen_er » 12 фев 2016 17:10

И къде е писано и какви са тези "изявления"?В обявата от линка който си дал ,само Иван е писал.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2016 17:14

Според мен, Много се задълбава в подобни дискусий -кой бил крив и кой прав.Ако цялото това внимание се насочи към помагане и доошлайфане на дънери като мен.то този сайт не би трябвало да има цена.Столичния е вече за реставрация -най-лошото е че това е едиственото което намирам в нета за тези часовници -
Изображение
И не мога да разбера дали стрелките са точните за тази каса?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от rosen_er » 12 фев 2016 17:30

Имам с подобен дизайн дизайн на циферблата(разлика само в маркерите на 3-9 часа),в същият тип каса . Стрелките са му като тези в обявата ти:
Изображение Изображение
В каталозите не го открих на първо четене.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от rosen_er » 12 фев 2016 17:46

Ето и примери от търсачката,но в позлатени каси:


Изображение Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Pavlin » 12 фев 2016 18:27

Аз съм за дискусиите, за това са форумите- за лафене и информация.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2016 18:30

rosen_er написа:Ето и примери от търсачката,но в позлатени каси:


Изображение Изображение
Да и аз това намерих и се изнервих та тръгнах да го продавам.Благодаря все пак.

Заключена

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”